Loading...
Në kërkim për armë dhe drogë, kapet i kërkuari nga “Vazhdimësia”
Transmetuar më 22-04-2019, 10:46

Një person i shpallur në kërkim për armë dhe drogë, është vënë në prangat e policisë së Durrësit pasditen e kësaj të diele.

Në vijim të operacionit policor të koduar “Vazhdimësia”, nga ana e uniformave blu u bë kapja e shtetasit në kërkim J.P., 25 vjeç, banues në Pogradec.

Ndaj tij Gjykata e Durrësit ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale “Trafikim i armëve dhe municioneve”,

“Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Ndaj të dyshuarit për veprime të mëtejshme, materialet iu referuan Prokurorisë së Durrësit. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...