Transmetuar më 08-06-2022, 13:01

Sudan- Vrau një të mitur, dënohet me burg lopa!

Ngjarja ndodhi në Sudanin e Jugut. Policia ka arrestuar një lopë e cila akuzohet për vrasjen brutale të një djali 12-vjeçar.

Policia ka konfirmuar se lopa rrezikon burg për një kohë të gjatë nëse shpallet fajtore.

Bashkë me lopën është shoqëruar edhe pronari i saj.

"Lopa tani është e arrestuar në një stacion policie në qarkun Qendror Rumbek. Djali u dërgua në spital teksa kishte humbur jetën dhe u dërgua në shtëpi për varrim."- tha Majori Elijah Mabor, një zëdhënës i policisë sudaneze jugore