Transmetuar më 23-06-2022, 14:10

Tiranë- Përplasje e tensiouar mes kryetarit të grupi parlamentar Taulant Balla dhe kryetarit të PD, Sali Berisha në Kuvend.

Sali Berisha me ironi i ka thënë Taulant Ballës se ky i fundit gjatë fjalës në Kuvend të mos harronte “Gentian Sharrën”.

Por kreu i grupit të PS-së i është përgjigjur me të njëjtën monedhë teksa ka thënë se “të fala non gratës”, madje duke e quajtur Berishën si “plaku Mere”.

Replikat pa mikrofon

Sali Berisha- Taulant Balles: Mos harro Gentian Sharrën

Taulant Balla: Të fala non gratës….

Sali Berisha: Mos harro Gentian Sharrën…

Taulant Balla: Ik o plaku Mere ik!