Transmetuar më 10-02-2018, 20:45

Sportisti që përfaqëson Kosovën në lojërat dimërore, Akil Gjakova ka shkruar historinë.

Xhudisti nga Kosova ka fituar medaljen e artë në Grand-Slamin e Parisit.

Ai ka rrëmbyer medaljen e artë pas fitores në finale ndaj Lasha Shavdatuashvili.

Për të arritur deri në finale, Akilit iu desh të mundte edhe katër kundërshtarë të tjerë.

Më poshtë keni përballjen finalë dhe reagimin epik të Akilit pas fitores./a.k/noa.al/