Transmetuar më 01-04-2022, 00:00

Pritjes tuaj edhe pak i vjen fundi! Ka një lajm të mirë për të gjithë adhuruesit e serialit të famshëm “Game of Thrones”.

“House of the Dragon” – i vendosur rreth 200 vjet përpara ngjarjeve të “Game of Thrones” – më në fund do të shfaqet këtë verë.

Pas shumë muajsh ‘ngacmimesh’ me klipe dhe foto nga seriali – duke ‘çmendur’ kështu fansat e zjarrtë – është njoftuar se projekti filmik do ta ketë premierën më 21 gusht.

Shikuesit e “Game of Thrones” do të kujtojnë gjithashtu vargun e gjatë të Targaryenëve, e cila rezulton në një luftë civile të quajtur “Vallëzimi i Dragoit”.

Me aktorët Matt Smith, Olivia Cooke, Rhys Ifans dhe shumë të tjerë, “House of the Dragon” tashmë ka vulën e miratimit nga autori George RR Martin.

Në një postim në blogun e marsit, ai shkroi se kishte parë fragmente të sezonit me 10 episode dhe “i pëlqente” deri më tani.

Fansat e “Game of Thrones” që kundërshtuan sezonin e tij të fundit (në të cilin Daenerys- e preferuara e fansave – u çmend dhe dogji King’s Landing e vrau banorët e tij me zjarr dragoi) mund të marrin zemër duke ditur se krijuesit e serisë origjinale, David Benioff dhe DB Weiss, nuk janë përfshirë në “House of the Dragon”.