Transmetuar më 31-07-2017, 10:57

Një vlerësim i jashtëzakonshmë jo vetëm për zonën, por edhe për vendin në përgjithësi.

Porti i Shëngjinit është nominuar për Çmimin Europian të Biznesit 

Kështu, në natën evropiane të ndarjes së çmimeve, në radhë me bizneset e tjera evropiane do të jetë edhe Porti i Shëngjinit i cili u përzgjodh si një “Histori Frymëzuese Suksesi”. 

Ngjitja në podiumin dhe vendoja e tij në rrjetin e bizneseve evropiane, siç e përshkruan edhe ftesa zyrtare e ceromonisë, është falë angazhimit dhe përpjekjeve të vazhdueshme e të suksesshme të drejtorit të përgjithshëm Gjovalin Tushaj.

Certifikata e këtij çmimi të rëndësishëm pritet të jepet në mbrëmjen gala që do të organizohet në Kanë. /k.k/noa.al/