AKU mbyll 5 “Fast food”
Transmetuar më 09-05-2019, 15:34

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit mbyll pesë subjekte të cilat vepronin si “Fast food” në Fier.

Shkak për mbylljen e tyre është bërë për shkak se ushtronin aktivitetin, në kundërshtim me parametrat e lejuara.

Mësohet se një subjekt tjetër u dënua me 50 mijë lekë të reja gjobë, pas shkeljeve të gjetura.

Sakaq ditën e djeshme u shkarkuan edhe tre drejtorë të AKU, në Tiranë, Durrës dhe Korçë.

Ata akuzohen për shpërdorim detyre. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...