Transmetuar më 26-09-2023, 23:39

Festivali nuk do të rikthehet këtë vit dhe këtë e konfirmojnë burime të emisionit Prive.

Ardit Gjebrea ka vendosur që ta vë në pauzë Festivalin ‘Kënga Magjike’, i cili tashmë është bërë traditë përmbi dy dekada dhe me siguri do i mungojë ditëve të ftohta të dhjetorit këtë vit.

Festivali ka ngjallur mjaft interes vitet e fundit dhe shumë këngë të tij janë kthyer në hite.