Transmetuar më 25-06-2022, 13:44

Austri- Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Wachau të Austrisë. Ai njofton se sapo ka përfunduar një takim me kancelarin Austriak, por në përfundim të këtij takimi, Rama ka hasur në një grua shqiptare nga Maqedonia e Veriut.

Takimin, kreu i qeverisë e ka filmuar dhe ndarë në rrjetin social ‘Instagram’. Rama shkëmben batuta me gruan e cila quhet Hasije.

Kjo e fundit shprehet shumë krenare dhe e lumtur që u takua me Ramën. (noa.al/M.D)