Transmetuar më 26-06-2022, 15:14

LEZHË- Një sherr për shezlonet ka ndodhur në plazhin e Shëngjinit.

Paris Deda, punonjës, ka qëlluar me lopatë pas koke pronarin e një subjekti pranë çadrave, i identifikuar deri më tani si Armando Marku.

Ky i fundit ka marrë dëmtime të rënda dhe fillimisht është dërguar në spitalin e Lezhës, por, pasi ka marrë ndihmën e parë, është nisur për trajtim më të specializuar. Ai është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë.

Një grup hetimor p punon për zbardhjen e rerthanave dhe shkakut të ngjarjes.

Paris deda është shpallur në kërkim nga policia. noa.al