Transmetuar më 25-11-2021, 12:15

Një aksident me dy të plagosur ka ndodhur pak minuta më parë në "Çelepias" të Beratit, në vendin e quajtur rreth-rrotullimi i Ypsilonit.

Mësohet se një motomjet me 4 rrota që ka qënë duke qarkulluar me shpejtësi, ka humbur kontrrollin dhe ka hipur mbi trotuarin në anë të rrugës duke goditur e marrë zvarrë një kalimtar të rastit.

Si pasojë e aksidentit, janë plagosur rëndë: kalimtari Fejzi Skurrani dhe drejtuesi i motomjetit Shkëlqim Plakalliu. Të dy të plagosurit janë transportuar fillimisht drejt Spitalit Rajonal Berat por për shkak të plagëve të shumta dhe gjendjes së tyre të rënduar, ata janë transportuar me ambulanca drejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie,që janë duke kryer edhe matjet në vendnngjarje për të zbuluar shkaqet dhe dinamikën e aksidentit të rëndë,që paraprakisht mendohet të jetë shkaktuar si pasojë e shpejtësisë me të cilën po qarkullonte motomjeti në hyrje të rreth-rrotullimit të Ypsilonit.