Transmetuar më 14-05-2022, 11:16

Kapiteni i Manchester United, Harry Maguire (29 vjeç) u martua me të dashurën historike, që nga fëmijëria, Fern Hawkins (29 vjeçe) në Crewe.

Ceremoni ishte civile dhe sekrete njëkohësisht, sipas raporteve të mediave britanike. Kështu shkruan ndër të tjera “The Sun”.

Në verë, dasma përrallore do të bëhet në përmasa më të mëdha. Mediat britanike publikuan fotot e para të të dyve. Mbrojtësi 29-vjeçar i Manchester United, i cili luan edhe për kombëtaren angleze, ka ardhur në dasmë në mënyrë sportive, rastësore.

I veshur me një këmishë të bardhë, xhinse blu të errëta dhe atlete të bardha, Maguire u pa duke u larguar nga i qeshur nga zyra e celebrimit.

Hawkins kishte veshur një xhaketë sportive dhe pantallona kremoze, me një çantë krahu të bardhë të përshtatshme. Një unazë e madhe i zbukuronte dorën gruas, tashmë zyrtare, të kapitenit të Manchester United.