Transmetuar më 22-09-2021, 11:13

Çuditë në futboll gjithnjë tërheqin vëmendjen. Kishit parë mjaft ndodhi deri më tani, por jo një president që heq rrobat dhe vesh fanelën e ekipit dhe futet në fushë për të drejtuar vetë ndeshjen.

Presidenti i Suriname, i cili zotëron ekipin Moengo, Ronnie Brunsëijk, ka qenë në pozicionin e tij aktual politik që nga viti 2020.

Të martën, 60-vjeçari u përfshi në ndeshjen e Interit në Ligën CONCACAF, Amerikën e Veriut dhe, kundër skuadrës së Hondurasit Olimpia, duke veshur fanellën e ekipit dhe duke luajtur.

Ai luajti si kapiten i skuadrës për 54 minuta dhe realizoi 14 driblime edhe pse 61 vjeç.