Transmetuar më 08-07-2022, 13:16

Tashmë na ka pushtuar me të vërtetë vapa. Kjo e fundit, bashkë me pushimet pranë detit, vjen edhe me receta të freskëta dhe verore. Në verë, trupi na kërkon përbërës që mund të hahen të ftohtë dhe që ofrojnë një sasi të madhe uji, por nuk mund të harrojmë asnjë nga vitaminat dhe lëndët ushqyese që na nevojiten.

Kjo është arsyeja thelbësore pse duhet të vazhdojmë me një dietë të ekuilibruar dhe trupi të marrë çdo javë vlerat ushqyese të nevojshme për funksionimin e duhur. Pjatat për këtë verë janë receta të thjeshta dhe të shpejta për t’u përgatitur, në kushte shtëpie. Ato do t’ju lejojnë të ushqeheni siç duhet, duke shijuar çdo shije dhe ngjyrë.

Ja disa receta të shëndetshme dhe të shijshme verore për të gjitha rastet: kur jeni vetëm dhe keni dëshirë të hani diçka të shpejtë, kur keni një darkë me miqtë, kur dëshironi të ofroni një ëmbëlsirë të mirë etj.

Ensalada César

Sallatë çezariane – Për të përgatitur këtë lloj sallate, gjëja e parë që duhet të bëni është të gatuani ose blini përbërësin yll të saj; salcën cezar. Më pas hiqni gjoksin e pulës dhe piqeni në skarë. Lani dhe copëtoni marulen, vendoseni në një enë për të shtuar përbërësit e tjerë të sallatës: pulën, krutonët dhe djathin parmixhano. Shtoni salcën sipër, përziejeni mirë dhe hajeni!

Tomates rellenos

Domate të mbushura – Bëni një vrimë në qendër të domates, pa e prishur atë, dhe zbrazeni përmbajtjen në një tas. Shtoni në tigan ullinjtë, tonin, vezët e ziera dhe majonezën. Përzijini mirë të gjithë përbërësit dhe mbushni domatet, përpara se t’i vendosni në frigorifer. Mos i nxirrni nga frigoriferi derisa të vijë koha e servirjes, që të jenë shumë të freskëta.

Pastel de pan de molde

Kek me feta buke – Vendosni një tepsi me mbështjellës plastik dhe mbulojeni bazën me bukë të prerë në feta. Mbulojeni këtë bazë me feta proshute, lyejeni me majonezë. I vendosni fetat e vezëve të ziera fort mbi to dhe spërkatini me majdanoz. Përsëriteni këtë proces 3 herë, mbylleni tortën me mbështjellës dhe lëreni të pushojë në frigorifer për 2 orë. Në momentin e servirjes do t’ju duhet vetëm të hiqni mbështjellësen dhe ta prisni sipas dëshirës tuaj.

Helados hechos a mano

Akullore e bërë me dorë – Zgjidhni frutin që ju pëlqen më shumë, qërojeni, hiqini çdo farë dhe përzieni. Shtoni pak shurup, lëng limoni dhe mbushni kallëpet e posaçëm për akullore, pa arritur në skajin e sipërm. Vendoseni recetën tuaj në frigorifer për rreth 3-4 orë, para se ta konsumoni.

Gazpacho andaluz

Gazpacho andaluziane – Lani dhe qëroni disa domate, piper jeshil, kastravec dhe qepë të freskëta. Hidhini të gjitha në gotën e blenderit, së bashku me pak bukë, kripë dhe uthull. Përziejini të gjithë përbërësit për disa minuta, derisa të keni një strukturë homogjene. E vendosni në frigorifer derisa të vijë koha e servirjes dhe mos harroni ta përzieni sërish përpara se ta hidhni në gota.

Mos harroni t’i shoqëroni këto pjata të shëndetshme dhe të shijshme për verën me hidratimin e duhur dhe pak stërvitje të moderuar. Do të shihni se si këtë verë do të ndiheni më mirë se kurrë!