Transmetuar më 15-01-2018, 18:46

Drejtuesit e mjeteve ishin në pikëpyetje nëse kjo ishte një provë se alienët po vizitojnë Tokën, teksa pamjet janë bërë virale në internet dhe në mjaft faqe të teorive konspirative.

“Ju po shihni se UFO po fluturon vertikalisht mbi qytet”, shkruan eksperti i UFO-ve, Pedro Ramirez, i cili e përshkruan atë si “hera e parë që shihet një UFO për 2018”.

Forma e çuditshme është parë në qytetin e Mexicali në shtetin e Baja California të Meksikës.

Kjo nuk është video e parë në të cilën pretendohet se është filmuar një objekt fluturues i paidentifikuar.

Gjithsesi, gjithçka mbetet mister. /k.k/noa.al/