Transmetuar më 11-10-2021, 08:15

Buzët mbeten organi që ka më shumë vëmendje nga çdo vajzë e grua. Çdonjëra prej tyre ëndërron për buzë plot lëng, sepse ato na bëjnë të dukemi më tërheqëse dhe sensuale.

Po ashtu është e vërtetë që burrat tërhiqen nga femrat me buzë të bukura.

Kështu që nëse nuk i keni, mund të provoni disa mënyra të lehta për t’i marrë ato natyrshëm dhe pa rezultate të pakëndshme.

Në këtë artikull, ne do të sugjerojmë mënyra që i përgjigjen pyetjes se si të keni buzë natyrale mishtore. Do të habiteni shumë kur t’i provoni.

Lani buzët: Për buzët sensuale dhe të plota në mënyrë natyrale, filloni me larjen e dhëmbëve, një hap që ka shumë përfitime.

Ne po flasim për një fërkim të lehtë në buzët tuaja duke përdorur një furçë dhëmbësh të thatë. Për butësi shtesë përdorni pak mjaltë në furçën e dhëmbëve.

Do të shihni një rezultat pozitiv përsa i përket strukturës së buzëve tuaja dhe pamjes së tyre gjithashtu. Furça nuk do të heqë vetëm qelizat e vdekura të lëkurës dhe do t’i bëjë buzët të lëmuara, por gjithashtu do të stimulojë qarkullimin e gjakut dhe kjo do t’i bëjë buzët më të plota dhe më sensuale.

Masazhi: Një eksfolim i mirë në buzët tuaja do të përmirësojë qarkullimin e gjakut, do të bëjë që buzët të fryhen pak (në një mënyrë të mirë) dhe të duken më të plota.

Ju mund të përgatisni lëkurën natyrore të buzëve me përbërës të pastër që tashmë i keni në kuzhinën tuaj. Përzieni pak sheqer me pak ujë në mënyrë që përzierja të bëhet një pastë e hollë. Pastaj mund të shtoni disa pika vaj hidratues për hidratim dhe jeni gati ta aplikoni përzierjen në buzët tuaja.

Masazhoni butësisht në një lëvizje rrethore, pastaj fshijini buzët. Ky fërkim mund të jetë pak irritues në fillim, por së shpejti do të largohet duke ju dhënë buzë natyrisht të plota.

Vaji esencial i kanellës: Ka qenë përbërësi kryesor në shumë kozmetikë të buzëve në treg. Ka aftësinë për të stimuluar kapilarët dhe për të përmirësuar qarkullimin e gjakut, duke i bërë buzët tuaja të duken më të plota dhe më sensuale.

Thjesht shtoni një sasi të vogël (1-2 pika) vaj esencial kanelle në balsamin ose shkëlqyesin tuaj të buzëve dhe aplikojeni sa herë që dëshironi që buzët tuaja të duken më tërheqëse dhe të plota.

Pas aplikimit, mund të ndjeni një ndjenjë të fortë të nxehtësisë ose një acarim të lehtë, por së shpejti do të zhduket, duke i lënë buzët tuaja me një aromë të freskët dhe do t’i bëjë ato të duken më të mëdha natyrshëm.

Sigurisht që ekziston gjithmonë opsioni i kirurgjisë kozmetike nëse doni të keni buzë më të mëdha dhe më të plota, por mund të përfundoni me rezultate të pakënaqshme ose probleme të tjera.