Transmetuar më 05-09-2022, 10:41

Kosovë- Aksident rrugor në aksin Strellc-Deçan në Deçan të Kosovës.

Një person ka ndërruar jetë, ndërsa dy të tjerë janë lënduar rëndë.

Policia bën me dije se, për arsye ende të panjohura, automjeti ka dalë nga rruga, e si rrjedhojë është përplasur fort në një shkëmb.

Policia shkoi në vendgjarje dhe kreu veprimet proceduriale për të përcaktuar shkaqet e akidentit.