Lajmet e ditës
Tetova merr vrull edhe nga Kupa: Barazimi vlen, por duam vetëm fitore ndaj Vllaznisë
10:33
Egnatia-Vllaznia, përballja më e rëndësishme e këtij sezoni mes këtyre dy skuadrave. Në fakt, do të jetë hera e shtatë që rrogozhinasit dhe shkodranët do të “përplasin brirët” në fushën e blertë, kësaj here me mision madhor: finalen e 26...
Operacioni i SPAK, zbardhen 23 emrat e urdhër arrestit. Në pranga edhe Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, i rrëmbyer dhe zhdukur në 2015
10:17
Mes 43 urdhërarresteve të firmosura nga GJKKO me kërkesë të SPAK është dhe emri i Naim Stafukës, vëllai i Enver Stafukës, i cili u rrëmbye dhe u zhduk në shkurt të 2015 në Fushë-Krujë. Mësohet se ai është i arrestuar....
Kush është biznesmenia që i ka rrëmbyer zemrën? Amos Zaharia e zbulon për herë të parë
10:07
Aktori, Amos Zaharia, në një intervistë të dhënë së fundmi përveçëse foli për karrierën, zbuloi edhe disa detaje nga jeta private. Megjithëse u tregua diskret, Amos tha se partnerja e tij i përket fushës së biznesit. “Nuk dua të komentoj...
Kanabis në pyll, arrestohet i riu në Skrapar
09:56
Kultivoi në pyllin e fshatit Rehovë, 287 fidanë cannabisi (në kubikë dhe në tokë), arrestohet 27-vjeçari. ‘Si rezultat i një hetimi proaktiv të ndjekur në bashkëpunim me Prokurorinë e Beratit dhe në vijim të planit operacional mbarëkombëtar të koduar “Territor...
‘Nuk duroja dot të shihja të dashurin e saj duke drejtuar makinën time. Unë punoja në dy punë dhe lekët të mi hajë ai’! Vrau ish-gruan me thikë, shqiptari del sot para gjykatës
09:44
GREQIA- 50-vjeçar shqiptar Eduart Danaj, i cili vrau me thikë ish-bashkëshorten, duke i lënë armën e krimit të ngulur në trupin e pajetë, pritet t’i kërkojë falje hetuesit të hënën. Mbi 50-vjeçarin rëndon akuza për "vrasje me dashje në gjendje...
Ra në kontak me energjinë elektrike, humb jetën një person në Kosovë
09:27
KOSOVË- Një person ka ndërruar jetë në Prizren, si pasojë e kontaktit me rrymën. Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës ku ka bërë me dije se tashmë ka nisur hetimet për rastin. Gjithashtu dekjen e viktimës e ka konstatuar...
Foshnja 5 muajshe në krahët e gjyshes humb jetën pasi u kafshua nga pitbulli i familjes
09:25
Një fëmijë vetëm 5 muajsh humbi jetën pasi u kafshua nga pitbulli i prindërve të tij teksa ishte në krahët e gjyshes. Ngjarja e rëndë u shënua pasditen e djeshme,17 maj në Itali. Sipas një rikonstruksioni fillestar të ngjarjes fëmija...
Krenaria e Piolit: Më mirë unë se një trajner i panjohur te Milani? Nuk është koha për të thënë atë që mendoj…
09:23
Këto janë javët e fundit si trajner i Milanit për Stefano Piolin, i cili me përjashtim të kthesave të bujshme, do t’iu japë lamtumirën kuqezinjve në fund të kampionatit. Tashmë i sigurt matematikisht për vendin e dytë në renditje, “Djalli”...
Atentat ndaj 37-vjeçarit në Prizren, autori e qëlloi në lëvizje dhe u arratis
09:12
Një 37-vjeçar është plagosur me armë zjarri në mbrëmjen e së premtes në fshatin Nashec të Prizrenit. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi. Gashi tha se plagosja ka ndodhur në fshatin...
Frederik Ndoci në podkastin “Flasim”: Ju heq kapelën për punën e bërë!
08:51
Artisti Frederik Ndoci ishte i ftuari i radhës i podcastit “Flasim” të kryeministrit Edi Rama. Këngëtari e nisi intervistën duke treguar arsyen se pse la SHBA-të për tu kthyer në Shqipëri, ndërsa nuk i kurseu ‘lavdërimet’ për ndryshimet në vend....
Frikë apo injorim për rrogozhinasit? Rrapaj zgjedh Vllazninë për finalen e titullit
08:45
Ishte “gatuesi” i golit, të finalizuar nga Bintsuka. “Truri” dhe “motori” i lojës së Partizanit. Arinaldo Rrapaj konsiderohet tashmë me të drejtë pika e referimit të lojës së Partizanit. Një lider i vërtetë, që u shfaq i tillë edhe në...
Shehi vihet para pyetjes ‘me spec’: Egnatia apo Vllaznia? Të dyja janë të forta, finalja është finale
08:36
Gjysmëfinalja e parë e “final four” u fitua minimalisht nga Partizani, që shkon në finalen e 26 majit. Skënderbeu e mbyll këtu rrugëtimin e këtij kampionati, duke i tejkaluar pritshmëritë. Trajneri Orges Shehi u shpreh kështu pas suksesit ndaj korçarëve:...
Këmbimi valutor 18 maj 2024/ Me sa shiten e blihen euro dhe dollari?
08:24
Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92 lekë dhe do shitet me 92.9 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë. Franga zvicerane sot në tregun...
Bilanc tragjik në Ukrainë/ 125 ushtarë të vrarë në Donbass në 24 orë
08:24
Ushtarët e grupit taktik Lindor të Forcave të Armatosura Ruse kanë eliminuar 125 luftëtarë ukrainas në 24 orët e fundit në Donbass. Tass raporton këtë informacion, duke cituar deklaratat e zëdhënësit të grupit Alexander Gordeyev. “Gjatë veprimeve aktive, ushtria përmirësoi...
Kërcënoi me v*dekje presidentin Aleksandër Vuçiç, arrestohet një person në Serbi
08:19
SERBI- Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiç tha dje se një person është arrestuar për kërcënim të sigurisë së presidentit serb Aleksandar Vuçiç. “Për shkak të kërcënimit të rrezikimit të sigurisë së Presidentit të Republikës,...
“Çfarë i thua Heidit, më ke mërzitur shumë…”/ Kriset sërish miqësia mes Romeos dhe Merionit?
08:18
Mbrëmjen e djeshme, debatet mes Meritonit dhe Heidit kanë qenë të vazhdueshme. Meritoni e ka akuzuar Heidin se ajo e ka quajtur atë përndjekës dhe se do donte edhe ai që t’i vinte asaj një epitet por nuk po ë...
Në bregdet për plazh, temperaturat rriten deri në 31 gradë C! Parashikimi i motit për këtë fundjavë
07:46
Ditën e shtunë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Ditën e diel vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshëm....
‘Jam e zhgënjyer nga miqtë e mi me lekë’! Roza Lati e thotë hapur: S’më dërguan asnjë dron
23:32
Roza Lati ka treguar se është zhgënjyer shumë nga disa prej miqve të saj që ka pasur para se të futet në Big Brother. Ajo ka rrëfyer këtë mbrëmje në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, se ka pritur që...
Varrezat i mbulon bari dhe gjarpërinjtë, familjarët braktisin të afërmit
23:30
Në redaksinë e Fiks Fare mbërriti një denoncim nga një pensioniste 77 vjeçarë ku ankohej për varrezat e vjetra në Durrës. Ajo pohonte se ato nuk pastrohen dhe bari ka shkuar mbi 1 metër, si rrjedhojë kanë gjetur strehim dhe...
‘Kam dashur të largohem nga BBV’/ Roza Lati tregon momentin më të vështirë në shtëpi
23:29
Mbrëmjen e sotme, një ndër të ftuarat speciale të programit “Cherry on Top” ka qenë Roza Lati, ish-banorja e BBV. Roza, një ndër banoret më të komentuara të këtij formati, në intervistën e saj ka folur për përjetimet në shtëpinë...
‘Beteja’ për titullin, Partizani thyen Skënderbeun, shkon në finale
23:11
Partizani i jep ngjyra të forta këtij sezoni duke siguruar një biletë për në finalen e titullit. Ekipi i Orges Shehit thyen minimalisht Skënderbeun me rezultatin 1-0 duke “fluturuar” në finale. “Demat” ishin dominues në këtë sfidë duke marrë kontrollin...
Operacioni i SPAK/ FNSH aksion blic në Vlorë
23:01
Një operacion është zhvilluar mbrëmjen e sotme me urdhër të Prokurorisë së Posaçme, SPAK, në kuadër të së cilit janë lëshuar gjithsej 50 urdhër arreste. Operacioni u shtri në disa qytete kryesore, si Lezhë, Krujë, Tiranë dhe Vlorë, ndërsa janë...
‘Ishte shumë traumatike’! Amos Zaharia flet për herë të parë për divorcin e motrës së tij
21:40
Për herë të parë Amos Zaharia ka folur për divorcin e motrës së tij, Elia Zaharia, me Princ Lekën, dhe situatën e rënduar pas daljes së videos së sherrit mes tyre. Duke folur në “Cherry on Top” me Bora Zemanin,...
I dashuri e detyron të marrë kredi për nënën e sëmurë, vajza bie pre e mashtrimit
21:32
Marrëdhëniet në çift janë gjithmonë sensitive. Anxhelina 29 vjeçare nga qyteti i Tiranës i është drejtuar emisionit ‘Piranja’ pasi ka rënë pre e një mashtrimi nga i dashuri I saj. Ajo thotë se: ‘Jam njohur te kafja përballe te Grandi,...
Caktohet data e gjyqit për vulën e Partisë Demokratike
21:30
Gjykata e Apelit në Tiranë ka caktuar 11 qershorin (ora 10:00) si datën kur do të rinisë sërish gjykimin e vulës dhe statutit të Partisë Demokratike që është kthyer në një betejës mes grupit të Lulzim Bashës dhe Rithemelimit të...
Këshilli i Evropës: Kosova mbetet jashtë agjendës së takimit
21:28
Ministrat e Jashtëm të 46 vendeve anëtare të Këshillit të Evropës takohen sot në Strasburg në sesionin vjetor me rastin e 75-vjetorit të themelimit të kësaj organizate, por çështja e pranimit të Kosovës në këtë mekanizëm nuk është në agjendë....
Adoleshenti rrëmbehet dhe dhunohet nga grekët:  Nuk e donin se është nga Shqipëria
21:25
Spartë, Greqi, 17 Maj 2024 /noa.al- Momente tronditëse ka përjetuar një 17-vjeçar në Spartë, pasi është rrëmbyer dhe rrahur brutalisht nga të afërmit e vajzës me të cilën ishte në lidhje. Sipas babait të fëmijës, i mituri ka pasur një...
Të shpallur në kërkim nga SPAK, arrestohen dy persona në Spanjë dhe Itali (EMRAT)
20:51
Dy shqiptarë të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Prokuroria e Posaçme janë arrestuar në dy shtete europiane. Raportohet se Denis Meta është vënë në pranga në Spanjë, ndërsa Arjan Tuku është kapur në Itali. Sipas hetimeve të SPAK, dyshja rezultojnë...
RENEA në vilat e bosëve të krimit. Pamje nga operacioni i SPAK. Video
20:38
Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka publikuar pamje nga operacioni i SPAK, ku janë lëshuar dhjetëra urdhër arreste për personazhe të botës së krimit. Sikurse duket në video, forcat e RENEA-s zbarkojnë në vilat e personave të shpallur në kërkim,...
I verbuar nga xhelozia e sëmurë, shqiptari tenton të vrasë gruan në Angli. Nënën e shpëtojnë dy vajzat e mitura
20:00
Një shqiptarë xheloz dhe i alkoolizuar është dënuar me burg për tentativën e vrasjes së gruas së tij, ngjarje e ndodhur një vit më parë në qytezën Neëquay të Anglisë. Në gjyqin dy-javor u zbuluan detaje tronditëse se si 44-vjeçari...
Zbulohet planeti gjigand si ‘pambuk sheqeri. Është njëqind herë më i lehtë se Jupiteri
19:11
SHBA- Një koalicion ndërkombëtar astronomësh ka zbuluar rishtazi një planet të pazakontë, të quajtur WASP-193b, që është rreth 50% më i madh se Jupiteri dhe disi ende planeti i dytë më i lehtë i gjetur ndonjëherë. Por WASP-193b, i vendosur...
Shefi i Komisariatit të Lezhës ngacmon sek*ualisht agjenten e krimeve
19:08
Shefi i Komisariatit të Lezhës, Agim Hoxha është vënë nën hetim nga drejtësia. Ai po hetohet për ngacmim seksual ndaj një agjenteje krimesh. Sipas Klan News, Hoxha ishte në gjendje të dehur në momentin kur ka ngacmuar agjenten. Ka qenë...
Ra*cizëm në Greqi! Familja e vajzës rrëmben dhe torturon barbarisht të dashurin 17-vjeçar të vajzës vetëm pse ishte shqiptar
18:49
Një 17-vjeçar shqiptar në Spartë ka përjetuar momente të paimagjinueshme tmerri kur është rrëmbyer nga të afërmit e të dashurës dhe më pas është rrahur për tre orë. Sipas asaj që tha babai i të miturit për STAR, djali i...
Ish- shef komisariati, ish- shef krimesh, ish- efektiv i RENEA-s, kush janë tre uniformat e policisë së ndaluar nga SPAK
18:27
Përveç anatarëve të grupeve kriminale, me urdhër të Prokurorisë së Posaccme Antikorrupsion janë arrestuar dy punonjës policie. Në pranga është vënë një ish-shef komisariati dhe një oficer krimesh. Ata janë Ergert Mitri, i cili më herët ka pasur pozicion si...
Zbardhen detaje te reja nga vrasja e 40-vjeçares në Athinë! Ish-bashkëshorti nuk lejon djalin të shkojë në varrimin e nënës
18:17
Enkelejda Danaj, 40-vjeç, u ekzekutua me thikë nga bashkëshorti i saj në rrugët e Athinës dhe u gjet e vdekur mëngjesin e së enjtes nga disa kalimtarë. Autori i ngjarjes, Eduard Danaj është vënë në pranga dhe ka treguar detaje...
“Një lojë me 3 pasqyra…”/Ish-banorja për “Big Brother VIP 3”: “Nuk e vrasin mendjen për imazhin që lënë pas!”
17:42
Gazetarja e njohur Zhaklina Gjolla ishte e ftuar në studion e “Live From Tirana” për të dhënë mendimet e saj rreth finalistëve të “Big Brother VIP 3”. Vetë një lojtare e “Big Brother VIP 2”, ajo komentoi lojën e 6...
Modeli i ‘TikTok’ qëllohet për vdekje gjatë transmetimit direkt nga vrasës me pagesë
16:50
Janë publikuar së fundmi momentet shokuese kur një komentues i njohur i rrjetit TikTok, që publikonte video gazmore për stilin e tij të jetesës, është qëlluar për vdekjes gjatë një transmetimi direkt në Brazil. Nesaku po fliste në ekran duke...
Akuzohet se vrau efektivin e policisë, caktohet masa e sigurisë ‘arrest me burg’ për Azgan Mërnica!
15:34
Gjykata e Fierit ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për 23-vjeçarin, Azgan Mërnica, i cili ekzekutoi me një plumb në kokë, efektivin e forcave “Shqiponja”, Novruz Cenalia pas një konflikti të çastit. I riu u paraqit në Gjykatën...
Pse qëllove? Aleks Marku: Më sulmuan persona që si njihja, më tha djali!
15:27
Aleks Marku, babai që mbajti ‘peng’ fëmijët për disa orë dhe qëlloi me kallashnikov, duke terrorizuar banorët në Durrës dy ditë më parë, pranë Shkëmbit të Kavajës, doli sot në seancë gjyqësore për masën e sigurisë. Gjyqtari Shkëlzen Liçaj, vendosi...
Robert Berisha: Xhensila duhet ditë e natë t’i falënderohet Bes Kallakut për famën që ka, sepse ka qenë vajzë që s’e ka njohur askush
14:49
Këngëtari i njohur Robert Berisha ka bërë së fundmi disa deklarata të forta që kanë nxitur diskutime në sferën publike, veçanërisht lidhur me menaxherin e këngëtares Xhensila Myrtezaj. Pas publikimit të një posteri të një koncerti të planifikuar të Robertit...
Ter*rorizoi me kallash fëmijët dhe lagjen, Gjykata e Durrësit cakton ‘arrest në burg’ për Aleks Markun!
14:47
“U ndjeva i kërcënuar nga persona që nuk i shihja por më tha djali”, këtë ka deklaruar në sallë e gjyqit Aleks Marku për të cilin Gjykata e Durrësit caktoi “arrest në burg”. 40-vjeçari u arrestua nga forcat RENEA të...
LAJM i FUNDIT/ Kryebashkiakja e Durrësit në SPAK
14:22
Kryebashkiakia e Durrësit, Emiriana Sako është paraqitur në SPAK. Ende nuk dihet se për çfarë është thirrur.
Engjëll Agaçi del pas 4 orë qëndrimi në SPAK: Jam në dispozicion të drejtësisë!
14:08
Sekretari i Përgjithshëm i Kryeministrisë, Ëngjëll Agaçi doli nga SPAK pas rreth 4 orëve. “Për inceneratorin e Tiranës mendoj se ky nuk do të krijojë një lajm duhet të jemi në dispozicion dhe funksion të organeve të drejtësisë”, tha ai...
Jorida Tabaku: Liria e Medias, një nga shtyllat më të rëndësishme të një demokracie funksionale
14:04
Deputetja e PD dhe kryetarja e Komisionit të Ҫështjeve Europiane, Jorida Tabaku, ka qenë e ftuar në takimin e organizuar nga SCIDEV, në lidhje me Forcimi e Sigurisë së Gazetarëve dhe Lirisë së Medias. Një aktivitet ku të pranishëm ishin...
Cardinale: Ne duam të fitojmë trofe çdo vit, le ta përgatisim Milanin për sukses afatgjatë
14:01
Gerry Cardinale, i ftuar i Forumit Ekonomik të Katarit, organizuar nga "Bloomberg", bëri një pasqyrë të menaxhimit të Milanit dhe strategjisë për ta rikthyer klubin kuqezi në majë: "Në këto vite si pronarë të Milanit, ne kemi vënë në praktikë...
Aksident në autostradën Tiranë-Durrës
13:32
Këtë të premte, aksident është regjistruar në autostradën “Tiranë-Durrës”, ku një automjet tip “Opel”, ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në trafikndarëse. Paraprakisht, nuk raportohet për persona të lënduar. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e...
Shpërthen bombula e gazit në banesë, kryefamiljari dërgohet me urgjencë në spital
13:30
Ditën e sotme, një bombul gazi ka shpërthyer në një banesë, në fshatin Rraboshtë të Lezhës. Si pasojë e shpërthimit, ka mbetur i plagosur kryefamikjari Gjergj Pali, i cili është dërguar në spitalin e Lezhës për ndihm ë mjeksore. Bombula...
U shua në lule të rinisë, dalin pamjet nga aksidenti me motor i 22-vjeçarit shqiptarit në Greqi
13:03
Mediat greke kanë publikuar momentin e aksidentit që i mori jetën 22-vjeçarit shqiptar Angjelo Saliu pak pas mesnate sot. I riu fatkeq ishte duke udhëtuar me motor, kur për rrethana ende të paditura është përplasur me një makinë, e për...
Njoftimi është zyrtar; Tuchel refuzon të vazhdojë drejtimin e Bayern Munich
12:37
Trajneri gjerman nuk tërhiqet dhe konfirmon se do të largohet nga pankina e Bayern Munich në fund të sezonit. Nuk ka “votëbesim” të Thomas Tuchel në stolin bavarez, sikurse kërkuan disa “senatorë” së fundi, ndaj Bayern Munich duhet të vazhdojë kërkimin...
Reijnders: Më vjen keq për sezonin e parë te Milani, objektivi ynë ishte fitimi i titullit
12:23
Tijjani Reijnders, mesfushori i Milanit, ka bërë disa deklarata në periferi të edicionit të "Gentlemen FairPlay". Këto janë fjalët e tij: "Është një nder për mua ta marr këtë çmim. Unë vij nga një klub i vogël në Holandë dhe...
