Transmetuar më 26-09-2022, 09:18

GEORGINA RODRIGUEZ do t’u tregojë fansave se familja e saj e dashur e solli atë nga pragu i dëshpërimit të thellë, pas vdekjes së njërit prej binjakëve, në serinë e dytë të “reality show”-t të saj hit.

Partnerja e Cristiano Ronaldo thuhet se nënshkroi një marrëveshje me shumë para në fillim të vitit për ta vijuar “aktrimin” për jetën e vet. Dhe pasi Netflix konfirmoi se “I Am Georgina” do të kthehej së shpejti, detajet e hershme në lidhje me trazirat emocionale që kaloi pas humbjes shkatërruese në prill po dalin në pah.

Georgina Rodriguez and Cristiano Ronaldo's baby son died at birth in April

Drejtori i Argëtimit të Netflix Spanjoll, Alvaro Diaz zbuloi tragjedinë që pësuan modelja dhe ndikuesja bukuroshe, bashkë me partnerin e saj futbollist. Kjo periudhë do të jetë një pjesë kyçe e serisë së dytë të “I Am Georgina”.

Georgina rrëfeu në një pamje paraprake të dramës së përjetuar për gazetarët në një festival spanjoll filmi televiziv dhe radiofonik: “Jeta më ka dhuruar kaq shumë në një hapësirë ​​kaq të shkurtër kohe. Këtë vit kam përjetuar momentin më të mirë dhe më të keq të jetës sime në një çast.

Një pjesë e madhe e zemrës sime u thye dhe pyeta veten se si mund të vazhdoja. Përgjigjen e kisha më afër se sa mendoja. Kam parë në sytë e fëmijëve të mi dhe aty gjeta mënyrën e vetme për ta bërë këtë, të jemi të gjithë bashkë”.

Georgina will reveal details of their turmoil in the second season on I Am Georgina

Spanjollja 28-vjeçare ka folur pak për vdekjen e një prej binjakëve të saj gjatë lindjes, pasi ajo dhe Cristiano njoftuan humbjen e tij më 18 prill. Një deklaratë tronditëse në atë kohë thoshte: “Me pikëllimin tonë më të thellë duhet të njoftojmë se djali ynë ka ndërruar jetë. Është dhimbja më e madhe që mund të ndiejë çdo prind.

Vetëm lindja e vajzës sonë na jep forcën për ta jetuar këtë moment me pak shpresë dhe lumturi. Dëshirojmë të falënderojmë mjekët dhe infermierët për kujdesin dhe mbështetjen e tyre eksperte. Ne jemi të gjithë të shkatërruar nga kjo humbje dhe me mirësi kërkojmë privatësi në këtë kohë shumë të vështirë. Djali ynë, ti je engjëlli ynë. Ne do të të duam gjithmonë!”

The first series of the Netlix show revealed details of the couple getting together

Georgina e quajti vajzën e saj të mbijetuar Bella Esmeralda, "bekimi i vogël i madh" i saj në një postim emocional në rrjetet sociale, duke e treguar atë teksa flinte me një biberon në gojë, kur ishte gati katër muajshe.

Bella Esmeralda është një nga dy fëmijët që ka me Ronaldon, por ajo vepron edhe si nënë e tre fëmijëve të tjerë të yllit portugez, Cristiano Jr, 12 vjeç dhe binjakëve 5-vjeçarë Eva dhe Mateo.

Ronaldo holds Bella Esmeralda but her twin brother tragically passed away

Në fund të muajit të kaluar ajo postoi një tjetër foto të të porsalindurit të saj, duke i shtrënguar gishtin e madh të dorës, së bashku me mesazhin prekës: "Në lëkurë, shpirt dhe zemër".

Pak ditë më parë Georgina u fotografua duke bërë një vizitë të befasishme në vendin e shenjtë të Fatimes në Portugali, një vizitë e cila gjithashtu do të shfaqet në serinë e dytë të “I Am Georgina”.