Transmetuar më 07-09-2022, 12:53

AUSTRALI- Një episod i rëndë ka ndodhur në Australi.

Një adoleshente, e cila po lëvizte me një skuter, tentoi të grabiste një nënë shtatzënë e cila po dilte shëtitje me dy fëmijët e saj në karrocë.

Sipas NYP, 37-vjeçarja po ecte në një trotuar në Ashfield, Perth, rreth orës 12:40 pasdite të së hënës, kur një vajzë 15-vjeçare iu afrua asaj. Pamjet e CCTV tregojnë adoleshenten duke tërhequr zvarrë nënën përgjatë shtegut të betonit nga flokët e saj, ndërsa ajo shtynte karrocën e saj.

Karroca bie në tokë ndërsa nëna e dëshpëruar i hidhet sipër, me dy fëmijët e saj që bërtasin dhe qajnë. Ajo pësoi prerje të vogla dhe mavijosje, por ajo që shqetësoi oficerët ishte fakti që ajo u rrëzua me bark dhe rrezikoi fëmijën e saj të palindur.

Policia e Australisë Perëndimore arrestoi menjëherë 15-vjeçaren, me pretendimin se ajo po tentonte të vidhte çantën e nënës.

Pamjet e mëtejshme treguan adoleshenten duke sharë oficerët ndërsa ata e kapën atë vonë të hënën. 15-vjeçarja u akuzua për një akuzë për grabitje dhe pritet të dalë në Gjykatën e Magjistraturës Geraldton më 13 shtator.