Operacioni i SPAK, arrestohet biznesmeni
11:49
Nga 50 urdhër-arrestet e lëshuar nga SPAK, në pranga ka rënë edhe biznesmeni nga Velipoja në Shkodër Mir Bruli. Bruli është i dyshuar për veprimtari kriminale. Në mbështetje të SPAK ishin edhe forcat e policisë vendore të Shkodrës të cilët...
Marina feston ditëlindjen, urimi i Luanës dhe Getoarit nuk duhet humbur
11:47
Kjo e premte është e veçantë për moderatoren, Marina Vjollca. Ajo feston ditëlindjen dhe mbush 34 vjeçe. Në këtë ditë të veçantë, moderatorja ka marrë shumë urime, ku natyrisht nuk kishte se si të mungonte ai i bashkëshortit, Getoar Selimi,...
‘Fotoja’ e Botërorit të ri për Klubet është pothuajse kompletuar, mungojnë ende 5 ekipe
11:40
Ata fituan ndaj Libertad 2-0, duke kaluar kështu në 1/8 finale të “Copa Libertadores”. Me këtë rezultat, River Plate siguroi pjesëmarrjen në Kupën e Botës për Klube përmes renditjes së FIFA-s. Tani, për Amerikën e Jugut, mbeten ende dy vende...
Operacioni i SPAK/ Shoqërohet në polici vëllai i deputetit të PS, Armando Ndreca
11:21
Burime bëjnë me dije se nga urdhrat e Spak janë shoqëruar Elvis Ndreca dhe Armando Ndreca. Sakaq, vijojnë kontrollet në lagjen “Nënë Tereza”. Pas arrestimit me bujë disa javë më parë, Armando Ndreca, vëllai i deputetit të PS, Eduard Ndreca...
Sherr me thika në Elbasan, një i plagosur në spital
11:18
Sherr me thika në Elbasan. Komisariati i Policisë Elbasan arrestoi në flagrancë shtetasin T. M., 63 vjeç, banues në Elbasan dhe referoi materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin K. Sh., 58 vjeç, pasi gjatë...
Lautaro-Inter, rinovimi ende pezull: Po punojmë, shpresojmë të gjejmë marrëveshje
11:13
Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, i shpërblyer gjatë edicionit të radhës së çmimit "Gentleman FairPlay", bëri disa deklarata direkt nga skena: “Jam i lumtur dhe krenar për atë që po bëj në karrierën time, falënderoj gjithmonë bashkëlojtarët, stafin dhe të...
Operacioni i SPAK, shpallet në kërkim ish-deputeti i PS-së, Arben Ndoka
10:22
Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Arben Ndoka. Pas megaoperacionit me urdhër të SPAK-ut, ku janë lëshuar 50 urdhër-arreste, ky i fundit, është shpallur në kërkim Prokuroria e Krimeve të Rënda, ka sekuestruar pasurinë e ish-deputetit të PS, Arben Ndoka, i cili...
Sekretari i Përgjithshëm i Kryeministrisë, Engjëll Agaçi, shkon në SPAK
10:19
Sekretari i Përgjithshëm i Prokurorisë, Engjëll Agaçi është paraqitur në SPAK ditën e sotme. I pyetur nga gazetarët se për çfarë është thirrur, Agaçi nuk ka pranuar të flasë.
Juventus-Allegri, ‘divorci’ kushton 18 milionë euro. Sirena saudite për trajnerin livornez
10:19
Pozicioni i Massimiliano Allegrit është ende në dyshim. Ditën e djeshme u fol për një divorc të mundshëm mes toskanit dhe Juventusit, me klubin që nuk e kishte vlerësuar sjelljen e trajnerit në finalen e Kupës së Italisë, të fituar...
Gjysmëfinalja e parë drejt titullit, Shehi: Kujdes Skënderbeun, do të jetë ‘luftë’ e vërtetë
09:52
Ditën e sotme do të luhet gjysmëfinalja e parë e "final four" mes Partizanit dhe Skënderbeut. Në prag të kësaj përballjeje, trajneri Orges Shehi u shpreh para gazetarëve. Si është gjendja e ekipit tuaj para takimit ndaj Skënderbeut? Gjatë kësaj...
Romeo bën tatuazhin e veçantë që i dedikohet Heidit! Ja në çfarë pjesë të trupit e bën
09:29
Mbrëmjen e djeshme të gjithë banorët e BBV3 patën mundësinë për të bërë një tatuazh në trupin e tyre. Në zarfin e bardhë që erdhi brenda në shtëpi, thuhej se të gjithë banorët mund të bëjnë një tatuazh dedikuar eksperiencës...
Alarm për bombë në shkollën 9-vjeçare! Mesazhi anonim në e-mail
09:23
TIRANË – Një e-mail anonim ka ngritur alarmin mëngjesin e kësaj të premte në shkollën 9-vjeçare ‘Katund i Ri’. Në e-mailin e shkruar nga një person anonim ‘Shqipëria Shqipëria’, kërcënohet me bombë teksa shkruhet se “gjaku i mësuesve do të...
Befason studimi: Nikotina nuk është faktor për sëmundjet!
09:10
Raporti i fundit i titulluar ‘No Smoke, Less Harm’, publikuar nga një grup ekspertësh ndërkombëtarë të shëndetit, tregon se, pavarësisht se niveli i konsumit të nikotinës është i njëjtë, Suedia ka ndjeshëm norma më të ulëta të sëmundjeve që lidhen...
Mavraj karikon kuqezinjtë nga Gjermania: Mos u çudisni fare nëse Shqipëria e kalon grupin
09:09
Mërgim Mavraj ka bërë historinë e tij në kombëtaren shqiptare. Sigurisht, ai ka një vend të veçantë në aradhën e atyre që veshën fanellën kuqezi dhe dhanë gjithçka për të. Me 50 ndeshje të luajtura me Shqipërinë, 158 ndeshje në...
E rëndë në Athinë, vdes 22-vjeçari shqiptar! Si ndodhi aksidenti
08:59
Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në vendin e quajtur Nea Erithrea në Athinë, ku mbeti i vdekur një 22-vjeçar shqiptar. Në rrethana që ende nuk dihen, motoçikleta që drejtonte 22-vjeçari shqiptar u përplas...
Deklaratat e trajnerit e kanë tërbuar Laporta, presidenti mendon të mos vazhdojë me Xavi
08:53
Presidenti i Barçës, Joan Laporta, po mendon seriozisht të mos vazhdojë me konfirmimin e trajnerit të Barçës deri në përmbushje të kontratës së tij (më 2025). Sipas burimeve të klubit katalanas, presidenti është shumë i zhgënjyer me prezantimin që trajneri bëri...
Stuhia e fuqishme “rrëzon” trenin në Itali, ndëpritet qarkullimi hekurudhor. Video
08:51
ITALI – Një stuhi e fuqishme me reshje të dendura shiu ka përfshirë Italinë pasditen e djeshme. Reshjet e dendura shkaktuan përmbytje të mëdha në disa zona, ndërsa dëme të konsiderueshme raportohet të kenë ndodhur në zonën e Borgo Mantovano...
FNSH, RENA dhe Policia kontrolle “blic” në disa qytete
08:30
SHQIPËRI- Forcat RENEA, FNSH dhe Operacionalja për gjatë orëve të pra të mëngjesit të së premtes po zhvillojnë një aksion e në Tiranë, Lezhë, Fushë Krujë, Nikël dhe Kurbin. Kontrollet janë bërë edhe tek banesa e babait të vëllezërve Erlis...
Mbetet jashtë finalisti i Champions-it, kombëtarja gjermane publikon listën e ‘Euro 2024’
07:41
Trajneri i Gjermanisë, Julian Nagelsmann, ka zbuluar emrat e lojtarëve që do të marrë me vete në finalet e “Euro 2024”, kompeticion që do të zhvillohet kësaj vere pikërisht në atdheun e tij. Në fakt, nga kjo listë paraprake do...
Parashikimi i motit/ E premte me diell, temperatura deri 31 gradë C
07:39
Ditën e premte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila...
‘Rrezikova të vdisja’! Rrëfimi i Ylber Ramadanit: Më trajtuan si fëmija i presidentit!
23:48
Ylber Ramadani ka kaluar momente të vështira për shkak të një problemi në qafë, që i shkaktoi vështirësi në frymëmarrje. Për DAZN lojtari i Kombëtares dhe Leçes ka thënë se gjendja ishte shumë serioze, teksa rrezikoi të vdiste. “Isha vërtet...
Befason Luizi, ja çfarë shkruan në targën e tij
23:46
Kiara dhe Lui u bënë prindër të një vajze pak javë më parë, Luna Mari Ejlli. Lajmi u bë me dije nga vetë moderatorja e cila nëpërmjet një postimi në llogarinë personale të Instgram-it publikoi një fotografi me dorën e...
‘Po rrezikoni anëtarësimin në KiE’! Publikohet letra e Scholzit, Macronit dhe Melonit ndaj Kurtit
23:23
Tre shtetet më të rëndësishme të Bashkimit Evropian i kanë kërkuar sot kryeministrit të Kosovës Albin Kurti të konsideroj draftin e propzuar nga BE si një projekt serioz dhe ta konsultoj atë me Gjykatën Kushtetuese të Kosovës. Ata janë kundër...
Rama zbulon mesazhin që i dha Erion Veliajt pasi doli nga SPAK
22:44
Kryeministri Edi Rama ka zbuluar për herë të parë mesazhin që i dha kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, pasi ky i fundit doli nga SPAK më 30 prill 2024. Kreu i qeverisë u pyet në “Opinion” nga gazetari Blendi Fevziu...
Mickoski paralajmëron Mitsotakis: Ndalo sulmet, do i themi Maqedoni, doni apo s’doni! Ankohuni në Hagë!
22:42
Maqedonia e Veriut nuk ndalet në reagimet e ashpra kundër Greqisë. Pas deklaratës së kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis për respektim të Marrëveshjes së Prespës dhe bllokim të integrimit europian, kryeministri i sapozgjedhur i Maqedonisë së Veriut, Hristian Mitcovski i ka...
Vrasja e policit / Klodiana Lala tregon çfarë pa në kamerat e sigurisë: Janë pamje shumë të rënda
22:29
Gazetarja Klodiana Lala thotë se kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e vrasjes së oficerit të policisë në fshatin Baltës të Fierit. Ajo tha se pamjet janë shumë të rënda, dhe në to dallohet autori, Azgan Mernica teksa qëllon pas...
Kuvendi ratifikon marrëveshjen me Italinë për pensionet. Gonxhja: Përfitojnë 500 mijë shqiptarë atje, 4000 italianë këtu
21:49
Me 92 vota pro, asnjë kundër, është ratifikuar marrëveshje me Italinë për pensionet, nga ku do të përfitojnë mbi 500 mijë shqiptarë. Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i...
Polici qëllon për vdekje kolegen në Itali
20:53
Një ish-police 33-vjeçe ka mbetur e vrarë mbasditen e sotme në Anzola dell’Emilia, Bologna të Italisë. Bëhet me dije se policja është qëlluar me armë zjarri nga një koleg në komisariatin e policisë. Siç raportohet 60-vjeçari ka deklaruar se ka...
Publikohen emrat e 10 sportistëve më të pasur në botë për vitin 2024
20:51
Lista vjetore e 10 sportistëve më të paguar në botë është publikuar nga Forbes. Për herë të parë në histori, ata që paraqiten në renditjen e këtij viti fituan më shumë se 100 milionë dollarë secili, një shifër që përkthehet...
Hamburgu vendos ndalimin e hixhabit dhe burkës në shkolla
20:20
Mbulimi i fytyrës me hixhab ose burka do të ndalohet në shkollat e qytetit të Hamburgut. “Shkolla dhe mbulimi i fytyrës nuk shkojnë bashkë. Të shohësh fytyrën e bashkëbiseduesit është e rëndësishme për komunikimin”, tha Nils Hansen, ekspert i arsimit...
Pasi masakroi me thikë Enkelejdën shkoi të festonte me birra, ku u fsheh 50-vjeçari pasi vrau nënën e fëmijëve
19:51
Duket se pas masakrimit për vdekje të të shoqes dhe nënës së dy fëmijëve të tij, Eduart Denaj ka shkuar në një market, ka blerë dy birra dhe më pas është futur në një godinë në ndërtim e sipër, dhe...
Kosova përgatit draft-rezolutën për Asociacionin, Vuçiç: Mashtrim i Prishtinës dhe Albin Kurtit
19:33
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar sot se letra e autoriteteve të Kosovës drejtuar Këshillit të Evropës, me të cilën premtojnë se deri në fund të muajit do ta dorëzojnë në Gjykatën Kushtetuese draft-statutin e Asociacionit, është një tjetër...
‘Shqipërinë e Madhe mund ta mundë bota serbe’, Rama i përgjigjet Vulin: Shihni fytyrën që ka!
19:07
Kreu i qeverisë, Edi Rama, pas përfudnimit të Samitit në Mal të Zi në një konferencë me gazetarët shqiptarë ka komentuar deklaratën e zëvendëskryeministrit serb, Aleksandër Vulin. Vulin komentoi vizitën e Ramës me shqiptarët që jetojnë në Athinë dhe tha...
Vrasja e shqiptares në Greqi, video rrëqethëse nga debati i çiftit pak ditë para tragjedisë, ulërimat e Enkelejdës për ndihmë
18:43
Mbarë opinioni publik në Shqipëri dhe në Greqi është tronditur nga vrasja brutale e 40-vjeçares, Enkelejda Danaj. 40-vjeçarja fatkeqe u vra me thikë nga burri i saj, Eduart Danaj, mëngjesin e sotëm në Athinë, teksa po shkonte në punë. Mediat...
Mandati i Olta Xhaçkës shkon sërish në Gjykatën Kushtetuese, zbulohet data
18:38
Kërkesa e opozitës e bërë nga grupi i PD-së së Rithemelimit për mandatin deputetes së Olta Xhaçkës do të shqyrtohet sërish në Gjykatë Kushtetuese më 21 qershor. Bëhet fjalë për një kërkesë padi te opozites e cila u dorëzua muajin...
VIDEO/ “Më kujton kohën e Hitlerit”, politikani gjerman shfaqet duke lëpirë tualetet publike, pamjet bëhen virale
18:10
Një video e një politikani gjerman, është bërë virale për shkak të mënyrës sesi e ka regjistruar veten në një banjë publike të Gjermanisë teksa lëpinte tualetin. Nëpërmjet një posti në rrjetin social “X”, Martin Neumaier ka treguar se e...
Vrau me thikë bashkëshorten në Athinë, Eduart Danaj u kap në gjendje të dehur, detaje: Viktima mori 4 goditje vdekjeprurëse në gjoks dhe bark
17:52
Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja që tronditi Athinën ditën e sotme ku shqiptari Eduard Danaj u arrestua nga policia pasi vrau me thikë bashkëshorten e tij Enkelejda Danaj. Eduart Danaj ishte në gjendje të dehur kur u arrestua...
Video/ Momentet shokuese kur punonjësi bie nga dera e avionit kur nuk kuptoi se shkallët ishin larguar
17:30
Pamje dramatike si dhe qesharake u publikuan sot nga një hyrje aeroporti në Indonezi, ku një punonjës i pavëmendshëm bie nga disa metra lartësi në pistë. Anëtari i ekuipazhit nuk e kishte idenë se kolegët ne toke kishin larguar shkallët...
Presidentja Osmani përplaset hapur me Kurtin: Letra që u çua në KiE për asociacionin nuk u konsultua
17:22
Letra e dërguar presidentit të AP të Këshillit të Evropës, që thotë se është letër e përbashkët e tre institucioneve, nuk është dakorduar me Presidenten, Vjosa Osmani. Në një përgjigje, Bekim Kupina, Këshilltar për Media në zyrën e presidentes thotë...
ANALIZË | Biden vë tarifë 100% për makinat elektrike që nuk ndikon në tregtinë mes 2 vendeve, por a po ndez ai një luftë tregtare Evropë-Kinë?
16:00
Joe Biden: Vendosa një seri tarifash mbi mallra të prodhuara në Kinë: 25% mbi çelikun dhe aluminin, 50% mbi pjesët e brendshme, 100% mbi makinat elektrike (EV) dhe 50% mbi panelet diellore. Kina është e vendosur të dominojë këto industri....
Horoskopi i Paolo Fox për nesër, e premte 17 maj 2024: pasqyra për të 12 shenjat e zodiakut
15:12
Horoskopi i Paolo Fox për nesër është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu i dashur i Rai 2...
Rikthehet rivlerësimi i pasurive të paluajtshme me tatim 3%, çfarë ndryshon për individë dhe biznese
15:00
Një deputete socialiste ka dërguar me iniciativë një projektligj në Parlament, i cili nëse merr votat e mjaftueshme, sanksionon që për një vit, nga muaji i ardhshëm e deri në 30 qershor 2025, rivlerësimi me vlerën e tregut i pronave...
Aksident i rëndë në Turqi, një i vdekur dhe dy të plagosur
14:58
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi, ku për pasojë ka humbur jetën një person dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur. Sipas informacioneve, aksidenti ka ndodhur në orën 11:10 të mëngjesit. Viktima ishte një grek që kishte...
Kinë-Rusi duhet t’u përmbahen gjithmonë Pesë Parimeve të Bashkëjetesës Paqësore. Dy presidentët takohen në Pekin
14:30
Presidenti kinez Xi Jinping zhvillon bisedime me homologun rus Putin: Përfundimi më i rëndësishëm i nxjerrë nga historia 75-vjeçare e zhvillimit të marrëdhënieve Kinë-Rusi është se këto dy vende të mëdha fqinje duhet t’u përmbahen gjithmonë Pesë Parimeve të Bashkëjetesës...
Zidane magjeps me topin në këmbë edhe në moshën 51-vjeçare, ekzalton publikun në miqësore (video)
14:07
Klasi nuk zbehet kurrë. Edhe në moshën 51-vjeçare, Zinedine Zidane vazhdon të shfaqë talentin e tij të jashtëzakonshëm. Trajneri francez u ftua nga Bordeaux për festimet e 100-vjetorit të "Parc Lescure", stadiumit të "Girondins", dhe i magjepsi tifozët e pranishëm...
Xibraka, Olsi Rama kallëzon për herë të dytë Gazmend Bardhin në SPAK
13:51
Vëllai i kryeministrit, Olsi Rama ka depozituar sot një kallëzim në SPAK ndaj kryetarit të grupit parlamentar demokrat, Gazment Bardhi, lidhur me kallëzimin e bërë nga ky i fundit për implikimin e tij në trafikun e drogës në laboratorin e...
Kafshimi i 10-vjeçares nga gjarpri në ambjentet e shkollës, procedohet administratori i firmës së dezinfektimit
13:50
TIRANË – Një 40-vjeçar, administrator i një firme që merret me dezinfektimin e ambjenteve është proceduar penalisht nga Policia. Procedimi i tij vjen pas ngjarjes së rëndë që ndodhi ditën e djeshme ku një vajzë 10-vjeçare u kafshua nga gjarpri...
Drejtori i ‘Tuttosport’ akuzon rëndë Allegrin: Më quajti gazetar mu*i. Më tha t’i pres të dy veshët, e di ku të të pres…
13:44
Ne e pamë se finalja e Kupës së Italisë në “Olimpico” ishte “përvëluese” dhe se Max Allegri ishte veçanërisht i tensionuar. Fillimisht protestat në fushë, me pasojë përjashtimin e tij me karton të kuq, më pas sherri me drejtorin bardhezi...
E prezanton si ‘trofeun’ e Kupës, futbollisti i Juventusit konfirmon lidhjen me motrën e kolegut të Interit
13:01
Weston McKennie dhe Chiara Frattesi kanë zyrtarizuar lidhjen e tyre. Prej disa kohësh po përflitej për një lidhje mes mesfushorit të Juventusit dhe modeles, motrës së lojtarit të Interit, Davide Frattesi. Të dy, megjithatë, nuk kishin thënë asnjë fjalë për...
7 të ‘fortët’ e regjimit 41 bis në burgun e Peqinit në grevë urie
12:41
Bëhet me dije se 7 të burgosur të regjimit të burgut të ashpër “41-bis”, në burgun e sigurisë së lartë në Peqin kanë kaluar në grevë të pjeshme urie. Burime nga ky institucion thonë se të burgosurit prej 2-3 ditësh...
