Transmetuar më 24-01-2023, 17:33

Indi- Një ndërtesë u shemb në qytetin verior indian të Lucknow të dielën.

Të paktën 25 persona dyshohet se janë bllokuar nën rrënoja, tha policia lokale për Reuters.

Sipas mediave indiane, të paktën tre persona janë vrarë.

Raportohet se shembja u shkaktua pas një tërmeti në zonë.

Pamjet dhe fotot nga skena e fatkeqësisë tregojnë tulla dhe copa çimentoje ndërsa ekipet e policisë largojnë rrënojat në kërkim të të mbijetuarve.

Policia e Lucknow nuk iu pyetjejeve se sa viktima ka nga shembja e ndërtesës.