Transmetuar më 17-02-2024, 13:55

GREQI- 39-vjeçari shqiptar, Gentian Mino është vënë në pranga nga autoritet greke pasi ka vrarë ditën e djeshme gruan e tij, Jana Bajan. Vrasja u regjistrua në Kaminias në Heraklion të Kretës, ndërsa sot ka dalë dhe dëshmia e shqiptarit para policisë për ngjarjen. Ai pretendoi se ata kishin një debat të ashpër dhe i vuri armën në kokë për ta frikësuar.

“E bëra për qejf”, pohoi ai pak më pas tek autoritetet.

Mino dyshohet se ka qenë i dehur kur ka qëlluar dhe vrarë partneren e tij rumune. Sipas mediave greke ai rezulton i njohur për autoritetet pasi merrej me drogë. Pas aktit të tij ka qenë ai që ka telefonuar policinë ku më pas është bërë ëdhe arrestimin dhe ka pranuar krimin.

Bashkohu me kanalin e NOA WhatsApp për lajmet më të fundit direkt në celularin tënd