‘Babi ka vr*rë mamin, ndihmë’! M*sakrimi me thikë i 40-vjeçares shqiptare në Greqi, vajza e çiftit pa gjithçka
12:36
Detaje shokuese kanë dalë nga krimi i rëndë në Greqi ku 40-vjeçarja Enkelejda Danaj u vra me thikë nga bashkëshorti i saj, Eduart Danaj, i cili më pas e braktisi trupin e saj të pajetë në kryqëzimin e rrugëve Parnithos...
Duka rrëfehet në 360 gradë: Sylvinhos i kemi ofruar rinovim 2-vjeçar, De Biassin na e bëri ‘dhuratë’… Getafe
12:18
Kur ka mbetur më pak se një muaj nga Kampionati Europian “Gjermani 2024”, emisioni “Opinion” që drejtohet nga Blendi Fevziu i ka kushtuar një hapsirë të veçantë Federatës Shqiptare të Futbollit e në veçanti presidentit Armand Duka. Emisioni i titulluar...
‘Ik, ik, largohu’; Allegri shpërtheu ndaj drejtorit Giuntoli. Incidenti që ‘njollosi’ festën e Juventusit
11:33
Ngjarje e papritur, e paplanifikuar gjatë festimeve të Juventusit në lëndinën e “Olimpico”, pasi finales së Kupës së Italisë, e fituar 1-0 kundër Atalantës, falë golit të shënuar herët nga Dusan Vlahovic. Në fakt, pas ndarjes së çmimeve, me bardhezinjtë...
Shisnin kokainë në berberhane, arrestohen në flagrancë pronari dhe një shtetas tjetër. Emrat
11:25
Shitnin doza kokaine, në një berberhane në lagjen nr. 6 në Kavajë, arrestohen në flagrancë pronari i subjektit dhe një shtetas tjetër. Policia vendore informon se ‘pas një hetimi të kryer nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve i DVP Durrës,...
Dështimi më luksoz i Real Madridit, vazhdon të paguajë për Hazard edhe 8 muaj pasi e ka lënë futbollin
11:06
Eden Hazard e bën Chelsea sërish të pasur. Sipas asaj që raporton "The Telegraph", klubi londinez do të marrë një bonus përfundimtar prej mbi 6 milionë euro nga marrëveshja për transferimin e ish-yllit belg te Real Madridi. Ky bonus u...
‘Po unë e vrava’! Azgan Mernica dëshmon për vrasjen e efektivit të “Shqiponjave” në Fier!
11:05
Azgan Mernica ka pranuar vrasjen e policit të forcave “Shqiponja", tre ditë më parë në Fier. “Po unë e vrava”, raportohet të ketë dëshmuar Menrica pas arrestimit mbrëmjen e së mërkurës. Një videon e publikuar mbrëmjen e djeshme, dëgjohet një...
Rama në Samitin e Malit të Zi: Dëshirojmë të shihemi si shtete anëtare dhe vazhdojmë të bllokojmë vetveten
11:04
KOTORR- Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij të mbajtur në Samitin BE-Ballkani Perëndimor në Kotorr të Malit të Zi. Ai tha se rajoni duhet të bashkëpunojë në disa fusha. Rama shtoi se shtetet e Ballkanit Perëndimor nuk duhet të...
Publikohet foto e burrit shqiptar i dyshuar se masakroi gruan me thikë në mes të Athinës
10:55
Autori i vrasjes së Enkelejda Danaj dyshohet se është bashkëshorti i saj Eduart Danaj. 40-vjeçarja shqiptare u gjet e vdekur në orët e para të mëngjesit në në zonën Menidhi të Athinës, me një thikë në bark dhe e mbuluar...
Hakmarrje dhe kontroll lojërash fati, SPAK çon në gjyq dosjen për planin e vrasjes së Ervis Matodashaj dhe Inez Hajrulla
10:50
Tiranë, 16 Maj 2024 /noa.al – Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, përfundoi hetimet dhe dërgoi në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, kërkesën për gjykim të procedimit penal nr.148/1,...
Del foto/ Kjo është 40-vjeçarja shqiptare që u vra me thikë nga ish-bashkëshorti në Greqi
10:33
Personi që shihni në foton e mësipërme është 40-vjeçarja shqiptare Enkelejda Danaj, e cila u vra me thikë mëngjesin e kësaj të enjte në Greqi nga ish-bashkëshorti i saj Eduart Danaj, 50 vjeç me origjinë nga Vlora. Gruaja u gjet...
Vlahovic: Fitorja më e mirë e karrierës sime, tani të hapim një cikël trofesh me Juventusin
10:23
Më i miri në fushë, në “Olimpico”, ishte pa dyshim Dusan Vlahovic. Shpirti dhe forca lëvizëse e Juventusit ndaj Atalantës, njeriu i fitores së finales së mbrëmshme. Një ndeshje për “kornizë” e qendërsulmuesit serb, jo vetëm për golin që i...
‘Azgan vde*ksha unë, rrugë të mbarë’! A e ndihmuan familjarët të fshihej vrasësin e policit në Fier?
09:59
Eksperti i Sigurisë, Fatjon Softa, është shprehur se familjarët apo të afërmit mund ta kenë fshehur 23-vjeçarin Azgan Mërnica në ndonjë banesë për 48 orët që ai po kërkohej nga Policia. Komentet Softa i bëri në një emision, ku tha...
Akuzohet se hodhi molotov drejt Bashkisë së Tiranës, ndalohet protestuesi
09:48
Protestuesi, i cili hodhi molotov drejt Bashkisë së Tiranës, gjatë tubimit të dy ditëve më parë është ndaluar nga policia. Mbi E. V., 38 vjeç, banues në Kurbin, rëndojnë veprat penale “Prishja e qetësisë publike”, “Shkelja e rregullave mbi lëndët...
Mbahet sot Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor. Rama, Kurti dhe Talat Xhaferi bëhen bashkë
09:46
MALI I ZI – Kryeministri i Malit të Zi, Milojko Spajiç, do të presë këtë të enjte (16 maj) në Kotorr një samit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe Bashkimit Evropian. Samiti organizohet nën sloganin “Një rajon, vizion i përbashkët”...
Çfarë po ndodh te Bayerni? Drejtuesit e kanë shkarkuar, disa senatorë kërkojnë konfirmimin e Tuchel
09:45
Kush do të jetë trajneri i ardhshëm i Bayern Munich? Një nga klubet më prestigjioze të Evropës po përpiqet të gjejë një trajner të ri; duket si një paradoks, por disa refuzime të shkëlqyera tashmë kanë mbërritur (nga Xabi Alonso...
Burri shqiptar tenton të vrasë gruan në Itali. E qëllon disa herë me thikë
09:33
ITALI – Një tjetër ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Itali, ku protagonist është një shtetas shqiptar. Mësohet se shqiptari, 62-vjeç ka goditur tre herë me thikë gruan e tij 57-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur në banesën e çiftit...
Allegri: Më duan jashtë Juventusit, nëse largohem lë pas një ekip fitues
09:26
Pas fitores në finalen e Kupës së Italisë, duke arritur suksesin e pestë personal, rekord në këtë kompeticion, Massimiliano Allegri analizoi ndeshjen kundër Atalantës, nënvizoi rëndësinë e golit të shënuar nag Vlahovic dhe gjithashtu dha disa të dhëna për të...
Emri/ Dyshohet se u vra nga ish-bashkëshorti dhe u la e pajetë në mes të rrugës, zbulohet identiteti i 40-vjeçares
08:56
Enkelejda Danaj është 40-vjeçarja shqiptare që u godit me thikë për vdekje në Greqi dhe u la e pajetë në kryqëzimin e rrugëve Parnithos dhe Aristotelous, një nga pikat më qendrore të Menidit. Viktima raportohet se kishte bërë dy denoncime...
Mbytet anija me emigrantë në Kretë
08:33
Një operacion kërkimi është duke u zhvilluar për të gjetur tre persona të zhdukur pas shpëtimit të 42 emigrantëve që ndodheshin në bordin e një varke 27 milje detare në jugperëndim të Kretës. Emigrantët thirrën për ndihmë qendrën italiane të...
‘Një plumb në stomak dhe një në kyç’! Si paraqitet gjendja shëndetësore e kryeministrit sllovak?
08:25
Kryeministri sllovak, Robert Fico nuk është më në një gjendje të rrezikshme për jetën pasi u qëllua disa herë me armë. Lajmi i mirë konfirmohet nga zëvendëskryeministri. Tomas Taraba i tha BBC-së se operacioni i Fico-s kishte shkuar “mirë” dhe...
Krim i rëndë në Greqi! Shqiptarja gjendet e vrarë me thikë në mes të rrugës
08:14
Një grua shqiptare është gjetur e pajetë në rrugë në Greqi. Alarmi është ngritur nga kalimtarët, të cilët kanë parë një grua të vdekur në mes të rrugës në Menidi. Sipas informacioneve të para, gruaja e cila është 40 vjeçe...
Nuk ndalet shiu! Moti nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme, si do jenë temperaturat për këtë të enjte
07:49
Ditën e enjte vendi ynë do të mbetet nën ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellime. Reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit në jug e pjesërisht në verilindje,...
36-ta mbretëronte në ‘Bernabéu’, festa e veçantë e Real Madridit para tifozëve të vet
07:31
36-ta ishte e pranishme në “Bernabéu”, para dhe gjatë ndeshjes që Real Madridi luajti kundër Alavés. Pse 36-ta? Sepse kaq është numri i titujve kampionë në La Liga, që ka fituar skuadra e bardhë. I fundit, ai me numrin 36,...
Horoskopi i Paolo Fox, e enjte 16 maj 2024: Për Peshqit sos durimi, ditë e rrallë për Bricjapin
07:05
Lexoni horoskopin e ditës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: pasqyra e sotme astrologjike, e enjte 16 maj 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga...
Tentativat e pafundme për të vrarë Xhevdet Plakun, zbardhet dosja e SPAK
23:58
Tiranë, 15 Maj 2024 /noa.al- Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, përfundoi hetimet dhe dërgoi në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, kërkesën për gjykim ndaj të pandehurve Rexhep Rapi, Algert...
I qetë dhe i qeshur, del video me pamjet e vetëdorëzimit në polici të autorit të vrasjes së efektivit të policisë në Fier (Video)
23:51
U vetëdorëzua në Policinë e Fierit Azgan Mernica, autor i vrasjes së efektivit të Policisë Novruz Cenalia. Në pamjet e siguruara ai duket i qetë dhe i qeshur, ndërsa përshëndetet nga familjarët.  ‘Azgan Zoti para’, dëgjohet të thonë ata. ‘Forcat...
‘Nuk do ua fal kurrë’! / Si nisi hakmarrja e pamëshirë e Roan Brahimit ndaj bandës së Ervis Martinajt
23:20
Emisioni “Në Shënjestër” nga Klodiana Lala në Neës 24, ka trajtuar mbrëmjen e sotme atentatin ndaj Roan Brahimit, i cili u qëllua për vdekje me breshëri plumbash pak ditë më parë në Athinë. Por kush është Roan Brahimi dhe si...
Policia jep detaje për vetëdorëzimin e autorit të vrasjes së efektivit të Policisë
23:17
Policia ka dhënë detaje për vetëdorëzimin e autorit të vrasjes së efektivit të Policisë në Fier. ‘Forcat Speciale RENEA, Forcat Kombëtare të Sigurisë dhe shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, në drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së...
Vetëdorëzohet në polici vrasësi i dyshuar i efektivit të policisë
22:41
Është vetëdorëzuar në polici Azgan Mërnica që dyshohet se vrau me armë zjarri efektivin e policisë në Fier. Azgan Mërnica sapo ka mbërritur në Drejtorinë e Policisë së Fierit. Ai akuzohet për vrasjen e efektivit të policisë, Novruz Canaliaj dy...
Biden dhe Trump, përballje televizive më 27 qershor
21:13
Presidenti amerikan Joe Biden dhe paraardhësi i tij në detyrë, njëherësh kandidat i Republikanëve për Presidencialet 2024, Donald Trump, do të kenë një përballje të bujshme televizive, edhe pse ishte përfolur se diçka e tillë nuk do të ndodhte. Ata...
Flet atentatori i kryeministrit sllovak: Ja pse e qëllova!
21:01
Atentatori i kryeministrit të Sllovenisë, ka treguar motivin pse qëlloi me armë zjarri mbi Robert Ficon, duke e lënë të plagosur rëndë. Shkrimtari 71-vjeçar Juraj Cintula, tha se qëlloi mbi kryeministrin e vendit të tij pasi “nuk ishte dakord me...
Sulmi ndaj kryeministrit sllovak, reagon Rama: Jam i tronditur!
20:14
Kryeministri i vendit Edi Rama, ka reaguar i tronditur pas sulmit me armë që iu bë pasditen e sotme homologut të tij sllovak Robert Fico. Rama, përmes një postimi në platformën X dënon sulmin dhe i ruon Ficos shërim të...
Tre orë në SPAK, Belinda Balluku: U pyeta për inceneratorin e Tiranës, kjo dosje ka bërë pis të madh e të vogël!
20:09
Pas më shumë se tre orësh në SPAK, zëvendëskryeministrja Belinda Balluku ka dalë nga ambientet e Prokurorisë së Posaçme. Para gazetarëve ajo deklaroi se u thirr nga SPAK si person që ka dijeni në lidhje me rrethanat e hetimit për...
Burri ter*rorizoi fëmijët dhe lagjen, flet bashkëshortja e Aleks Markut
20:07
Bardha Marku, nëna e fëmijëve që u mbajtën peng nga i ati, tregon se gjatë kohës kur ndodhi pengmarrja, ndodhej në Itali për të marrë disa dokumente. Teksa ka kërkuar urdhër mbrojtje, Bardha Marku tregoi po ashtu se bashkëshorti i...
Atentatori i kryeministrit sllovak është një poet 71-vjeçar
20:05
Mediat sllovake raportojnë se autori i atentatit ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico është një poet 71-vjeçar. Autori i dyshuar Juraj Cintula kishte shërbyer në të kaluarën si një ish-punonjës i një kompanie private sigurie dhe është autor i një...
E paprecedentë! Një 5-vjeçare e birësuar dhunohej nga nëna në Fier. Ndërhyjnë institucionet, ndërpritet birësimi
19:20
Një rast birësimi i një 5-vjeçareje që mund të ishte kthyer në situatë fatale për të është parandaluar në kohë. E mitura e Shtëpisë së Fëmijës në Shkodër ishte birësuar në tetor të vitit të kaluar nga një familje në...
Debate të ashpra, socialistët braktisin mbledhjen e komisionit hetimor për TIMS
18:44
Pas debateve të shumta mes demokratëve dhe socialistëve, këta të fundit braktisën komisionin hetimor parlamentar për ndërhyrjen në të dhënat e sistemit TIMS. Shkak i debatit u bë kërkesa e komisionit për të thirrur ministrin e Brendshëm, Taulant Balla. Ky...
Rama, Kurti e Vuçiç bëhen bashkë/ Sot dhe nesër Samiti i liderëve të rajonit në Mal të Zi
18:38
Sot dhe nesër, 15 dhe 16 maj, do të mbahet Ramiti Rajonal i liderëve në Kotor të Malit të Zi. Ditën e nesërme, të pranishëm në Samit do të jenë kreyministri i Kosovës, Albin Kurti, kreu i qeverisë shqiptare, Edi...
 “Nuk ishte tradhtia që e bëri Alma Arrazin të vriste veten dhe fëmijët”, pistë e re për ngjarjen tragjike në Shkodër
18:00
Psikologia Jonada Kërkuti analizon tragjedinë e katërfishtë që ndodhi në Shkodër dhe thotë se nuk mund të jetë tradhtia ajo që mund ta ketë bërë Alma Arrazin të ndërmarrë aktin ekstrem të vetëmbytjes në lumin Buna së bashku me tre...
Shqipëria pezullon pjesërisht marrëveshjen për heqjen e vizave me Bjellorusinë
17:37
Shqipëria ka pezulluar pjesërisht marrëveshjen për heqjen e vizave me Bjellorusinë. Vendimi është marrë të mërkurë nga Këshilli i Ministrave, me propozim të ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.Pezullimi i pjesshëm i marrëveshjes do të shtrihet vetëm...
U qëllua me armë zjarri, kryeministri sllovak në gjendje kritike për jetën
16:58
Kryeministri sllovak, Robert Fico ndodhet në gjendje kritike për jetën, ka thënë zyra e qeverisë së Sllovakisë. Ai është qëlluar disa herë dhe po transportohet me helikopter në qytetin më të afërt Banska Bystrica. “Sot u bë një atentat ndaj...
Atentati, pse u plagos rëndë kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico
16:50
Udhëheqësi populist, pro-rus, 59 vjeç, u godit në stomak pasi katër të shtëna u qëlluan jashtë Shtëpisë së Kulturës në qytetin Handlova, rreth 150 kilometra (93 milje) në verilindje të kryeqytetit, ku lideri po takohej me mbështetësit Kryeministri i Sllovakisë...
ONE ALBANIA DHE MINISTRIA E TURIZMIT BASHKOJNË FORCAT PËR TË PROMOVUAR TURIZMIN
16:46
Në një periudhë ‘të artë’ për turizmin shqiptar, One Albania dhe Ministria e Turizmit kanë nënshkruar fillimin e një bashkëpunimi strategjik, përmes nismës “Albania All Senses”, duke forcuar angazhimin e tyre për të promovuar turizmin dhe pasurinë kulturore të Shqipërisë....
Zv.Kryeministrja Belinda Balluku shkon në SPAK, merret në pyetje nga oficeri i BKH
16:24
Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka shkuar në SPAK pak minuta më parë. Ajo mësohet se po merret në pyetje nga një oficer i policisë gjyqësore të BKH Byroja Kombëtare e Hetimit, raporton noa.al. Paraqitja e Ballukut në...
Sherr mes të miturve Tiranë, 12-vjeçari përfundon në spital
15:43
Rreth orës 11:30 në Tiranë, në rrugën “Dalip Topi”, dy nxënës shkolle, të moshave 12-vjeç, janë konfliktuar më njëri- tjetrin, e për pasojë njëri prej tyre ka përfunduar në spital, jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:30...
Zgjedhjet 2025/ Lulzim Basha paralajmëron koalicion me parti të tjera politike!
15:41
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur ditën e sotme në "Breaking" për zgjedhjet e 2025. Basha ka pohuar se Partia Demokratike ka patur një proces organizmimi dhe është në përfundim të procesit. Kreu i PD ka lënë të...
Si e pickoi gjarpëri nxënësen, çfarë thotë shkolla private WAT në Tiranë
15:20
Pak pas mesditës së sotme në dalje të Tiranës, nxënësja e një shkolle private u pickua nga gjarpëri. Policia që shkoi në vendngjarje tha se rreth orës 12:35, në Farkë, në ambientet e pasme të një shkolle private, një nxënëse...
Ky është aktori që i është besuar roli i Spider-Man
14:52
Nicolas Cage merr rolin e Spider-Man në serialin live të Amazon Spider-Man Noir. Projekti i ri është një bashkëprodhim midis Amazon MGM Studios dhe Sony Pictures Television. Në përmbledhjen zyrtare të serialit, thuhet: “Noir tregon historinë e një detektivi privat...
Sërish sherr brenda shkolle në Tiranë, plagoset një djalë 12 vjeç
14:47
Tiranë, 15 Maj 2024 /noa.al – Një tjetër incident i dhunshëm brenda mjediseve shkollore në Tiranë, ka precipituar me plagosjen e një djali vetëm 12 vjeç. Ngjarja ndodhi sot rreth orës 11:30, në rrugën "Dalip Topi", në ambientet e shkollës...
Nxënësen e një shkolle private në Tiranë e kafshon gjarpëri, dërgohet në spital
14:46
Tiranë, 15 Maj 2024 /noa.al- Një vajzë e mitur është plagosur dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve pasi u pikcua nga gjarpëri në shkollë. Ngjarja ndodhi sot rreth orës 12:35, në Farkë, në ambientet e pasme të një shkolle private,...
