Transmetuar më 27-04-2022, 08:32

SHBA– Kafshohet nga gjarpëri aktori amerikan, Cary Elwes.

Ylli i “The Princess Bride” u transportua me avion në Qendrën Mjekësore Ronald Reagan UCLA dhe u shtrua në spital pasi një gjarpër ia kafshoi gishtin të shtunën.

Ai kishte duke punuar jashtë shtëpisë së tij në Malibu kur edhe ndodhi incidenti. Elwes ndau një postim në Twitter teksa bëri me dije se është duke u shëruar falë njerëzve që e ndihmuan.