Pamjet e rralla, mbretëresha Elizabeth mbi kalë
Transmetuar më 22-04-2019, 09:48

Një ritual të cilin mbretëresha Elizabeth e Anglisë, nuk heq dorë, është ai i të ecurit me kalë.

Çdo mëngjes sovrania vesh çizmet dhe hipën në kalë, gati për të shëtitur, e shoqëruar nga i shoqi Philip.

Gjatë gjithë kohës, mbretëresha shoqërohet nga truproja i besuar Terry Pendry, duke lënë mënjanë çdo shqetësim të familjes.

Për 93-vjeçaren, ky është një prej momenteve më të mira të ditës.

Kujtojmë se këtë të diel sovrania festoi ditëlindjen dhe pavarësisht moshës së avancuar, duket goxha në formë. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...