Të afërmit e Novruz Cenalisë, dyshime për vrasjen e efektivit: Nuk është rastësisht, ka qenë skenar!
14:38
Tre të shtëna me armë në ajër, shënuan mbylljen e ceremonisë mortore të 28-vjeçarit Novruz Cenalia. Efektivi i repartit “Shqiponja” u përcoll këtë të mërkurë për në banesën e fundit, në një ceremoni ku morën pjesë familjarë, miq e të...
Deklaratat e zv. Kryeministrit të Serbisë për takimin e Ramës në Athinë, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, thërrret ambasadorin serb në Tiranë
14:34
Ambasadori i Serbisë, Slobodan Vukçeviç është thirrur dje në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme, ku iu kërkuan sqarime në lidhje me deklaratat që zv. Kryeministri Vulin ka bërë, referuar vizitës dhe takimit të Kryeministrit Rama me diasporën shqiptare...
Sherr në Durrës/ Babë e bir plagosin me armë zjarri 25-vjeçarin, arrestohet babai, shpallet në kërkim djali
13:21
Pak më parë, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku babë e bir kanë plagosur me armë zjarri një 25-vjeçar. Policia bën me dije se 51-vjeçari është arrestuar, ndërsa vijon puna për kapjen e djalit të tij, 28-vjeç....
Guardiola përjeton makthin e madh të titullit, bëhet ‘meme’ në fushë. Pastaj justifikohet: Kam probleme me shpinën… (video)
13:03
Emocione pafund në Tottenham-Manchester City, ndeshjen vendimtare për titullin e Premier League. Skuadra e Pep Guardiolës fitoi 2-0 në fushën e “Spurs”, në një skenë ku ndodhi gjithçka. Në fakt, kjo përballje nisi një ditë më parë me tentativën (e...
Zvillohen homazhe dhe përcillet në banesën e fundit efektivi i vrarë në Fier
12:52
Efektivi i policisë se forcave “Shqiponja ” 28- vjeçari Novruz Cenalia, i cili mbeti i vrarë dy të më parë para se të merrte shërbimin, përcillet sot për në banesën e fundit Në hollin e Teatrit Bylis në Fier, është...
‘Ke merak për Ergysin’? Përgjigja e Françeskës nëse po e tradhton burri tani do iu lërë pa fjalë (Video)
12:49
Françeska Murati është pyetur mbrëmjen e kaluar nga Romeo Veshaj në lidhje me bashkëshortin e saj. “Ke merak për Egysin jashtë tani?”, duke nënkuptuar se mos ajo ka frikë që bashkëshorti do ta tradhtojë pasi u bënë disa muaj që...
Vrasja e efektivit të Shqiponjave/ Vijojnë kontrollet e RENEA-s për kapjen e autorit të vrasjes së efektivit
12:45
Forcat RENEA vijojnë kontrollet në tre pika për kapjen e autorit të vrasjes së efektivit të Shqiponjave Novruz Cenalia. Kryqëzimi që lidh fshatin Baltëz – Sulaj, në drejtim të Pojanit, Apollonisë janë pikat ku po kryhen kontrolle. Ndërkohë që edhe...
Rafa Leao flet për miqësinë me Cancelo: U përpoqa ta sillja te Milani, por…
12:34
Rafa Leao, në një intervistë dhënë për Fabrizio Romano, zbuloi se kishte punuar për të sjellë një lojtar portugez te Milani. Anësori kuqezi, në fakt, qenka përpjekur ta bindte bashkatdhetarin e tij Joao Cancelo të kalonte te kuqezinjtë. Përpjekje e...
Lindjet shënojnë rënie në 12 qarqe të vendit
12:18
Të dhënat demografike vijojnë të konfirmojnë tkurrje të popullsisë edhe për tremujorin e parë të vitit 2024. Numri i lindjeve përgjatë kësaj periudhe është regjistruar në rënie, por lajmi më negativ qëndron te rikthimi i shtesës natyrore negative. Numri i...
Burri manjak në Gramsh përndjek një 13-vjeçare, prangoset nga policia
11:45
E rëndë në Gramsh. Një 50-vjeçar u arrestua nga policia pasi përndiqte një të mitur 13-vjeçe. Mësohet se e mitura u ka treguar prindëve të cilët nuk kanë hezituar dhe e kanë denoncuar rastin në Polici. Menjëherë pas marrjes së...
Sherr me thika mes të miturish në mes të rrugës në Elbasan. 9-vjeçari qëllon një 13-vjeçar
11:34
Sherr mes të miturish, 9-vjeçari sulmon me thikë në rrugë një 13-vjeçar në Elbasan. Komisariati i Policisë Elbasan referoi materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për një 9-vjeçar, pasi mesditën e djeshme, në rrugë, ka dëmtuar...
Demollar o Demollar, i bën mbrojtësit të ‘hanë bar’….; feston 60-vjetorin e lindjes ‘Platinia’ i proletariatit…
11:20
Gëzuar 60-vjetorin e lindjes, Sulejman Demollari! Ikonë e futbollit shqiptar, e kombëtares kuqezi, flamur i papërsëritshëm i botës dinamovite. Do të mbetesh një nga mesfushorët më të mirë të futbollit shqiptar, me teknikë të përsosur, ekzemplar në dirigjimin e lojës, perfekt...
I riu nga Kosova shkakton aksident me vdekje në aksin Milot-Morinë
11:15
Aksident me vdekje në aksin Milot-Morinë. ‘Shërbimet e Njësisë së Sigurisë Rrugore në autostradën “Milot-Morinë” arrestuan në flagrancë shtetasin A. M., 27 vjeç, banues në Prishtinë, pasi rreth orës 21:30, të datës 14.05.2024, në fshatin Gjegjan, me automjetin që drejtonte,...
‘E dashura e Erdgys Arrazit është shtatzënë’! Tragjedia në Shkodër, ja pse u takua Alma me kunatën para vetëvrasjes!
10:55
Avokati Kujtim Cakrani ishte i ftuar sot në “Breaking” në Top News, ku ka dhënë detaje të reja mbi hetimet në lidhje me mbytjen e Alma Arrazit dhe fëmijëve të saj. Ai deklaroi se flitet që e dashura minorene e...
Finalja që përsëritet pas tri vitesh, Gasperini kërkon ‘hakmarrje’ ndaj Juventusit
10:47
Atalanta-Juventus, si në vitin 2021. Tri vite pas finales së fituar nga bardhezinjtë, Kupa e Italisë do të ndahet sërish nga ndeshja mes zikaltërve dhe “Zonjës së Vjetër”. Pasi mundën përkatësisht Fiorentinën dhe Lazion në gjysmëfinale, skuadrat e Gasperinit dhe...
Atalanta-Juventus, flet Allegri: Finalja e fundit? Mund të jetë e tillë për të gjithë…
10:04
Objektivi është triumfi i 15-të për Juventusin, i cili është klubi që e ka fituar më shumë Kupën e Italisë, përpara Interit dhe Romës me nga 9 trofe të tillë. Sidoqoftë, bardhezinjtë vijnë nga pesë barazime radhazi në Serie A, kanë...
Detaje/ Terrorizoi lagjen dhe fëmijët me kallashnikov, 40-vjeçari dyshohet se ishte nën efektin e drogës. Gruaja ishte larguar!
09:56
Detaje të reja dalin nga ngjarja e rëndë në Durrës, ku 40-vjeçari Aleks Marku mbante peng dy fëmijët në apartament dhe qëllonte me ajër. Burime bëjnë me dije se 40-vjeçari ka qenë nën efektin e drogës, pasi në banesë janë...
6 familje hipin në tarracë/ Janë kundër shembjes së banesave për projektin Thumanë-Kashar
09:52
Gjashtë familje, në përbërje 32 persona, janë duke protestuar dhe kundërshtuar vendimin, pasi pronat e tyre preken nga autostrada Thumanë-Kashar. Teksa sot është njoftuar se do t’u shemben banesat, ata theksojnë se nuk janë dëmshpërblyer dhe nuk janë në skemën...
Momenti kur demi sulmon një grua në plazh (Video)
09:12
MEKSIKË- Një grua është sulmuar nga një dem në një plazh në Meksikë. Ndërkohë ngjarjen e kanë filmuar disa dëshmitarë të cilët ndodheshin në vendngjarje kur ndodhi sulmi. Më tej bëhet me dije se sulmi u regjistrua në rajonin Cabo....
Konflikte brenda familjes? Detaje nga ngjarja e rëndë në Durrës/ Babai që mori peng fëmijët dyshohet se ishte nën efektin e drogës, gruaja u largua jashtë vendit
09:09
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Durrësin këtë mëngjes, ku një baba kishte marrë peng dy fëmijët e tij në një shtëpi me qira. Kur forcat RENEA shkuan për të shpëtuar fëmijët e mitur, ai qëlloi drejt tyre me kallashnikov....
Mbajti peng fëmijët dhe hapi zjarr me armë, del foto e 40-vjeçarit
09:07
Personi që shihni në foton e mësipërme është 40-vjeçari Aleks Marku, i cili u arrestua nga Policia e Durrësit, pasi akuzohet se mbante peng fëmijët në banesë dhe i kanoste me armë zjarri. Sipas policisë rasti është denoncuar mbrëmjen e...
Theu tabunë ndaj Tottenham, paralajmëron Guardiola: Titulli nuk është siguruar ende
09:05
Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, tha se nuk kishte festime pas fitores 2-0 ndaj Tottenham Hotspur, e cila e vendosi skuadrën e tij në krye të renditjes, në prag të titullit të katërt radhazi kampion në Angli. Diçka e...
Dalin pamjet e momentit kur forcat RENEA neutralizojnë dhe arrestojnë Aleks Markun që qëllonte me kallashnikov nga banesa dhe mbante peng dy fëmijët e mitur (Video)
08:40
Më poshtë shihet momenti ku 40-vjeçari Aleksa Marku nga Lezha neutralizohet nga forcat e policisë, pas disa orësh negociata. Marku mbante peng dy fëmijët e tij të mitur. NJOFITMI Qëlloi me armë zjarri, nga banesa ku mbante peng 2 fëmijët...
Sendet e çmuara të 7 herë kampionit të botës, orët e Schumacher shiten në ankand për disa milionë euro
08:36
Orët e 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher në ankand. Kjo gjë tërhoqi shumë të interesuar në Gjenevë, pasi kishte edhe sende të tjera unike të tij në shitje. Sendi më i vlefshëm ishte një orë...
Aksident i rëndë në Florida, rrëzohet një autobus! Tetë të vdekur e dhjetëra të plagosur
08:29
Të paktën tetë persona humbën jetën dhe dhjetëra u plagosën kur një autobus që transportonte dhjetëra punëtorë fermash në shtetin amerikan të Floridës u rrëzua të martën, sipas zyrtarëve. Autobusi mbante rreth 53 punëtorë ferme që u nisën për në...
Çon fëmijët në shtëpi pushimi në Durrës, i mban peng dhe hap zjarr. Forcat RENEA rrethojnë godinën
08:04
Durrës: Qëlloi me armë zjarri, nga banesa ku mbante peng 2 fëmijët e tij të mitur, pas disa orësh negociata, RENEA hyri në banesë dhe liroi fëmijët. Gjithashtu, RENEA vuri në pranga autorin dhe i sekuestroi armën e zjarrit kallashnikov...
Modric, enigmatik për të ardhmen e tij: Të shohim se çfarë do të ndodhë
08:00
Luka Modric, mesfushori i Real Madridit, kontrata e të cilit përfundon më 30 qershor, shmangu përgjigjet konkrete mbi të ardhmen e tij gjatë festimit të titullit të 36-të të La Liga-s. Kroati konsideroi se "është koha për të festuar me...
‘Diktatura’ e Egnatias, flasin Tetova dhe Demrozi: Pas suksesit ka vetëm punë, asgjë tjetër
07:57
Egnatia duket se po vendos “diktaturën” në futbollin shqiptar. Sezonin e kaluar fitoi Kupën e Shqipërisë, pastaj luajti për herë të parë në histori në Kupat e Europës. Këtë sezon, që po shkon drejt fundit, e ka dominuar totalisht, duke...
Mot i paqëndrueshëm dhe me reshje shiu në disa zona! Sa arrijnë temperaturat sot
07:34
Ditën e mërkurë vendi ynë do të mbetet nën ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellime. Reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit në veriperëndim dhe perëndim të vendit,...
Horoskopi i Paolo Fox, e mërkurë 15 maj 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut
07:00
Lexoni horoskopin e ditës nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: pasqyra e sotme astrologjike, e Mërkurë 15 maj 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për dashurinë, punën, mirëqenien dhe fatin, përkthyer nga...
Prek Rike Roçi: ‘Ëndrra ime është të bëhem nënë’!i!
23:32
Kanë kaluar tashmë mbi 100 ditë nga nisja, teksa finalja e këtij edicioni të “Big Brother” është më 25 maj. Ndërkohë, lufta sa vjen e bëhet edhe më e fortë, teksa banorët duan të fitojnë çmimin e madh. E ftuar...
Egnatia fiton Kupën e Republikës për të dytin vit radhazi
23:07
Egnatia fiton Kupën e Republikës për të dytin vit radhazi. Rrogozhinasit bëjnë të tyrin trofeun pasi mposhtën 1-0 në finale Kukësin, ndeshje që u zhvillua në “Air Albania”, duke filluar nga ora 19:00. Verilindorët nuk ia dolën ta “zbusnin” disi...
‘Më rrahën me bisht fshese’! Qytetarja d*hunohet barbarisht nga ish-vjehrra dhe kushëriri i saj
23:01
TIRANË – Një zonjë e drejtuar në redaksinë e emisionit “Stop” në Tv Klan tregon se është dhunuar nga ish-vjehrra Flora Rexha dhe kushëriri i saj Artur Lleshi në 24 prill 2024. Para këtij episodi, ajo thotë se në 8...
Bakojanis: Ia kam thënë disa herë Ramës se Greqia ka më shumë ndikim mbi emigrantët shqiptarë sesa ka ai
23:00
Takimi i kryeministrit Edi Rama me emigrantët shqiptarë në Athinë është diskutuar shumë në mediat greke. Lidhur me mesazhin kryesor të takimit se Rama ka ndikim tek emigrantët shqiptarë, ka patur një prononcim të Dora Bakoyannis, ish-ministre e Jashtme në...
Atentati ndaj shqiptarit në Spanjë, arrestohen 3 autorët e dyshuar
22:56
Detaje të reja kanë dalë në dritë nga atentati që u regjistrua më 13 prill të këtij viti në Spanjë, ku shënjestër ishte një 33-vjeçar shqiptar. Ngjarja ndodhi në një qendër tregtare në Guadalmina në Marbell, ku shqiptari u qëllua...
Kosova nuk hyn në agjendën e 17 majit për anëtarësim në Këshill të Evropës
21:44
Anëtarësimi i Kosovës në Këshill të Europës nuk është vendosur as sot, në agjendën e takimit të Ministrave të Jashtëm të shteteve anëtare të Këshillit që do të mbahet më 17.05.2024. “Në takimin e sotëm të Komitetit të Ministrave të...
Zbulohen armatime të rënda në veri të Kosovës
21:15
Policia e Kosovës ka zhvilluar sot një operacion të madh në veri të Mitrovicës ku ka gjetur dhe konfiskuar një sasi të madhe armatimesh. Gjatë një konference të jashtëzakonshme për mediat, zyrtarët e lartë të policisë kanë bërë të ditur...
‘Xibraka, SPAK thërret Gazment Bardhin më 24 maj
21:11
Prokuroria e Posaçme ka thirrur më 24 maj kreun e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi për të dhënë dëshmi për dosjen Xibraka. Hetimet janë riaktivizuar pas denoncimeve publike nga ana e Bardhit. Bardhi u thirr më herët për...
Aksidentohet familja në ‘Rrugën e Kombit’
20:41
Një aksident i frikshëm është shënuar këtë pasdite në “Rrugën e Kombit” në afërsi të degëzimit të Rrëshenit. Një automjet tip Fuoristradë me të cilën lëviznin 3 pjesëtarë të një familjeje është batuar disa herë. Për fat të mirë, dy...
Hajdutët v*rasin barbarisht të moshuarën për 7 mijë euro!
20:33
Një e moshuar rreth moshës 63-vjeçare është vrarë barbarisht nga një grup hajdutësh në Greqi. Ngjarja raportohet të ketën ndodhur në Chalkidha, kur autorët hynë në banesën e të moshuarës e neutralizuan dhe e vranë duke e goditur pesë herë...
E trishtë! U rrëzua nga krevati, humb jetën në spital foshnja 7 muajshe në Strugë
20:31
Një foshnjë shtatëmuajshe nga Vevçani i Strugës ka ndërruar jetë herët në mëngjes, në Spitalin e Ortopedisë dhe Traumatologjisë “Shën Erazmus” në Ohër. Foshnja u dërgua në spital nga nëna pasditen e djeshme. Foshnja kishte hematomë në kokë dhe pasi...
Krim i rëndë në familje, vëllai vret vëllanë dhe kunatën në Shkup
20:14
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Shkupin ditën e sotme. Mediet fqinje bëjnë me dije se në Stajkovcë të Shkupit një i moshuar ka vrarë vëllanë dhe kunatën dhe më pas ka goditur veten me thikë. Autori aktualisht ndodhet në...
Tmerr në Itali / I riu shqiptar përplas me makinë gruan shtatzënë, e dërgon në spital dhe arratiset
19:52
Një aksident është regjistruar së fundmi në Itali, ku protagonist ka qenë një i ri shqiptar. Mediat vendase shkruajnë se shqiptari 36-vjeç, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, ka përplasur me furgon një grua shtatzënë teksa kjo e...
Mbahet në një qendër/ Gazetarja: ‘E dashura e Erdgys Arrazit në gjendje shoku, nuk është marrë në pyetje’
19:49
Gazetarja Anila Hoxha e ftuar në emisionin “Breaking” ka dhënë detaje mbi tragjedinë e Shkodrës ku 39 vjeçarja Alma Arrazi dyshohet se u vetëmbyt në lumin Buna së bashku me 3 fëmijët e saj për shkak të tradhëtisë dhe dhunës...
Policia kontrollon stanet, tunelet dhe bunkeret, vrasësi i policit dyshohet se është parë në Gjirokastër
19:18
Një ditë pas vrasjes së policit 28-vjeçar në fshatin Baltës të Fierit, autori vijon të jetë ende i lirë, ndërsa eksiton frika se mund të jetë edhe i armatosur duke përbërë rrezik për persona të tjerë. Ndonëse për kapjen e...
E rëndë në Greqi/ Çifti deh me alkol 19-vjeçaren, e reja përdh*nohet nga burri, ndërsa gruaja e filmon!
18:20
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 19-vjeçare ka denoncuar në polici për përdhunim një çift, një 35-vjeçareje dhe një 64-vjeçari. Sipas mediave vendase mësohet se ngjarja ka ndodhur në Lamia, ku e reja ka deklaruar para...
Vrasja e efektivit/ Dëshmia e nënës së autorit: S’e ndalova dot djalin, ja pse nisi sherri
18:16
Është zbardhur dëshmia e dhënë për grupin hetimor e Ajete Mërnicës, nënës së 23-vjeçarit Azgan Mërnica, i cili ditën e djeshme ekzekutoi me armë zjarri efektivin e forcave “Shqiponja”, Novruz Cenaliaj, 28 vjeç në fshatin Baltëz të Fierit. Ajete Mërnica...
Aksident tragjik me 8 të vdekur dhe 45 të plagosur, autobusi që po transportonte punëtorë ferme përplaset me një tjetër mjet
17:40
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Florida, si pasojë e të cilit kanë mbetur të vdekur të paktën 8 persona, dhe 45 të tjerë të plagosur, prej të cilëve 8 në gjendje të rëndë. Aksidenti ndodhi në Dunnellon, Marion...
Çfarë është stërvitja e mendjes, si ta praktikoni?
17:07
Si pas të dhënave gjatë pandemisë 4 në 10 të rritur kanë shfaqur simpatoma depresioni apo çregullime ankthi. Ky raport ka qenë 1 në 10 gjatë vitit 2019 dhe një arsye e rritjes evidetohet të jetë pikërisht pandemia Covid-19. Mënyrat...
