Transmetuar më 29-12-2017, 17:58

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka vijuar akuzat edhe këtë të premte ndaj kryeministrit Edi Rama.

Përmes një statusi në Facebook, Vasili thotë se "qentë e plakur gërmojnë kazaneve të plehrave", duke ju referuar Kryeministrit Rama.

“Qentë e plakur e te tredhur nga matufepsja i lehin vetes dhe pastaj germojne kazanet e plehrave per te gjetur ndonje kocke apo kafshite ushqim. Kemi dhe ne nje te tille ne krye te qeverise, qe rron mbi plehra, germon nder plehra dhe leh, flet e ha plehra.T’i haje gezuar! Kohe festash eshte…,” shkruan Vasili në Facebook. (e.c/noa.al)