Transmetuar më 22-06-2022, 11:24

Greqi- Tragjedi në Larisa! Treni tërheq zvarrë makinën, humb jetën shoferi.

Një person ka ndërruar jetë, pas një aksidenti të rëndë hekurudhor që ndodhi në qytetin e Larisës në Greqi, ditën e djeshme, 21 qershor.

Aksidenti tragjik ndodhi në mome4ntin kur treni përplasi dhe tërhoqi zvarrë makinën që po kalonte në shinat hekurudhore.

Për shkak të përplasjes së fortë, mjeti është shkatërruar plotësisht, ndërsa shoferi ka ndërruar jetë në vend.