Organizata kriminale në Itali, policia në kërkim të vëllezërve shqiptarë që drejtonin trafikun e drogës dhe dy të tjerëve
16:39
Katër shqiptarë nga Tirana, Vlora dhe Dibra janë shpallur në kërkim nga autoritetet shqiptare dhe italiane, pasi dyshohet se janë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike. Mëngjesin e kësaj të marte, autoritetet italiane dhe ato shqiptare në bashkëpunim me njëra-tjetrën...
Argëtim dhe risi: Brenda eventit unik të prezantimit të modelit më të ri EX30 ekskluzivisht në Volvo Car Albania nga Mektrin Motors
15:59
Mbrëmja e djeshme ishte e mbushur me emocione dhe risi fantastike, pasi në “Grand Panevino”, u zbulua surpriza më e re nga Volvo! Gjenerata e re, EX30, është modeli i ri mbresëlënës, 100% elektrik, i cili mahniti të ftuarit në...
Sulm me armë në furgonin që transportonte të burgosur, vriten tre policë në Francë
15:29
Ka shkuar në 3 numri i oficerëve francezë që u vranë në një pritë. Oficerët ishin duke transferuar të burgosur, kur furgoni u sulmua nga disa persona ende të pa identifikuar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Rouen në Normandi....
Studenti ekselent që i mori jetën nënës në Lezhë
15:28
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën ditën e djeshme ku 62-vjeçari Arsen Dani ka vrarë me thikë nënën e vetë Gjylije Dani 88-vjeç. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Besëlidhja”, rreth orës 14:30, ndërsa autori i krimit dyshohet të ketë...
Dëshmia e kunatës së Alma Arrazit: Më tha ‘pashë Erdgysin me të dashurën’. Do kisha bërtitur po ta dija!
14:07
Valentina Arrazi, kunata e të ndjerës Alma Arrazi, është paraqitur në prokurorinë e Shkodrës në orën 09:55 minuta. Ajo është thirrur sërish nga prokurori Ledion Tema për të dëshmuar mbi takimin e fundit me Alma Arrazin dhe 3 fëmijët e...
Vrasja e policit, deputeti: E njoh autorin, por atëherë ka qenë i ndershëm!
13:56
Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi në fjalën e tij në protestën para Bashkisë së Tiranës, ka folur edhe në lidhje me foton që qarkullon së fundmi, ku ai shihet sëbashku me Azgan Mernica, 23-vjeçarin që vrau ditën e djeshme,...
REL: Rama në turne evropian për të mbledhur mbështetje për PS-në
13:49
TIRANA- Me Greqinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nisi një turne që synon mbledhjen e mbështetjes për Partinë e tij Socialiste edhe në mesin e diasporës shqiptare. Anëtarësime të reja në PS dhe investime në Shqipëri janë qëllime të deklaruara...
‘Erdha të marr rrogën në fund të muajit’/ Drejtori i teatrit Bylis jep dorëheqjen dhe ndryshon qëndrim: Ishim me dëshirë në takimin e Ramës
13:45
FIER- Drejtori i Teatrit të Bylisit, Klajdi Marku ka dhënë dorëheqjen nga detyra që mbante pasi doli zbuluar se kishte shkuar pa dëshirën e tij në mitingun e Edi Ramës në Greqi. Ditën e djeshme doli një pjesë e investigimit...
I shiti nëntë monedha floriri false pronarit të një argjendarie, arrestohet i riu
13:40
KORÇË- Arrestohen dy persona dhe procedohen tre të tjerë në Korçë për vepra të ndryshme penale. Mësohet se dy arrestimet kanë ardhur si pasojë e veprave penale shitja e monedhave false të floririt dhe cënimi i masës së sigurisë për...
Zanetti: Isha shumë afër kalimit te Real Madridi. Lautaro u mor kur ishte 90% i Atletico Madridit
13:32
“Është një marrëdhënie e bukur, sepse gjithçka filloi kur e blemë atë”. Javier Zanetti, tani zv.president i Interit, iu kthye rekrutimit të Lautaro Martinez në bisedën e gjatë për "BSMT": "Ai ishte 90% i Atletico Madridit, unë njihja një nga...
Guardiola kundër tabusë së Tottenham, sfida vendimtare për titullin: Nuk kemi alternativa…
13:11
E marta me siguri do të jetë dita vendimtare për titullin e Premier League. Një ndeshje para përfundimit të kampionatit anglez, Arsenali ka një pikë epërsi ndaj Manchester City, i cili do të luajë sonte ndaj Tottenham në kuadrin e...
Ngacmoi të miturën, e pëson burri shqiptar që jetonte në Greqi
13:03
Policia e Sarandës lajmëron se ka referuar materialet për një 37-vjeçar shqiptar, banues në Greqi, pasi ka ngacmuar një shtetase të mitur. Materialet iu referuan Prokurorisë për shtetasin E.H, që dyshohet se me anë të rrjeteve sociale ka ngacmuar të...
‘Jeni tre veta që i keni vendosur shigjetë’! Juli i del në mbrojtje Heidit
13:01
Jul Deda duket se është në anën e Heidit sa i takon debateve të fundit të saj me disa nga banorët e shtëpisë, përmendim këtu, Gracianon, Françeskën, Meritonin! Në një bisedë të bërë me balerinin, Juli u shpreh se sulmi...
Tensionohet situata para Bashkisë Tiranë, protestuesit tentojnë të thyejnë gardhin rrethues
12:57
Tensionohet sërish situata para Bashkisë Tiranë. Protestuesit hedhin sërish molotov drejt godinës dhe tentojnë të thyejnë gardhin rrethues, i cili edhe këtë radhë ka përforcues. Protestuesit kanë lidhur një litar të gjatë me anë të të cilit tentojnë të shembin...
Meta pas daljes nga Prokuroria: I shokuar! Male me dosje, ashensor i prishur!
12:38
Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u paraqit ditën e sotme në Prokurorinë e Tiranës ku është marrë në pyetje lidhur me kallëzimin e depozituar për vjedhjen e serverit në selinë e PL. Në fjalën e tij për gazetarët,...
E pabesueshme! SPAK sekuestron 3 mln euro pasuri të ish-Shefit të Operacionales, Oltion Bistri dhe familjarëve të tij
12:31
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Tiranë, mbi bazën e verifikimeve pasurore të kryera në funksion të procedimit penal nr. 9, të vitit 2023, ka regjistruar procedimin pasuror nr. 6, të vitit 2024, që bën fjalë për...
Zyrtarizohet lamtumira e Giroud: Tri vite fantastike, Milani do të mbetet gjithmonë në zemrën time
12:14
Olivier Giroud shpall lamtumirën e tij me Milanin. Sulmuesi francez ka zyrtarizuar se do të largohet nga klubi kuqezi në fund të këtij sezoni për t’u transferuar në SHBA. Ai do të vazhdojë të luajë në MLS, ndoshta me Los...
Vezë, mollë dhe molotov para bashkisë Tiranë. Këlliçi i ‘vë prangat’ Erion Velisë
12:04
Ashtu siç ka ndodhur dhe në 6 protestat e mëparshme, edhe këtë herë, protestuesit kanë marrë masat duke u pajisur me ‘arsenalin’ e tyre, vezë dhe mollë. Siç shihet nga fotot protestuesit kanë marrë një ‘arsenal’ me mollë, vezë dhe...
Ilir Meta paraqitet në Prokurorinë e Tiranës!
11:58
Ilir Meta në Prokurorinë e Tiranës. Presidenti i Partisë së Lirisë është paraqitur për të dhënë sqarime në lidhje me kallëzimin e bërë, për vjedhjen e serverave në Partinë e Lirisë. Përmes kallëzimit, kreu i Partisë së Lirisë, denoncoi një...
Ishte në makinë me të birin, nëna e Azgan Mërnicës dëshmon si ndodhi ngjarja
11:35
Policia e Fierit, me qëllim zbardhjen e plotë të ngjarjes në Fier, ku humbi jetën efektivi i Shqiponjave Novruz Canaliaj, ka marrë në pyetje 12 persona, mes tyre edhe dy prindërit e autorit të dyshuar, Petrit Mernica dhe Ajete Mernica....
E trishtë! Babai i efektivit të vrarë në Fier ishte në punë në sallën operative kur mori vesh lajmin tragjik të vrasjes së të birit!
11:29
Vrasja e efektivit 28-vjeçar, Novruz Cenalia ka tronditur ditën e djeshme opinionin publik. Babai i Novruzit, Asllan Cenaliaj, punonte në sallën operative të Policisë së Fierit, kur fatkeqësisht mori lajmin tragjik gjatë kohës që ndodhej në punë për vrasjen e...
Bubulina, heroina e revolucionit grek, ka qenë apo jo ‘shqiptare’…
11:11
Nga ARDIAN VEHBIU Një debat është kthyer, lidhur me atë nëse Bubulina – heroina e revolucionit grek – ka qenë apo jo “shqiptare”. Debati vjen jo vetëm i politizuar, por edhe i barsur me keqkuptime historike e gjuhësore. Duke filluar që nga...
‘Një kapitull i jetës sime po mbyllet’; Mbappe vazhdon ta mbajë sekret klubin e tij të ardhshëm
11:02
Ceremonia e ndarjes së çmimeve, e organizuar nga UNFP (Sindikata e Lojtarëve Francezë), nderoi arritjet e jashtëzakonshme të Kylian Mbappe. Ky i fundit po largohet nga PSG me një tjetër titull kampioni të Ligue 1. Gjatë gjithë sezonit, 25-vjeçari tregoi...
E rrallë në burgun 313 në Tiranë! E dashura i shkon e veshur si nuse të dashurit i penduar i drejtësisë: Deri sa vdekja të na ndajë! Video
10:56
Amarildo Nikolla alias Xhanaj, ose “shkodrani” siç dhe njihet nga rrethi i tij shoqëror, ndodhet në qeli prej disa muajsh. Ai është kthyer në ‘pentito’ dhe ka “zbërthyer” para hetuesve disa nga ngjarjet më të bujshme kriminale, pa çka se...
Ish-drejtori i ARRSH, Dashamir Xhika, paraqitet në SPAK
10:34
Dashamir Xhika, ish drejtor i autoritetit rrugor shqiptar, është paraqitur ditën e sotme në SPAK. Dashamir Xhika është ish-drejtor i ARRSH dhe kandidat për deputet i LSI në qarkun e Elbasanit në zgjedhjet e 2017. Xhika ka qenë më parë...
Të shtënat me armë, arrestohet 20-vjeçari, në kërkim i ‘forti’ i Bulqizës!
10:32
Identifikohet autori i dyshuar që qëlloi me armë në drejtim të një automjeti që ishte i parkuar. Ngjarja ndodhi në Bulqizë. Policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin Fadil Ternova, i cili është shpallur në kërkim. Ndërkohë pas...
Kukësi-Egnatia, luhet sonte finalja e Kupës së Shqipërisë. Përcaktohet edhe ‘bileta’ e parë europiane
10:11
Ora 19:00, stadiumi “Arena Kombëtare”. Në këto dy "koordinata" do të jenë të sintonizuar futbolldashësit shqiptar ditën e sotme. Veçanërisht tifozët rrogozhinas dhe ata kuksianë do ta presin me ankth fundin e finales së Kupës së Shqipërisë, që do të...
‘Kam vrarë 2 mijë veta’! Vrau nënën e tij me thikë në mes të Lezhës, ja çfarë deklaroi djali para policisë
09:58
“Kam vrarë 2 mijë veta nuk më beson njeri, vrava nënën time dhe ma besuan”, kështu është shprehur para hetuesve 62-vjeçari Arsen Dani i cili një ditë më parë masakroi me thikë për vdekje nënën e tij Gjyljie Dani, brenda...
Akuzohen për ‘shpërdorim detyre’, dërgohen në gjyq ish- drejtoresha dhe dy specialistë të ASHK Sarandë
09:56
Pas hetimeve disa mujore Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, ka mbyllur hetimet duke proceduar penalisht ish-drejtoreshen e ASHK-SË Sarandë, A.D., nën akuzë për veprën penale “Shpërdorim i detyrës” parashikuar nga neni 248 i...
Dyshohet se u largua drejt Apolonisë në këmbë, vrasësi i efektivit të Shqiponjave ende në kërkim
09:46
Në foto, majtas efektivi i vrarë, djathtas autori i dyshuar. Vrasësi i efektivit të Shqiponjave dje në Fier, ende në kërkim. Pasi qëlloi me një plumb në kokë efektivin që po shkonte të merrte shërbimin, 23-vjeçari Azgan (Asllan) Mërnica u...
Tebas mirëpret Mbappe: Tani po, do ta fitojë patjetër Champions-in me Real Madridin
09:40
Javier Tebas, presidenti i La Liga-s, ndodhet në Argjentinë për të marrë pjesë në ngjarje të ndryshme në vendin amerikano-jugor. Ai ka përfituar nga intervista në gazetën “Olé” për të bekuar kalimin e Kylian Mbappé në kompeticionin që drejton: “Ai...
Vrau policin pas sherrit se kush duhet të kalonte para me makinë, Azgan Mërnica ishte në makinë me nënën e tij
09:29
Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e policit Novruz Cenalia në Fier. Mësohet se autori i vrasjes ka qenë në makinë me mamanë në momentin kur ka qëlluar me një plumb në kokë policin 28-vjeçar. Gjithçka nisi pas një...
Çfarë u bisedua mes Erdogan dhe Mitsotakis në Ankara?
09:23
TURQI- Pasditen e djeshme në Ankara ka pasur shumë buzëqeshje mes zyrtarëve grekë dhe turq. Nuk është se vështirësitë dhe pengesat e kësaj marrëdhënieje komplekse dypalëshe janë zhdukur papritur dhe me magji, por duket se të dy vendet kanë zgjedhur...
Hidhet në qarkullim monedha metalike shqiptare me vlerë nominale 10 Lekë
09:18
Banka e Shqipërisë njofton publikun se duke filluar nga data 28 maj 2024 do të hidhen në qarkullim, monedhat metalike shqiptare me vlerë nominale 10 Lekë, me kurs ligjor, emetim i vitit 2023. Rishtypja e monedhave metalike shqiptare me kurs...
Këmbimi valutor 14 maj 2024/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro?
09:10
Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.8 lekë dhe do shitet me 93.7 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100.1 lekë dhe do shitet me 100.8 lekë. Franga zvicerane sot në tregun...
Xavi: Doli i mërzitur nga fusha? As mua nuk më pëlqente ta zëvendësoja Lewandowski, por…
09:05
Xavi Hernández, trajneri i Barcelonës, ​​hodhi poshtë problemet me Robert Lewandowski, i cili u largua nga fusha me një fytyrë jo miqësore kur trajneri i Barçës vendosi ta zëvendësonte me Ferran Torres: "Zëvendësimi i Lewandowskit ishte për çështje taktike, donim...
Test shkathtësie: A mund t’i gjeni 3 ndryshimet në fotot me një luan në 14 sekonda?
08:57
Të zbulosh dallimet në teste shkathtësie është mënyra më e mirë për të rritur kujtesën tuaj vizuale dhe aftësitë njohëse. Këto teste testojnë vëzhgimin tuaj dhe sa vëmendje u kushtoni detajeve. Njohja e dallimeve midis dy imazheve pothuajse identike është...
Testi i IQ-së vetëm për gjenitë: A mund të gjeni cili numër mungon në 21 sekonda?
08:50
Një test i vështirë IQ po përfshin mediat sociale dhe po ngatërron përdoruesit të cilët nuk mund të gjejnë numrin që mungon në një sekuencë matematikore. Ky test i veçantë është një enigmë matematikore që ju sjell noa.al. Ky është...
Ekspertët paralajmërojnë miliona përdorues të Facebook, TikTok dhe Instagram: Ndryshoni cilësimet e profilit tuaj, jeni në rrezik!
08:43
Sigurohuni që gabimet e mediave sociale të mos ju bëjnë shënjestër të kriminelëve që përdorin AI. Inteligjenca artificiale është arma më e fundit e zgjedhur për mashtruesit në internet që duan të mashtrojnë viktimat e tyre. Ekspertët e sigurisë kibernetike...
Juventusi i ofron rinovim 2-vjeçar, Rabiot heziton. Përgjigja e francezit pritet para Europianit
08:41
Finalja e nesërme e Kupës së Italisë kundër Atalantës do të thotë shumë për projektin veror të Juventusit. Gjithashtu për të ardhmen e Adrien Rabiot, kontrata e të cilit skadon më 30 qershor.  Klubi i Juventusit dëshiron ta rinovojë “martesën”...
Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot! Si do jenë temperaturat
08:26
Ditën e sotme, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme, për shkak të masave ajrore relativisht të lagështa me origjinë perëndimore. Moti parashikohet me vranësira mesatare, deri të dendura si dhe intervale të herëpashershme kthjellimesh. Vranësirat...
Sot protesta e opozitës, policia me plan masash. Ja rrugët që bllokohen në kryeqytet
08:12
Opozita mban sot protestën e saj të radhës para Bashkisë së Tiranës. Policia e Shtetit me anë të një lajmërimi ka dhënë detaje për masat e marra për tubimin, që do të nisë në orën 11:00. Blutë e Tiranës bëjnë...
Testi i personalitetit: Sa të shqetësuar jeni për të ardhmen?
08:05
Vendi ku vështrimi juaj fokusohet së pari zbulon nëse jeni në të vërtetë më të shqetësuar apo më të relaksuar Një test i ri personaliteti ka mbërritur në rrjet dhe premton të zbulojë nëse jeni të shkujdesur apo në ankth...
Camavinga bëhet ‘hor’ në festimet e titullit. Shkel në jashtëqitjen e kuajve, Rudiger tallet me të…
08:00
Kur lojtarët e Real Madridit do të hipnin në autobusin e hapur, teksa festonin titullin kampion në "Cibeles", obeliskun në qendër të kryeqytetit iberik, Camavinga pa dashje shkeli jashtëqitjet e kuajve (që i paraprinin autobusit). Rüdiger pa të gjithë skenën...
Ndryshimet në qeveri, a po përgatitet Putini për një luftë të gjatë?
07:49
Presidenti Vladimir Putin bëri ndryshime në kabinetin qeveritar të dielën duke emëruar Andrei Belousov, një ekonomist që ka mbajtur për herë të parë rolin e zëvendës kryeministrit të Rusisë, si ministër të ri të Mbrojtjes, në vend të Sergei Shoigut....
Horoskopi i Paolo Fox, e martë 14 maj 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut
07:06
Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu i dashur italian formulon pasqyrën astrologjike për...
I zunë pritë poshtë shtëpisë/ Atentat bashkëpunëtorit të Elvis Demçes në Itali
23:37
ITALI- Antimafia e donte në burg, bandat rivale në arkivol! Giancarlo Tei, i njohur si bashkëpunëtor i afërt i ‘zotit shqiptar’ të drogës Elvis Demçe, ka rënë pree një atentati me armë zjarri në Romë. Ai u qëllua teksa ecte...
Theu rregullin, Buçko del nga ‘Ferma VIP’, zgjedhja e vështirë që i dha Agai
23:24
Gledisi, i njohur ndryshe si Buçko ka thyer rregullat e vendosura nga Agai në “Ferma VIP”. Për këtë shkelje, Agai ka marrë një vendim të vështirë. Pasi Buçko hapi një zarf që nuk duhej, në spektaklin e sotëm Fjoralba i...
Rama: Me Greqinë kemi nisur negociatat për njohjen e pensioneve, për dokumentet e qëndrimit dhe shtetësisë
23:21
TIRANË- Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria dhe Greqia kanë nisur negociatat për njohjen e pensioneve për shqiptarët si dhe për dokumentet për lejen e qëndrimit dhe të shtetësisë. Në intervistën për "Opinion", Rama tha se marrëdhëniet mes dy vendeve...
Monika Lubonja refuzon të komentojë Eglën: Nuk kam dëshirë të flas për të
22:31
Ajo çfarë ndodh në shtëpinë e “BBV3” është më e komentuara kudo, sakaq e ftuar sot në “Big Brother Radio” ka qenë Monika Lubonja. Ajo ka komentuar situatat e fundit në shtëpi dhe është pyetur lidhur me banorët brenda formatit,...
