Transmetuar më 26-12-2017, 14:19

Rrjeti i komunikimit Whats Up nuk do funksionojë më në disa telefona në përfundim të vitit 2017.

WhatsApp mori disa veçori të reja këtë vit për të përmirësuar përvojën e përdoruesit në Android, iOS dhe ueb.

WhatsApp do të ndalojë të punojë në telefonat BlackBerry OS, BlackBerry 10, Windoës Phone 8.0 dhe platformat më të vjetra.

Lajmi është komunikuar zyrtarisht në blogun zyrtar të Whats Up./a.k/noa.al/