Transmetuar më 15-11-2021, 07:59

E papritur! Me anë të një njoftimi në rrjetin social “facebook”, Berat Buzhala ka bërë lajmërimin se ka marrë vendimin për t’u larguar nga televizioni T7 dhe Gazeta Express.

Buzhala tha se e kishte marrë këtë vendim pasi kishte nevojë të pushonte për disa kohë dhe të mendonte më mirë rolin që mund të kishte në shoqëri. Në njoftimin e tij, ai falenderoi drejtuesit e televizionit për mundësinë që i kishin dhënë dhe tha se nuk dëshironte të kishte më role të tjera në këtë fushë.

Njoftimi i Plotë, nga gazetari Berat Buzhala

Pas nje angazhimi shume te gjate, pas nje pune shume te lodhshme, une te premten kam vendosur qe te largohem nga te gjitha pozitat ne Express dhe T7.

Prej vitit 2014, kur Gazeta Express i kishte vetem 10 punetore, sot i ka rreth 150. Nuk eshte kjo vec merite e imja, por eshte kontribut i secilit punetor tjeter.

Gazeta Express ka qene dhe eshte websajti me i lexuar ne gjuhen shqipe, kurse T7 nje televizion ne rritje e siper. Para disa kohesh kemi vendosur qe ta shesim, kurse une kam vendosur qe te terhiqem. Ta rimendoj rolin tim ne shoqeri. Une jam i bindur qe nen drejtimin e Leonard Kerqukit cdo gje do te vazhdoje ne menyren e njejte, e sigurisht edhe me mire.

Per gjithe kete rrugetim deshiroj ta falenderoj Bujar Musen, @Akan Ismailin, me te cilet kemi qene partner per nje kohe te gjate. Deshiroj ta falenderoj Lleon, Arben Hysenin dhe Vjollca Musen. Deshiroj ta falenderoj cdo njerin qe ishte bashke me mua ne kete sukses. Deshiroj t’i falenderoj edhe pronaret e rinj qe besuan ne kete projekt.

Shume shpejt, pas nje pushimi, do te tregoj se cka hamamin e kam ndermend me punu 🤣. Deri atehere m’keni ne Facebook, me qasjen e njejte, me politiken e njejte editoriale. Nje gje e di sigurt, qe tash e tutje nuk jam i interesuar qe te punoj si menaxher, e as si drejtor. Ju dua te gjitheve ❤.