Transmetuar më 28-08-2022, 21:35

KOSOVË- Një ‘betejë’ me armë mes dy vëllezëve dhe vëllait të tyre polic ka ndodhur në Kosovë.

Mësohet se ngjarja u regjistrua në Veri të Mitrovicës.

Gazeta Sinjali shkruan se sherri ka nisur këtë pasdite për shkaqe që ende nuk dihen. Dy vëllezërit kanë marrë çiftet e kanë qëlluar në drejtim të vëllait të tyre të tretë, por efektivin nuk e ka kapur asnjë plumb.

Më pas, polici ka shtënë në drejtim të të dyve me armën e shërbimit dhe i ka lënë të plagosur vëllezërit e tij.

Deri më tani nuk ka persona të arrestuar. Dy vëllezërit ndodhen në spital, ndërsa polici është arratisur.

Një grup hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.