Transmetuar më 27-12-2017, 18:01

Një taksist mund të përballet me dënim deri në 7 vite burg, pasi nuk pranoi të ndalet në një shkelje trafiku.

Pas kësaj, ai tërhoqi zvarrë 30 metra një punëtor parkingu, dhe theu një portë në aeroportin e Vnukovës të Moskës, teksa u përpoq të largohej.

Incidenti, i kapur në kamerat e sigurisë, dhe i dëshmuar nga dhjetëra kalimtarë, filloi kur shoferi, i cili ishte punësuar nga shërbimi kryesor rus Taxi Yandex, hyri në një zonë për këmbësorë në zonën e marrjes së aeroportit. Atij iu afrua më pas një punëtor parkingu.

"Sipas ndihmësit, shoferi dukej se ishte në një gjendje të dëmtuar dhe nuk pranoi t'i përgjigjej asnjë pyetjeje", tha Sergej Podolskiy, zyrtar i shtypit për Aeroportin Vnukovo. "Një mjek i dytë që u përpoq të ndihmonte kolegun e tij tha se ai vuri re një erë të fortë alkooli që dilte nga makina", shtoi ai.

Shoferi i taksive u identifikua dhe u arrestua brenda disa orësh. I dyshuari është akuzuar për huliganizëm dhe mund të përballet me një gjobë të rëndë, dhe deri në shtatë vjet burgim. /k.k/noa.al/