Transmetuar më 01-06-2022, 16:37

Angli- Kilometra të tëra kanë udhëtuar disa njerëz për të vizituar dyqanin e çipave në Coventry, i cili është bërë një sensacion interneti brenda natës.

Ata janë hutuar nga shija e patateve të dyqanit Binley Mega Chippy dhe kanë shkuar për ta provuar këtë ushqim. Binley Road ka qenë një ndalesë e njohur që nga hapja në vitin 2004, por stafi mbeti i hutuar kur pa radhë të mëdha jashtë dyerve javën e kaluar.

BBC thotë se kjo ishte e gjitha për shkak të përfshirjes së restorantit në një video rreth ushqimeve të gatshme që u bë virale në TIK TOK. Që atëherë, ka pasur mijëra shikime, fansat kanë ndarë dashurinë e tyre për chippy-in në mediat sociale, gjë që e ka rritur atë edhe më tej. (noa.al/M.D)