Takimi i Ramës në Athinë, Beogradi kërkon aleancë anti-shqiptare me Greqinë. Zv. Kryeministri Vulin sulmon Ramën: Vetëm bota serbe e ndal Shqipërinë e Madhe
21:57
Qeveria serbe e kryeministrit Millosh Vuçeviç kërkoi zyrtarisht raporte të mira me Shqipërinë, por nuk kaloi shumë kohë që Aleksandër Vulin, zëvendëskryeministër në kabinetin e ri, të tregonte qëllimet e vërteta. “Shqipëria e madhe mund të ndalet vetëm nga serbët...
Dhëndri kyç vjehrrën në bodrum: Vdis këtu!
21:51
Një person është dënuar me nëntë muaj burgim nga Gjykata e Selanikut në Greqi, pasi ka kyçur vjehrrën e tij në bodrumin e pallatit ku jetonin. Protothema.gr raporton se dhëndri kyçi vjehrrën e tij në bodrum për rreth 20 minuta....
Policia rrethon autorin që vrau policin dhe i sekuestron makinën, pritet ndërhyrja!
21:48
Azgan Mernica, 23-vjeçari që vrau policin është rrethuar në zonën e Apollonisë nga efektivët, të cilët po presin të bjerë nata që të ndërhyjnë, pasi është i armatosur, teksa është sekuestruar makina e tij. Sipas infomacioneve paraprake, kërkimet janë përqëndruar...
Dënohet me burg përjetë nëna që la vetëm foshnjën në shtëpi për të takuar të dashurin. Kur u kthye, vajza kish ndërruar jetë
21:43
ITALI– Alessia Piferi është dënuar me burgim të përjetshëm nga gjykata e Milanos për braktisjen kriminale të së bijës brenda në shtëpi, që shkaktoi vdekjen e foshnjës vetëm tetëmbëdhjetë muajshe. Diana e vogël vdiq më 18 korrik 2022 në krevatin...
Gjendet e vdekur gruaja në Tiranë
20:33
TIRANË- Policia ka reaguar lidhur me ngjarjen e regjistruar pasditen e sotme në zonën e 21 dhjetorit në Tiranë. Rafije Abedini, 73-vjeç u gjet e vdekur në banesë, e cila sipas policisë dhe dëshmisë së vajzës së viktimës, ajo vuante...
Tërmet në Kosovë
19:39
Pasditen e sotme (13 Maj) ka ndodhur një tërmet në zonën e Malishevës. Meteo Kosova raporton se tërmeti ka qenë epiqendër mes Malishevës dhe Tërpezës, me magnitudë prej 3.1 shkallë Rihter. “Tërmet me epiqendër në mes të Malishevës dhe Tërpezës,...
Vrasja e efektivit në Fier, Balla i bën thirrje autorit: Dorëzohu!
19:24
Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka shprehur ngushëllimet për ngjarjene rëndë të Fierit, ku mbeti i vrarë një efektiv i policisë 28-vjeçar, dyshohet pas një konflikti banal të çastit. Balla tha se të gjitha forcat e rendit janë angazhuar në...
Torturoi dhe vrau bashkëshorten, dënohet me 24 vite burgim ish-ministri
18:56
Ish-ministri i Ekonomisë i Kazakistanit u dënua sot me 24 vjet burg për vrasjen e bashkëshortes së tij. Kvantik Bisibaev , 44 vjeç, u shpall fajtor për torturimin dhe vrasjen e gruas së tij, shkruajnë mediat e huaja. Gjyqi ndaj...
Të shtëna me armë në Bulqizë
18:37
Të shtëna me armë janë regjistruar në Bulqizë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se është qëlluar në drejtim të një automjeti të parkuar. Autori i dyshuar është identifikuar si Fadil T. Fatmirësisht, nuk raportohet për persona të lënduar. ‘Rreth orës 17.30,...
Kërkime me qen, dronë dhe forcat elitë të policisë, ende asnjë gjurmë nga 23-vjeçari që vrau efektivin e ‘Shqiponjave’
18:33
Forcat RENEA janë zhvendosur në fshatin Havaleas, disa kilometra larg Sulajt, zonë të të cilën banon Azgan Mernica, autori i dyshuar i vrasjes së efektivit të Shqiponjave Nevruz Cenalia. Kujtojmë që ditën e sotme pas një debati mes dy të...
Ndodh edhe kjo! Arrestohet një person në aeroport, i gjenden mbi 1500 akrepa helmues dhe merimanga
18:05
Një person është vënë në pranga në aeroport pasi i janë gjendur mbi 1500 akrepa dhe merimanga helmuese, të vendosura në disa çanta. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në aeroportin e Stambollit, ndërsa sipas mediave vendase, i dyshuari është kurator...
Aksident në rrugën Sarandë- Delvinë, dy të plagosur…
17:34
Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Sarandë-Delvinë. Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur drejtuesi i njërit mjet dhe pasagjeri i tij. Policia ka arritur të indentifikojë 2 drejtuesit e mjetit të cilët janë: Pëllumb Ahmeti,...
RRËQETHËSE! Efektivi i “Shqiponjve” ishte martuar para një muaji, u vra teksa po shkonte për të…
16:52
Detaje të reja janë bërë publike ditën e sotme pas vrasjes së Novruz Cenalian, efektivit të forcave “Shqiponja”. Kujtojmë se Cenalia u vra me armë në mes të ditës në fshatin Baltëz të Fierit. I riu, sipas burimeve, kishte vetëm...
Protesta e opozitës para bashkisë, policia njofton masat, ja akset që do të bllokohen nesër në Tiranë
16:27
Policia e Tiranës ka marrë masa për të siguruar mbarëvajtjen e protestës së njoftuar për ditën e nesërme nga opozita, para bashkisë së Tiranë, në orën 10:00. Në zbatim të planit të masave, Policia e Shtetit njofton se prej orës...
Publikohet foto e 23-vjeçarit të dyshuar të vrasjes së efektivit ‘Shqiponja’. Policia vë shpërblim 30 mijë euro për kapjen e tij
15:53
Në foto është Azgan Mernica, 23 vjeç, audori i dyshuar i vrasjes së efektivit ‘Shqiponja’ Novruz Cenaliaj 28 vjeç. Policia e Fierit informon se ‘Në lidhje me ngjarjen e ndodhur në fshatin Baltëz, ku u vra me armë zjarri, punonjësi...
Vetëm 28 vjeç/ Del foto e policit të vrarë
15:13
FIER- Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në fshatin Baltëz të Fierit ku raportohet se pas të shtënave me armë zjarri ka humbur jetën një efektiv i Forcave "Shqiponja", Novruz Cenaliaj, 28-vjeç, personi që shihet në foto....
Nuk ndalet krimi! Djali vret nënën me thikë në Lezhë
14:59
Krim makabër në Lezhë. Djali vret nënën me thjikë, arrestohet nga policia Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Besëlidhja’ Dyshohet se djali, Arsen Dani, vuan nga probleme të shëndetit mendor. Pak çaste pas krimit të rëndë, ai është vënë në prangat...
Përballja e 7-të brenda këtij sezoni, Xhaferi: Synojmë finalen, nuk na tremb Egnatia
14:42
Do të jetë përballja e 7-të e këtij sezoni mes Egnatias dhe Vllaznisë. Shorti i “Final Four”, hedhur ditën e sotme, i ka vendosur sërish përballë rrogozhinasit dhe shkodranët. Dy skuadra që u ndeshën dy herë në gjysmëfinalet e Kupës...
Ekzekutimi i efektivit të ‘Shqiponjave’ në Fier dyshohet për gjakmarrje. Autori i dyshuar dhe viktima nga Hasi
14:32
Novruz Cenaliaj rreth 28-vjeç, është efektivi që u vra me armë zjarri në Baltëz të Fierit mesditën e kësaj të hëne. Cenaliaj, efektiv i "Shqiponjave" të DVP Fier, ishte jashtë shërbimit por i veshur me uniformën e Policisë në momentin...
Identifikohet polici i vrarë në Fier. Policia: Po shkonte të merrte shërbimin. Detaje
14:21
Identifikohet polici i vrarë në Fier. Ai është Novruz Cenalia. Gjithashtu policia ka identifikuar dhe autorin e dyshuar të ngjarjes me inicialet A.M. ‘Rreth orës 13:15, në fshatin Baltëz, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit, shtetasi A. M. ka...
Lajmi i fundit/ Vritet polici në Fier
13:59
Ngjarje e rëndë në Fier. Qëllohet me armë një polic. Burime informojnë se ai ka ndërruar jetë. Rasti ndodhi në fshatin Baltëz. Burime informojnë se polici me origjinë nga Tropoja është qëlluar jashtë orarit të shërbimet. Ende nuk dihen shkaqet....
Ambasada shqiptare në Athinë hap aplikimet për mësuesit e gjuhës shqipe në Greqi
13:56
Hapen aplikimet për programin e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, “Mësues për Greqinë”. Njoftimi është dhënë nga ambasada e Republikës së Shqipërisë në Greqi, ndërsa është postuar dhe nga kryeministri Edi Rama. Postimi:🇦🇱Ambasada e Republikës së Shqipërisë informon çeljen e...
Shehi: Nuk na ka buzëqeshur shorti i ‘Final Four’, Skënderbeu i rrezikshëm
13:53
Partizani kundër Skënderbeut, ose e thënë ndryshe Orges Shehi kundër Ivan Gvozdenovic. I pari është trajneri i të kuqve kryeqytetas, i dyti vjen nga Serbia dhe drejton skuadrën korçare. Dikur bënin më të mirën me Skënderbeun, si bashkëlojtarë për tri...
Sherr mes adoleshentësh në ambientet e shkollës, lëndohen me mjete të forta disa nxënës në Kosovë
13:50
Një konflikt ka ndodhur mes disa nxënësish në një shkollë 9-vjeçare në Gjakovë. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj ka deklaruar se të përfshirë në konflikt kanë qenë tre persona të moshës 13-vjeçare. “Dyshohet se janë lënduar...
I dënuar në Europë, por synon titullin. Takaj karikon Skënderbeun: Frikë ndaj askujt…
13:41
Skënderbeu ishte skuadra e fundit që iu bashkua “Final Four”, ndaj do të shpresojë edhe ajo te tituli kampion. Natyrisht, skuadra korçare nuk mund të luajë në Kupat e Europës, sepse është e dënuar me 10 vite mospjesëmarrje në të...
Duka mbron ‘Final Four’: Kampionat me shumë konkurrencë, fitoftë më i miri!
13:22
“Final Four” ka marrë rrugë për herë të parë, si një skemë ndryshe për të shpallur ekipin kampion në Kategorinë Superiore. Njëlloj “play off”-i shtesë, veç 36 javëve kampionat (me 4 faza), që do të zhvillohet mes 4 ekipeve të...
Reagimet e forta pas deklaratës së Davkovas/ Reagon Ministria e Jashtme e RMV-së: Respektojmë marrëveshjet ndërkombëtare!
12:48
Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë së Veriut ka dalë me një reagim zyrtar, pas kritikave që mori presidentja e sapo zgjedhur e vendit Gordana Siljanovska-Davkova e cila përdori emrin "Maqedoni" në vend të "Maqedoni e Veriut". Në reagimin...
Shorti përcaktoi çiftet gjysmëfinaliste, ja duelet e ‘Final Four’ në Superiore për titullin
12:46
Shorti u hodh, skuadrat pjesëmarrëse morën vesh kundërshtarët e tyre në gjysmëfinalet e “Final Four”. Po kështu tifozëritë respektive, por edhe opinioni futbolldasësh shqiptar. Tashmë, me mbarimin e 36 javëve kampionat, sytë e të gjithëve janë nga “Arena Kombëtare”, ku...
Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut kundër Ballkanit të Hapur
12:29
MAQEDONI E VERIUT- Pas zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut qeveria e re do të marrë në dorë situatën në vend ndërsa do të marrë vendime të reja. Në lidhje me ardhjen në fuqi të qeverisë së re media maqedonase,...
Zbardhen hetimet për v*dekjen e dy ukrainaseve në Tiranë: Ishin pjesë e një grupi eskortash dhe ofronin shërbime kundrejt pagesës
12:24
TIRANË – Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja që u raportua ditën e premte në Tiranë, ku dy shtetase nga Ukraina u gjetën pa shenja jete në banesën e tyre me qera në "Rrugën e Dibrës". Ato...
‘Shteti po tallet me ne’! Fermerët e jugut hidhen në protestë: Po abuzohet me çmimet!
11:36
Fermerët e jugut kanë dalë në protestë paraditen e kësaj të hëne, ku kanë kërkuar vëmendjen e qeverisë, për situatën e vështirë ekonomike që po kalojnë. Në një prononcim për mediat, fermerët kanë kërkuar që fokusi i shtetit të mos...
Graciano shpërthen ndaj Heidit: Kujt do i futesh në krevat këtë herë?
11:32
Mbrëmja e djeshme i është dedikuar debateve në shtëpinë e Big Brother Vip. Graciano ka patur një përplasje të fortë me Heidin në lavanderi ku filloi ta ofendonte duke i thënë se nuk do të bëjë gjë tjetër përveçse të...
Sacchi mbron Milanin: Vendi i dytë dhe financat janë në rregull. Protesta e tifozëve, e ekzagjeruar
11:28
Në dy ndeshjet e fundit, “San Siro” nuk ka qenë më i njëjti stadium. Milani ka luajtur aty, por tifo-grupi “Curva Sud” i kuqezinjve ka qëndruar i heshtur për 90 minuta. Kjo është rruga e zgjedhur nga tifozët e organizuar...
Sot i përfundoi kontrata, Luiz Ejlli ka një mesazh për Top Channel!
11:14
Luiz Ejllit ditën e sotme i ka mbaruar kontrata njëvjeçare me Top Channel. Pas famës së madhe që mori në “Big Brother VIP”, televizioni zgjodhi që ta merrte në menaxhim këngëtarin që kur ai ndodhej brenda shtëpisë më të famshme...
Gabimi ndaj Bayernit në ‘Bernabeu’ i kushton shtrenjtë Marciniak, humb finalen e ‘Euro 2024’
11:10
Gabimi i së mërkurës së kaluar në “Santiago Bernabéu”, në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve ndërmjet Real Madridit dhe Bayern Munich, mund ta dëmtojë jo pak gjyqtarin polak Simón Marciniak. Nxitimi për të vërshëllyer në një pozicion...
Foshnjë e mbetur vetëm dhe e mbyllur në makinë në një parking, arrestohet nëna
11:07
Paris, 13 maj 2024 /noa.al- Një foshnjë u zbulua vetëm dhe e mbyllur në një makinë të parkuar në një parkim nëntokësor në lagjen e 15-të të Parisit pasditen e kësaj të premteje. Të alarmuar nga një kalimtar, zjarrfikësit thyen një...
Sherr në lokal, shqiptari sulmon policinë në Itali
10:53
ITALI- Një shqiptar është vënë në pranga në Macerata, Itali, pasi është përfshirë në një sherr në një lokal. Mësohet se pas sherrit ka ndërhyrë policia ndërsa shqiptari ka sulmuar edhe policët. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme, 12 maj,...
Epidemia e gripit të shpendëve: Rreziku është tek mishi i derrit, paralajmëron presidentja e Covars
10:47
Presidentja e Covars Brigitte Autran, megjithatë, ishte qetësuese për mundësinë e përhapjes së epidemisë së gripit të shpendëve te njerëzit Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) shprehu shqetësim muajin e kaluar lidhur me përhapjen në rritje të llojit H5N1 të gripit...
Befason Alfred Cako: Kripa e dyqanit po na vret, ka nivele të larta alumini!
10:45
Në rubrikën “Rrethi Katror” Alfred Cako ka ngritur alarmin për ushqimet që hamë dhe kripën që blejmë nëpër dyqane. Sipas tij kripa po na vret pasi përmban sasi të larta alumini. Madje ai ngre shqetësimin e kimikateve dhe helmeve që...
Masivi i dherave shemb ndërtesën, humbin jetën tre fëmijë në Vietnam
10:43
VIETNAM – Tre fëmijë të mitur kanë humbur jetën në Vietnam, si pasojë e rrëshqitjes së dherave nga moti i keq dhe shirat e rrëmbyeshëm. Ngjarja ka ndodhur në një kodër në Hanoi, ku tre të miturit ishin duke luajtur...
Policia greke jep detaje për ekzekutimin e Roan Brahimit
10:30
Ngjarja e rëndë e datës 9 Maj, ku u ekzekutua me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar Roan Brahimi në Athinë, policia greke ka dalë në përfundimin se 32-vjeçari, baba i një fëmije të mitur, u u vra për larje hesapesh në...
Fundjava e legjionarëve kuqezinj / Cikalleshi kthehet te goli, Seferi jep asist
10:24
Kur kanë mbetur edhe pak javë nga përfundimi i sezonit 2023-2024 në disa nga kampionatet më të rëndësishme në Europë dhe jo vetëm, legjionarët kuqezi vijojnë të japin më të mirën e tyre në klubet ku aktivizohen. Sokol Cikalleshi u...
Aksidentohet me motor, humb jetën shqiptari në Itali!
10:17
Një 40-vjeçar shqiptar humbi tragjikisht jetën të dielën në një aksident me motor, në "Fermo" të Italisë. Ngjarja, sipas ANSA, ndodhi rreth orës 17:00, pak metra nga sheshi, Ostilio Ricci. Dy shqiptarët udhëtonin me Scooter, kur drejtuesi humbi kontrollin e...
Ancelotti nuk përmbahet, përmbush një ëndërr. Kërcen mbi autobus me Camavinga (video)
09:53
Carlo Ancelotti pati paralajmëruar tashmë se do të kishte edhe një herë puro në festëm e titullit. Imazhi ikonik i italianit u përsërit në autobusin e festimit të titullit, si në rastin e triumfit në La Liga 2021-2022, kur pozoi...
Djimsiti: Mund të kishim shënuar 3-4 gola ndaj Romës, tani na presin 5 ‘finale’
09:42
Fitore shumë e rëndësishme për Atalantën në Champions League. 2-1 në Bergamo ndaj Romës së Daniele De Rossit dhe vendi i pestë i hipotekuar, vetëm dy ndeshje nga fundi. Në fund të sfidës me verdhekuqtë, mbrojtësi shqiptar Berat Djimsiti foli...
Fituesit e rinj të zgjedhjeve duan të përdorin emrin e vjetër, DW: A u rindez konflikti mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut?
09:10
MAQEDONI E VERIUT- Pas vitesh grindjeje me Greqinë u zgjidh konflikti për emrin e ri, Maqedoni e Veriut, pas ujdisë. Por presidentja e re e vendit, Siljanovska-Davkova duket se po e rihap grindjen duke përdorur emrin e vjetër. Reagon BE....
Gjendet i pajetë një 70-vjeçar në një kasolle, policia: Dyshohet se ka vdekur për shkak…
09:09
Një 70-vjeçar ka humbur jetën në fshatin Fitore Noboselë. Mbrëmjen e djeshme i moshuari R. T u gjet pa shenja jete në një kasolle në afërsi të “Urës së Mifolit” dhe dyshohet paraprakisht se ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale....
Plagosi pronarin dhe i grabiti biznesin, arrestohet shqiptari në Itali
09:04
ITALI – Policia në Itali ka arrestuar një 49-vjeçar shqiptar, i cili akuzohet për vjedhje, armbëmbatje dhe vrasje e mbetur në tentativë. Sipas mediave vendase shqiptari, identiteti i të cilit ende nuk bëhet me dije akuzohet se më katër maj...
Juventusi, ende jo në Ligën e Kampionëve, flet Allegri: Skuadra e sheh objektivin, por nuk mund ta prekë…
08:58
Zyrtarizimi metamtikor i rikthimit në Champions League është shtyrë sërish për Juventusin. Fajin e ka barazimi 1-1 në shtëpi, imponuar nga Salernitana në “Allianz Stadium”. Një paraqitje mjaft “e vrullshme dhe e dobët” nga bardhezinjtë, siç nënvizoi Massimiliano Allegri në intervistën...
Marrëveshja me Italinë për njohjen e pensioneve, nga sot drafti diskutohet në komisione parlamentare, sa shqiptarë përfitojnë
08:57
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Igli Hasani, dhe ai i Italisë, Antonio Tajani, gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për pensionet. Romë, 6 shkurt 2024. SHQIPËRI – Marrëveshja me Italinë për njohjen e pensioneve të mbi 500 mijë shqiptarëve do të diskutohet...
