Pamje llahtar, emigranti theret duke iu prerë fyti me shishe në mes të Athinës
Transmetuar më 11-10-2018, 14:16

Pamje të tmerrshme për qytetarët në sheshin ‘Vathi’ të Athinës dhe momente të llahtarshme për viktimën, një emigrant rreth 30-vjeçar i cili u ther në mes të qytetit në rrethana frike.

Ngjarja ka për protagonistë dy emigrantë, viktima, nga Pakistani dhe autori, nga Afganistani.

Sheshi ku ndodhi masakra

Emigranti pakistanez është konfliktuar me afganin dhe ky i fundit ka marrë një shishe të thyer në grykë dhe ia ka ngulur viktimës së tij duke i marrë jetën.

Menjëherë më pas është larguar duke vrapuar nga vendngjarja.

Krimi ndodhi në 20,30 dhe u pa nga shumë njerëz që u terrorizuan.

Policia greke thotë se po punon për kapjen e autorit. Ajo shtoi se që të dy ishin përdorues të lëndëve narkotike dhe dyshojnë shumë që droga ishte sebepi i krimit. /a.b/noa.al/

Viktima në vendin e ngjarjes

NOA Sondazh