Transmetuar më 21-08-2021, 15:16

Nico Lopez shënoi dy gola në fitoren e e meksikanëve të Tigres kundër Mazatlan, me rezultatin 3-0 në transfertë, por goli i dytë ishte ai që tërhoqi vëmendjen.

Lopez e dërgoi topin përtej vijës fatale me një nga goditje nga pika e bardhë e 11-metërshit, por në TV është dashur të shohin përsëritje për ta kuptuar që ishte gol.

“Një iluzion optik” ndodhi në ato momente, pasi topi shkoi në shtyllën e brendshme, u kthye pas dhe u devijua nga portieri, çka krijoi idenë se nuk ishte gol.

Në fund topi nuk ishte në rrjetë, pas devijimi i dytë e ccoi jashtë. Gjithsesi nga përsëritja u kuptua që ishte gol për Tigres.