Këmbimi valutor 13 maj 2024/ Me sa shiten e blihen euro dhe dollari?
08:36
Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 93 lekë dhe do shitet me 93.9 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100.2 lekë dhe do shitet me 100.9 lekë. Franga zvicerane sot në tregun...
Vlorë/ Gjendet një trup i pajetë anës lumit Vjosa, dyshimet e para
07:41
VLORË- Një trup i pajetë është gjendur anës limit të Vjosës mbrëmjen e djeshme, 12 maj. Identiteti i personit ende nuk bëhet me dije, ndërsa mendohet që ai të jetë rreth 65-vjeç. Paraprakisht dyshohet vdekje natyrale, por policia është duke...
Horoskopi javor i Paolo Fox 13 deri 19 maj 2024 për të gjitha shenjat
07:40
Horoskopi i Paolo Fox për javën nga 13 deri në 19 maj 2024 do t’ju lejojë të qëmtoni paraprakisht se çfarë kanë rezervuar planetët për ditët në vijim, shenjë pas shenjë. Kush do të jetë i preferuari i yjeve dhe...
Nga e hëna në të premte, si do të jetë moti
07:24
Për javën që sapo nisi, vendi ynë parashikohet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme. Masat ajrore që qarkullojnë janë relativisht të lagështa. Moti përgjatë gjithë javës parashikohet me kthjellime dhe vranësira në shtim kryesisht nga orët...
Tre të rinj gjenden të mbytur brenda një makine në Francë
07:10
Tre të rinj të moshës 19 deri në 21 vjeç u zbuluan të pajetë në Caumont-sur-Durance, pranë Avignon (Vaucluse), natën duke gdhirë e diela, raporton noa.al duke cituar Le Parisien. Viktimat, nga L’Isle-sur-la-Sorgue, u gjetën në një makinë të zhytur...
Horoskopi i Paolo Fox, e hënë 13 maj 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut
06:20
Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu italian formulon vëzhgime astrologjike për dashurinë, punën...
Francë: Valixhe e hedhur në rrugë, zbulohet brenda trupi i një të riu. Ka një arrest
04:56
Përpara një pamjeje të tmerrshme u gjendën shërbimet e urgjencës në Francë kur u thirrën në një cep rruge dhe u përballën me një trup të pajetë. Trupi pjesërisht i copëtuar i një djali të ri u gjet mbrëmjen e...
Atalanta mund Romën dhe e lë jashtë zonës Champions! (KLASIFIKIMI)
23:34
ITALI – Atalanta mposht 2-1 Romëm në Bergano dhe prenton vendin e pestë në Serinë A, që i jep mundësinë për të luajtur në Champions League sezonin e ardhshëm. Skuadrës së Gasperinit do t’i mjaftojë një fitore në tri ndeshjet...
Anulohet ndeshja e Amarildo Bakajt! Një boksier humbet jetën pas goditjeve të marra
23:30
Një lajm i trishtë është regjistruar mbrëmjen e sotme! Anulohet ndeshja e Amarildo Bakajt në Londër. Boksieri Sherifdin Laval, ka nderruar jete, pas goditjeve të marra në duelin e parë. Kësisoj është ndërprerë i gjithë eventi i boksit që po...
Përfitojnë rreth 500 mijë shqiptarë/ Çfarë po ndodh me marrëveshjen për pensionet me Italinë
23:26
Marrëveshja me Italinë për njohjen e pensioneve të mbi 500 mijë shqiptarëve do të diskutohet nga e hëna në komisionet parlamentare. Drafti parashikohet të prezantohet nga ekspertët në komisionin e ligjeve, atë të për Ekonominë dhe Financat dhe në politikën...
56 punonjës të SPAK-ut kalojnë Vettingun, 1 përjashtohet, 9 dorëhiqen
23:15
Në Prokurorinë e Posaçme ka nisur procesi i vettingut ku në sitë do të kalojë të gjithë punonjësit e administratës. Deri tani në filtër kanë kaluar 98 punonjës që kryesisht bëjnë detyra të ndryshme brenda Prokurorisë Speciale. Nga kontrolli që...
Zjarri shkatërron qendrën tregtare në Varshavë. Digjen 1.400 lokale
23:11
VARSHAVË- Një zjarr masiv ka shpërthyer të shtunën mbrëma në një qendër tregtare në Varshavë të Polonisë, duke shkatërruar plotësisht objektin kanë njoftuar autoritete e atjeshme. Por për fat të mirë nuk është lënduar askush nga zjarri, kurse qendra Marywilska...
Përplasen dy grupe shqiptarësh në Greqi, pesë persona arrestohen dhe pesë të tjerë i shpëtojnë policisë
23:09
GERQI- Dy grupe shqiptarësh janë konfliktuar mbrëmjen e sotme jashtë një dyqani në qendër të Heraklionit në Greqi. Bëhet me dije se sherri ka përfunduar pas ndërhyrjes së policisë. Gjithashtu në përleshje ishin 10 persona të përfshirë ku pesë prej...
Si u bë dita e nënës, makthi më i keq i themelueses së saj
22:35
Ja pse nderojmë nënat tona të dielën e dytë të majit – dhe si festa u shndërrua në një dukuri gjigante të shitjes me pakicë duke shkatërruar misionin nismëtar të kësaj dite botërore Dita e Nënës që festojmë të dielën...
Vajzat e Vllaznisë për të 11-tin vit rradhazi kampione të Shqipërisë!
22:25
SHKODER – Titulli i 11-të në histori për rekordmenet e futbollit të femrave në vendin tonë. Skuadra e drejtuar nga trajneri Nikolin Leka arriti që të shënonte tre gola që në pjesën e parë, duke i lënë shumë pak mundësi...
Humb jetën në Durrës turistja norvegjeze
22:13
Vdes në Durrës turistja norvegjeze. ‘Rreth orës 20:00, është dërguar për ndihmë mjekësore në Urgjencën e Spitalit Rajonal Durrës, shtetasja norvegjeze E. T., 83 vjeçe, banuese në Norvegji. Pavarësisht ndihmës së parë të dhënë nga personeli mjekësor, 83-vjeçarja ka humbur...
Tifozët koreografi gjigante për largimin e Mbappe. Klubi e përcjell pa ceremoni
22:10
FRANCE – Kilian Mbape ka vendosur që të largohet nga PSG në fund të këtij sezoni dhe këtë e bëri publike edhe pak ditë më parë. Një largim që ka hidhëruar tifozët e PSG-së, të cilët shihnin te ai shansin...
Berisha: Veliaj ta ketë ditën e martë, të fundit në bashkinë e Tiranës
22:03
Gjatë fjalës së tij Berisha bëri një përshëndetje të veçantë për të gjithë socialistët shqiptarë në Greqi ku sipas tij ata e treguan veten TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij para mbështetësve te mbledhur para...
Trump sulmon Bidenin: Është idiot komplet. Gjithë bota po qesh me të!
22:00
Ndërsa është përfshirë nga një mori procesesh gjyqësore për akuza nga më të ndryshmet, përfshirë kriminale, Donald Trump sulmoi sot ulët presidentin amerikan Joe Biden kur e quajti "komplet idiot". Trampi ishte në Jersey Shore, ku ai kritikoi vazhdimisht presidentin Joe...
Bima që kontribuon në shëndetin e trurit
21:47
E njohur për përdorimin e saj si një barishte aromatike, rozmarina është përdorur në mjekësinë tradicionale prej shekujsh me përfitime të vërtetuara për trurin Rozmarina i përket florës mesdhetare dhe lulëzon gjatë gjithë vitit dhe kryesisht nga prilli deri në...
Princi William, i zemëruar me teoritë konspirative të Kate Middleton
21:26
Princi William u zemërua me atë që po shkruhej për gruan e tij Kate Middleton, ndërsa ajo u diagnostikua me kancer dhe po luftonte në betejën e saj personale Princi William ndjehet i zemëruar me teoritë e konspiracionit dhe thashethemet...
Çfarë do të thotë “jo binar” që është Nemo
21:14
Kënga e tij, e titulluar ‘The Code’, arriti të prekë botën ndërsa flet për seksualitetin e Nemos dhe udhëtimin drejt pranimit të identitetit të tij Nemo Mettler zuri vendin e parë në Eurovizionin e këtij viti me këngën "The Code"...
‘Ajo është e mbaruar! Vjehrri flet rëndë për nusen, Eni Çobani shpërthen në studio: Do shihemi bashkë!
21:06
Nazir Selimi, vjehrri i Arbianës iu bashkua rubrikës së “Shihemi në Gjyq” përmes një telefonate gjatë transmetimit. Deri më tani, Arbiana dhe Arjana, nënë e bijë që janë të pranishme në studion e së “Dielës Shqiptare” në Tv Klan kanë...
Çfarë di kunata e Alma Arrazit për ngjarjen? Hetuesit e marrin sërish në pyetje
20:25
Ditët në vazhdim, me siguri të martën, prokuroria e Shkodrës do të rimarrë në pyetje kunatën e Alma Arrazit dhe të dashurën e bashkëshortit të të ndjerës. Ky veprim hetimor do të kryhet sipas burimeve jo vetëm në vazhdën e...
Struga shpallet kampione e Maqedonisë së Veriut
20:21
MAQEDONI E VERIUT – Struga shpallet kampione e Maqedonisë së Veriut për të dytin vit radhazi. Struganët triumfuan 0-2 në derbin e shqiptarëve përballë Shkëndijës së Tetovës, duke siguruar matematikisht vendin e parë falë diferencës prej tri pikësh ndaj kuqezinjve...
Arsenali rikthehet në krye të Premier League
20:14
Arsenali ia del të fitojë 0-1 në “Old Trafford” ndaj Manchester United. Suksesi i pestë radhazi për skuadrën e Artetës, që rimerr përsëri kreun e klasifikimit. Në minutën e 20-të, “topçinjtë” kaluan në epërsi. Një top i Havertz në zonë...
‘Zemër gjigande shqiptare’! Rama pas vizitës në Athinë: Dëshirojmë hapjen e një kapitulli vëllazërimi me Greqinë
19:53
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas takimit me emigrantët shqiptar në Athinë. Ai ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit në aktivitet, duke shtuar se stadiumi Galatsim, aty ku edhe u zhvillua aktiviteti, u kthye në një shëmbëlltyrë të një zemre gjigande...
‘Me Luizin nuk do flas kurrë’! Efi sqaron njëherë e mirë raportin me këngëtarin dhe Kiarën
19:40
Eshumëkomentuara Efi Dhedhes, e ftuar në një rubrikë të Beniada Nishanit dhe Argjira Spancës në “E diell”, zbuloi disa detaje, të pathëna më parë. Si një ish-banore e Big Brother Vip, ajo ka pasur një marrëdhënie të veçantë me Kiara...
Juli zbulon se kush është dyshja finale e Big Brother Vip?
19:36
Pak javë i ndajnë banorët e Big Brother Vip nga finalja e madhe e edicionit të tretë të tij. Banorët po kalojnë kohë me njëri-tjetrin duke zhvilluar ngjarje dhe situata nga më të ndryshmet por nuk kanë munguar as diskutimet...
Përmendi Çamërinë dhe ligjin e luftës, fjalimi i plotë i Ramës në Athinë
19:12
Kryeministri Edi Rama nisi sot (12 maj 2024) turin e takimeve me komunitetet shqiptare në Europë. Ndalesa e parë e këtij rrugëtimi ishte Athina, ku Kryeministri u mikprit nga mijëra shqiptarë të diasporës që jetojnë e punojnë prej shumë vitesh...
Presidentja e re e Maqedonisë së Veriut rindez tensionet me Greqinë. Reagon Ursula Von Der Leyen
18:53
Gordana Silianovska Davkova bëri këtë të dielë betimin si Presidente e Republikës së Maqedonisë së Veriut , e para grua në këtë detyrë të rëndësishme. Në fjalën e saj pas ceremonisë së inagurimit, ashtu siç edhe kishte premtuar gjatë fushatës,...
‘Mysafiri i paftuar në Galatsi’! Mediat greke për takimin e Ramës në Athinë
18:34
Vizita e kryeministrit Edi Rama në Athinë, ku u takua me emigrantët shqiptarë në Greqi u pasqyrua pothuajse në të gjitha mediat greke. Protothema.gr që në titull e konsideron ‘mysafir të paftuar’ Ramën, ndërsa e cilëson hipokrite deklaratën e tij....
Silianovska e quajti vendin e saj “Maqedoni”, ambasadorja e Greqisë braktis ceremoninë e betimit të Presidentes
18:31
Gjatë betimit të Presidentes së re të Maqedonisë së Veriut, Gordana Silianovska, ka ndodhur një incident. Sipas mediave greke, teksa ajo po bënte betimin, nuk e quajti vendin e saj “Maqedoni e Veriut”, por thjesht “Maqedoni”. Kjo ka revoltuar ambasadoren...
“Puth burrin dhe shikon më shikon mua”, Graciano kunja Heidit
18:21
Mëngjesi ditën e sotme në shtëpinë e Big brother Vip ka nisur me ngacmime mes banorëve. Si duket ditët e fundit drejt finales nuk do të jenë aq të qeta për banorët. Këtë mëngjes Graciano e ka nisur me ngacmime...
Planet për fëmijë dhe kush e fiton BBV3 përveç Meritonit, Ilnisa i thotë të gjitha: Eglën nuk do e fal kurrë!
18:11
Gazetarja Ilnisa Agolli, ish-konkurrente e Big Brother VIP3, ka treguar se ka takuar familjarët e Meritonit. E ftuar në rubrikën “Mos i bjer me top” në E Diell ajo tha se e takoi babanë dhe vëllanë e Meritonit natën që...
Persekuton djalin 6 vjeç se ishte i shëndoshë, ajo që ndodh është e papërshkrueshme
17:49
I pamëshirshëm një baba në SHBA, i cili persekutoi pafund djalin e vet vetëm 6 vjeç pse ai kishte marrë kile tepër duke kaluar në mbipeshë. Një persekutim që arriti deri aty sa ta fusë fëmijën ende motak në ushtrime...
“Më ke përdorur situatat, më ke sharë te Romeo”, vijon debati mes Meritonit dhe Heidit
17:44
Në shtëpinë e Big Brother Vip nuk mungojnë kurrë debatet dhe situatat e nxehta. Debati i Meritonit me Heidin i cili ka nisur që mbrëmjen e djeshme pas prime, ka vazhduar dhe ditën e sotme të komentohet jo vetëm nga...
Tërmet i fuqishëm godet Meksikën, banorët u njoftuan 30 sekonda para se të ndodhte
17:27
Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë të shkallës Rihtet goditi Meksikën sot, sipas Qendrës Kërkimore Gjermane për Gjeoshkencat (GFZ). Tërmeti ndodhi pranë bregut të Chiapas në kufirin me Guatemalën dhe kishte një thellësi fokale prej 10 kilometrash. Epiqendra ishte pak...
Truri juaj është në rrezik nëse keni vështirësi ta bëni këtë
17:00
Studiuesit vëzhgojnë dhe nxjerrin në pah dallimet midis njerëzve të moshuar të shëndetshëm dhe të moshuarve me dëmtim të lehtë njohës, në mënyrën se si ata qëndrojnë dhe ecin Si lidhen aftësitë tona motorike me sëmundjen e Alzheimerit? Në një...
Burri mban gruan 13 vjet rresht mbyllur, shokuese çfarë i bënte çdo ditë që nga viti 2011
16:05
Një 55-vjeçar gjerman e mbajti të burgosur gruan e tij dhe e torturoi për 13 vjet. Në banesën e çiftit u gjet edhe një fletore, në të cilën burri gjerman regjistronte veprimet e tij dhe kohën kur e ushqente viktimën...
OP-ED | Kohët kur të tjerët vendosnin se deri ku mund ta hidhnin hapin shqiptarët kanë vdekur – nga Edi Rama
15:00
Mirë se ju gjej në shtëpinë tuaj të dytë, në Greqinë fqinje dhe mike! Faleminderit nga zemra për këtë mikpritje kaq prekëse nën këtë strehë kaq të madhe, që ju e bëtë të duket kaq e vogël. Mirëseardhja juaj më...
‘Do të laj dhe do të marr në shtëpi’! Video e Xhensilës duke puthur fëmijët rom bën xhiron e rrjetit
14:55
Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun Xhensila Myrtezaj, është padyshim që një ndër emrat më të përfolur në mediat rozë që nga fillimi i 2024. Jeta private e këngëtares, ka krijuar gjithmonë interes të lartë për publikun,...
Gordana Silanovska, betohet si presidente e Maqedonisë së Veriut
14:52
Gordana Silanovska-Davkova, e ka bërë betimin si gruaja e parë presidente e Maqedonisë së Veriut, prej pavarësimit të vendit në vitet ’90, pasi i fitoi zgjedhjet presidenciale më 8 maj. Davkova e mposhti presidentin e deritanishëm, Stevo Pendarovski, duke fituar...
‘Laskarina Boubulina, shqiptare’, tërbohen mediat greke!
14:46
Media greke newsbomb.gr pasi i dha jehonë një lajmi se disa mbështetës të Berishës me në krye motrën e Kacifasit u përplasën me mbështetësit e Rama, ka reaguar pas përfundimit të takimit të Ramës me shqiptarët e Athinës. “Kryeministri shqiptar...
Ky është 20-vjeçari që humbi jetën në aksident
14:28
Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të diel në Tropojë. Si pasojë e daljes së një mjeti nga rruga, një 20-vjeçar ka humbur jetën, ndërkohë që shoku i tij ka mbetur i plagosur rëndë. 20 vjeçari që ishte pasagjer...
Goli i futbollistit shqiptar ‘vulos’ titullin kampion për skuadrën në Kroaci. Video me golin
13:57
Dinamo e Zagrebit është zyrtarisht kampione në elitën e futbollit kroat për herë të 35-të! Rijeka u mposht me shifrat 3-1 nga Varazhdini mbrëmjen e sotme dhe Dinamoja e shfrytëzoi më së miri këtë hap fals të rivalit të drejtpërdrejtë...
Rama, mesazh homologut Mitsotakis nga Athina: Të fala nga unë dhe shqiptarët e Greqisë!
13:40
ATHINA- Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me emigrantët shqiptarë në Athinë, në përfundim të fjalës së tij i dha edhe një mesazh kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis. Rama u shpreh se tashmë është shumë e rëndsishme që vendet të ecin bashkë...
Rama jep lajmin e mirë nga Athina për pensionet e emigrantëve në Greqi: Me qeveritë e mëparshme as nuk e imagjinonim
13:34
Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës prej rreth një ore para emigrantëve shqiptarë në Athinë, ndau për ta edhe disa zhvillime të rëndësishme midis dy vendeve, duke përmendur nisjen e negociatave për marrëveshjen për pensionet e emigrantëve. “Kam besim se më...
‘Shpërnguljet me përdhunë të paraardhësve tanë nga shtëpitë e tyre në veriun e Greqisë’! Rama në Athinë: Ju depërtonin në Shqipëri me rrobat e trupit
13:20
ATHINA- Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me emigrantët shqiptarë në Athinë kujtoi dhe vitet kur shqiptarët shkuan në Greqi dhe operacionet kundër tyre teksa nënkuptoi shpërnguljet me përdhunë të çamëve e duke ardhur te depërtimet e fund shek. XX, kur...
Spiropali-emigrantëve: Edi Rama 25 vite më parë ishte emigrant, sot kryeministër i Shqipërisë, ejani dhe investoni në vendin tuaj
13:10
Gjatë fjalës së saj të mbajtur në stadiumin “Galatsi” në Athinë ku po zhvillohet takimi me shqiptarët që jetojnë aty, ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, u shpreh se koha ka ndyshuar dhe tani Shqipëria pret më shumë se...
Mediat greke: Incidente mes shqiptarëve jashtë stadiumit Galatsi. Mes tyre edhe motra e Kacifas
12:49
Sipas mediave greke një incident ka ndodhur mes shqiptarëve jashtë stadiumit ku kryeministri Rama po zhvillon takimin me emigrantët shqiptarë në Athinë. Sipas newsbomb.gr, mbështetësit e Sali Berishës që ishin mbledhur jashtë stadiumit janë përplasur me mbështetësit e Edi Ramës....
‘Shqiptarët nuk janë më të leckosur’! Rama në Athina: Disa u çuditën, të tjerë thanë se nuk duhet të vija
12:45
ATHINA- “Faleminderit nga zemra për këtë mikpritje kaq prekëse, në këtë strehë kaq të madhe. Entuziazmi juaj më përul, por mbi të gjitha jeta dhe vepra juaj më mbushin me frymëzim. Ju jeni bërë shëmbëlltyra e jashtëzakonshme e krenarisë tonë...
Rama në Athinë: Shqiptarët janë zotët e barabartë të kësaj shtëpie, jo më shërbëtorët e dikurshëm
12:36
“Jeni bërë shëmbëlltyra e krenarisë së atdheut tonë në këtë pjesë të Europës”, kështu e nisi fjalën e tij kryeministri Edi Rama përballë rreth 6000 emigrantëve shqiptarë në Greqi. Rama tha se shqiptarët nuk janë më “shërbëtorët” në Greqi, por...
Rama në Athinë: Shqipëria e ka ngritur kokën e saj të ulur
12:20
Kryetari i Partisë Socialiste dhe kryeministri Edi Rama po mban një fjalim në teatrin e Krishtlindjeve në stadiumin Galatsi të Athinës në prani të disa mijëra shqiptarëve të Greqisë që mbajnë në duar plot flamuj kuqezi. Edi Rama tha se...
Aksident i rëndë në Tropojë, humb jetën një 20-vjeçar, një tjetër në gjendje të rëndë
11:29
Një aksident me pasojë vdekjen e një 20 vjeçari ka ndodhur në Tropojë. Shkak i aksidentit dyshohet të jetë shpejtësia tej normave të lejuara. Viktima ishte pasagjer në mjet, ndërsa shoferi është transportuar drejt Traumës në gjendje të rëndë shëndetësore....
Rama publikon videon/ Stadiumi në Athinë vishet kuqezi, shqiptarët këndojnë njëzëri këngën e Adem Jasharit
11:25
Emigrantët shqiptarë që janë mbledhur në stadiumin ‘Galatsi’ në Athinë, ku presin kryeministrin Edi Rama. Në fotot e sjella nga Vox News shihet salla "e veshur" kuqezi. Edhe Kryeministri ka publikuar një video nga atmosfera brenda stadiumit. Teksa valvisin flamurin,...
Arrestohen 11 persona gjatë natës në Tiranë
10:43
Arrestohen 11 shtetas, për vepra të ndryshme penale në Tiranë. Policia e kryeqytetit informon se ‘Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 1 ndaluan shtetasin O. Ll., 37 vjeç, banues në Tiranë, pasi dyshohet se duke qenë...
Frikë në Vlorë, hajdutët grabisin njerëzit duke përdorur elektroshok
10:30
Vodhi një shumë parash dhe sende personale, në një automjet të parkuar, në përdorim nga dy turistë italianë, identifikohet, kapet dhe vihet në pranga 39-vjeçari. I arrestuari, me precedent të mëparshëm për të njëjtin krim, i dyshuar dhe për kryerjen...
Vranë të birin me çekiç, Prokuroria e Korçës çon për gjykim dy të moshuarit
10:28
Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, mbylli hetimet dhe dërgoi në gjyq shtetasit Shefki Bylykbashi, i akuzuar për kryerjen e veprës penale të “Vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare” si dhe shtetasen H.B. për...
Një burrë në moshë ende të re gjendet i varur në periferi të Tiranës
10:24
Fund i dhimbshëm për një burrë në moshë ende të re. A.SH., 47 vjeç, banues në Tiranë, dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u varur me litar. I ndjeri u gjet dje në një zonë të pyllëzuar në Krrabë,...
Një burrë i moshuar ngacmon seksualisht 2 të mitur në Tiranë
10:20
Dy të mitur janë ngacmuar seksualisht në Tiranë dhe familjarët e alarmuar njoftuan policinë lokale. Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 4 ndaluan me iniciativë shtetasin A. K., 64 vjeç, banues në Tiranë. Policia tha se...
Albin Kurti fton për darkë krerët e opozitës, ja si iu përgjigjën ata?
09:56
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka ftuar kryetarët e partive opozitare në një takim për të hënën. Në letrën që Kurti ua ka drejtuar shefave të grupeve parlamentare të partive, thuhet se në këtë takim do të diskutohet për...
Ndodh mrekullia/ Punëtori nxirret pas pesë ditësh nga rrënojat e pallatit të shembur
09:50
Një punëtor është shpëtuar nga rrënojat e një ndërtese të shembur në qytetin George të Afrikës së Jugut, pasi mbeti i bllokuar për gati pesë ditë. Ekipet e shpëtimit arritën të kontaktojnë burrin dhe t’i japin ujë, pasi dëgjuan dikë...
Sekuestrohen 65 kg kanabis në formë çokollate, Policia e Shkodrës jep detajet
09:47
Një sasi prej 65 kg marijuanë në formë çokollate është sekuestruar nga policia e Shkodrës gjatë një operacioni që ka goditur një tentativë për të trafikuar një sasi të madhe lënda narkotike. Lënda narkotike është gjetur në një tunel. Gjatë...
Vetëm pak minuta pasi u kurorëzua fitues i Eurovizionit, Nemo i Zvicrës thyen trofeun: Ka nevojë për disa riparime!
09:25
Fituesi i Eurovizionit Nemo theu trofeun e tij vetëm pak minuta pasi u kurorëzua fitues i konkursit të këngës, gjatë finales të së shtunës. 24-vjeçari nga Zvicra, i cili është fituesi e parë jo-binar i konkursit, shënoi 365 pikë me...
Fitoi Eurovisinin 2024, këngëtari zviceran thyen trofeun: Ka nevojë për… riparime herë pas here
09:13
Këngëtari 25-vjeçar Nemo i cili përfaqësoi Zvicrën, është fituesi i Eurovisionit këtë vit. Ai u shpall fitues me këngën “The Code” e cila ra në sy mes 25 hyrjeve që u kualifikuan në finale. Nemo i bëri përshtypje gjyqtarëve dhe...
Zbulimi befasues: Një forcë e padukshme që rrethon Tokën mund të jetë duke krijuar ujë në Hënë
09:10
Toka mund të ketë ndihmuar në lindjen e ujit në Hënë , kanë zbuluar shkencëtarët. Sipas një studimi të publikuar, një bisht kozmik i elektroneve të padukshme që ndjekin planetin tonë mund të ketë gjeneruar ujë në sipërfaqen hënore. Zbulimi...
Aksidentohet autobusi me nxënës në Java të Indonezisë, 11 viktima
08:25
Një autobus që transportonte më shumë se 60 studentë dhe mësues u përplas në ishullin më të madh të Indonezisë, duke vrarë të paktën 11 persona. Policia lokale thotë se nëntë nga personat që vdiqën ishin nxënës. Shkaku i aksidentit është...
Noizy, pastaj Ylli Baka dhe Era Rusi. Çfarë ndodh sot te mitingu i Edi Ramës në Athinë
08:00
Në një miting të rrallë dhe në prag të zgjedhjeve parlamentare të 2025, Edi Rama ka shkuar në Athinë ku pas dy orësh nis takimin me emigrantë shqiptarë. Mitingu i parapriu një fushate të fortë publike dhe "nën rrogoz" duke...
Shpallja e finalistit të dytë, Juli dhe Meritoni në televotim kokë më kokë
07:49
Juli dhe Meritoni janë në televotim kokë më kokë, ku njëri prej tyre do të jetë finalisiti i dytë. Të martën njëri prej banorëve të këtij edicioni të Big Brother VIP do të presë përfundimisht biletln për në finale. Pasi...
Moti sot dhe nesër në Shqipëri dhe Kosovë
07:00
E diela 12 maj 2024 ka nisur me kthjellime dhe vranësira të cilat parashihet të vijnë në zhvillim në orët e mesditës. Përgjatë relieveve malore të vendit vranësirat pritet të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët. Era do...
Egla: Je patetik, s’ke këllqe! Romeo ankohet: Egla ka tre ditë që më thotë ti s’e meriton finalen
01:59
Një debat me tone të larta ka ndodhur mes Romeos dhe Eglës, me banorin që nuk e zgjodhi Eglën si kandidate për finaliste. "Ti nuk e meriton finalen, je patetik, nuk ke këllqe”, këto fjalë të Eglës kanë mërzitur Romeon,...
Julian Deda apo Meritoni, garë kokë më kokë për finalistin e dytë në BBVIP3
01:54
Meritoni dhe Juli u zgjodhën gjatë ditëve të fundit si dy finalistë nga Romeo dhe kjo zgjedhje çoi menjëherë në nominim të dy banorët. Juli dhe Meritoni janë në televotim kokë më kokë, ku njëri prej tyre do të jetë...
Pas Roza Latit largohet dhe Erjola nga shtëpia e Big Brother VIP3
01:44
Erjola Doçi i ka dhënë fund mbrëmjen e sotme rrugëtimit në Big Brother VIP 3. Banorja u eliminua dy javë përpara finales së madhe, pas një nominimi të hapur brenda natës. Ajo nuk kishte një biletë fati, kështu që nuk...
Zvicra fiton Festivalin Evropian të Këngës me Nemo
00:40
Zvicra fitoi Festivalin e 68-të Evropian të Këngës me "The Code" nga Nemo duke triumfuar mes 26 finalistëve. Konkursi u zhvillua në Malmoe të Suedisë. Kënga mori 365 pikë nga votat e jurisë dhe 226 të tjera nga publiku. Vendi ynë...
Roza Lati eliminohet nga shtëpia e Big Brother VIP dy javë para finales së madhe
23:43
Roza është e eliminuara e parë e kësaj mbrëmjeje, e cila lë shtëpinë dhe heq dorë nga çmimi i madh dy javë përpara finales. Ajo ishte në nominim me Heidin, Erjolën dhe Françeskën, me këtë të fundit që e vendosi...
Zyrtare/ Shqipëria me dy mundës në Lojërat Olimpike. Islam Dudaev në ‘Paris 2024’
23:15
Islam Dudaev i është bashkuar Zelimkhan Abakarov si përfaqësues i Shqipërisë në Lojërat Olimpike Paris 2024. Mundësi çeçen i cili përfaqëson me sukses Shqipërinë në arenën ndërkombëtare, ka triumfuar në kualifikueset që i jepte mundësinë të shkonte në Olimpiadë. Ai...
Milan fiton thellë ndaj Cagliarit
23:10
Milan mundi 5-1 Cagliarin, në ndeshjen e Serie A. Kuqezinjtë e mbyllën pjesën e parë në epërsi, falë golit të Bennacer. Në fillimin e pjesës së dytë, Pulisic dyfishoi shifrat. Mysafirët ngushtuan shifrat me Nandez, por vetëm përkohësisht pasi Reijnders...
Plagosën me thikë në gjoks bashkëatdhetarin e tyre, arrestohen 2 vëllezërit shqiptarë në Itali
22:54
ITALI – Dy vëllezër shqiptarë janë arrestuar nga karabinierët mbrëmjen e djeshme (10 maj) pas një sherri me bashkëatdhetarin e tyre në Parma. Mediat italiane shkruajnë se dy vëllezërit të moshës 40 dhe 32 vjeç goditën me thikë në gjoks...
Armiqësia mes Eglës dhe Julit, përfshihen opinionistët! Banorja: Mashtrues ordiner!
22:52
Prime i sotëm ka nisur me një debat të ashpër, e cila po pasohet ditë pas dite mes Eglës dhe Julit. Gjatë debatit ndërhynë edhe opinionistët, të cilët komentuan fjalimet e banorit të Big Brother VIP në lidhje me deklaratat...
Meritoni i drejtohet ashpër Eglës: Më ke drejtuar gishtin për ngacmim s*eksual/ Banorja: Je i leshtë, nuk kupton!
22:49
Situatat e acaruara brenda shtëpisë së Big Brother VIP kanë vijuar edhe gjatë prime-t. Meritoni dhe Egla kanë debatuar ashpër për mënyrën se si i janë drejtuar njëri-tjetrit. Banori tha se Egla e ka akuzuar për sulm seksual, ndërsa kjo...
Balluku: Autostrada Thumanë-Kashar hapet më 30 qershor
22:45
Autostrada Thumanë – Kashar, pjesë e Korridorit Blu do të hapet më 30 qershor të këtij viti. Përmes një postimi në rrjetet sociale zëvendëskryeministrja njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku publikoi pamjet nga punimet që janë duke u...
Përfundon periudha tranzitore për dinarin serb në Kosovë, nga nesër gjoba
22:43
Këtë të shtunë përfundoi periudha tranzitore e Bankës Qendrore të Kosovës rreth çështjes së dinarit. Duke filluar nga nesër, ndaj gjithë atyre që përdorin valuta të tjera përpos euros për transaksione, do të ndërmerren masa. Ekspertët e fushës thonë se...
Bombardimi i konsullatës shqiptare në Ukrainë, qeveria shqiptare interesohet për provat
22:39
Qeveria shqiptare ka nisur përpjekjet të dokumentojë me prova ligjore, shkatërrimin e Konsullatës Shqiptare në Ukrainë nga një sulm i Rusisë. Nga burime në dijeni të kësaj përpjekje inicuar nga kryeministri Edi Rama dhe që po ndiqet nga ministri Punëve...
Horoskopi i Paolo Fox, e diel 12 maj 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut
22:31
Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu italian formulon vëzhgime astrologjike për dashurinë, punën...
Digjet makina te “Rruga e Kavajës”, tymi mbulon zonën
21:52
TIRANË – Një makinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Tiranë teksa ka qenë në lëvizje. Ngjarja ka ndodhur te "Rruga e Kavajës", ndërsa nga raportimet paraprake fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar. Drejtuesi ka mundur të dalë...
A po nis Arbana Osmani përgatitjet për Big Brother Vip Kosova? Zbulohen detajet
21:47
Arbana Osmani diçka po gatuan në Prishtinë! Dhe jo, nuk e kemi fjalën vetëm për kuzhinën e “Bana-s” që do të vijë disa herë më e madhe se ajo në Tiranë. Burime pranë moderatores kanë bërë me dije se përflitet...
Stuhia gjeo-magnetike godet Tokën. Pamje spektakolare në qiejt e Amerikës dhe Evropës. Foto
21:07
AMERIKË – Agjencia qeveritare amerikane që monitoron aktivitetin diellor, paralajmëroi këtë të shtunë, se çdo komunikim radio, GPS dhe satelitor, do të preket nga një efekt I jashtëzakonshëm, ekstrem, që lidhet me diellin. Sipas Administratës kombëtare oqeanike dhe atmosferike, dielli...
Ish-presidenti Trump shton sulmet personale ndaj Robert Kennedy: Kandidat fals!!
21:03
SHBA – Ish-presidenti Donald Trump njihet për sulmet e vazhdueshme dhe ndonjëherë personale ndaj rivalëve kryesorë, si presidenti Joe Biden. Rishtazi, ai e ka intensifikuar këtë përqasje ndaj kandidatit të pavarur për president Robert F. Kennedy Jr. Trump postoi këtë...
Epoka digjitale/ Një rrjet i ri social gati të hyjë në treg, synon të rinjtë
20:19
Një rrjet i ri social që synon popullsinë më të re, Nospace, do të laçohet në qershor të këtij viti, shkruan “Business Insider”. Ata e quajnë veten “rrjeti social më social” sepse thonë se prioriteti i tyre është ndërveprimi mes...
‘Forca e zakonit’! U lirua nga amnistia, dje grabiti makinën e çiftit italian në Vlorë, 35-vjeçari rikthehet në ‘shtëpinë e vjetër’
20:08
Një çift turistësh italianë ranë pre e grabitjes ditën e djeshme në Vlorë. Ngjarja ndodhi në lagjen “Uji i Ftohtë” teksa çifti kishin parkuar makinën dhe kishin shkuar për të drekuar. Policia ka arritur të identifikojë dhe arrestojë autorin e...
Kaos në Eurovision. Tërhiqet nga roli zëdhënëses këngëtarja norvegjeze: Po ndodh një gjenocid! Palestina e Lirë!
19:43
Nuk ka fund kaosi në festivalin europian të këngës përt vitin 2024, shkaktuar nga një revoltë kundër pjesëmarrjes së Izraelit për shkak të luftës në Gaza. Pas largimit të këngëtarit përfaqësues të Holandës, Joost Klein, dorëhiqet edhe një këngëtare tjetër....
Maqedonia e Veriut/ VMRO dhe koalicioni shqiptar ‘VLEN’ pajtohen për ‘shtyllat kryesore’ të Qeverisë së re
19:22
VMRO DPMNE-ja dhe koalicioni i opozitës shqiptare, VLEN, thanë se kanë arritur pajtueshmëri për “shtyllat kryesore” gjatë një takimi të shtunën për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë së Veriut. Në një deklaratë për media pas takimit në Shkup,...
Basha ‘mëshiron’ Berishën: ‘Më vjen keq për të. Po të kishte dëgjuar këshillat e mia do ishte më mirë’!
18:45
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se ‘i vjen keq’ për liderin historik të PD-së, Sali Berisha, për të cilin thotë se sot gjendet "në një nga pikat më të ulëta të tij". Në një "podcast" në internet, Basha...
I ra dërrasa në kokë, ky është 50-vjeçari që humbi jetën sot në punë
18:43
Personi në foto është 50-vjeçari Preng Gjoni, i cili humbi jetën ditën e sotme, 11 maj, teksa punonte në kantierin e një pallati në zonën e Kunes në Shëngjin. Ngjarja u regjistrua rreth orës 13:30. Si ndodhi ngjarja? Ai po...
‘Fëmija pa gjithçka’, flet për herë të parë gruaja e Roan Brahimit: Nuk jam fare mirë!
18:23
Detaje te reja janë zbardhur nga ngjarja e ndodhur ditë më parë në Athinë ku u ekzekutua me armë zjarri 32 vjeçari shqiptar Roan Brahimi. Partnerja e tij e cila mbeti e plagosur lehtë nga atentati, ka folur për median...
Mijëra rrënjë kanabisi dhe 190 kg drogë, arrestohet shqiptari dhe bashkëpunëtori i tij spanjoll! “Fatura e dritave” i nxori zbuluar
18:15
Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia spanjolle pas operacionit “Bodrumi i Gjelbër” i zhvilluar në qytetin e Albolote. Gjatë kontrolleve janë gjetur dhe sekuestruar më shumë se 190 kilogramë marijuanë të paketuar dhe 5800 bimë kanabis në faza...
Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset 24 vjeçari! Policia në kërkim të autorit (EMRI)
17:37
Të shtëna me armë zjarri janë shënuar pasditen e sotme (11 maj) rreth orës 16:00 në lagjen “Salo Salihi” të Shkodrës. Shkak për të shtënat me armë zjarri dyshohet të ketë qenë një konflikt i çastit mes të rinjve. Si...
Organizonin lojëra fati në tre lokale në Fier, nis hetimi për 2 pronarë dhe një kamarier! Shpallet në kërkim një person tjetër
16:34
Tre persona janë vënë nën hetim nga policia e Fierit për organizimin e lojërave të fatit në 3 lokale. Dy prej personave ndaj të cilëve ka nisur hetimi, janë pronarë të dy prej lokalëve ndërsa një tjetër kamarier. Konkretisht po...
Nga Champions-i te finalja e kupës, Allegri jep kushtrimin: Fati i sezonit tonë vendoset brenda 4 ditëve
14:32
Nesër duhet mposhtur Salernitana për ta siguruar matematikisht kualifikimin në Ligën e Kampionëve të ardhshëm, një objektiv i deklaruar sezonal për Juventusin. Massimiliano Allegri është i fokusuar në atë që duhet të bëjë pikërisht nesër, pavarësisht finales së Kupës së...
Situatë e tensionuar te Ferma VIP. Flori i revoltuar ndaj Valerit: Çohu dil jashtë tani!
14:28
Valeri u bë përsëri pjesë e garës në spektaklin e djeshëm, një vendim ky i marrë prej publikut të cilët me votat e tyre bënë të mundur rikthimin e Valerit në fermë. Sakaq një debat i ashpër ka ndodhur në...
Më Shumë...