Makina del nga rruga dhe rrokulliset disa herë, vdes shqiptari në Zvicër
Transmetuar më 22-06-2019, 18:11

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një shqiptari nga Kosova ka ndodhur në Zvicër.

Aksidenti mësohet se ka ndodhur në rrugën Tigelbergstrasse, në një fshat në Berneck.

Si pasojë e aksidentit, një shqiptar nga Kosova, 46-vjeç, me banim në Kantonin St. Gallen, ka humbur jetën në aksident.

Sipas medieve zvicerane, shkaku i aksidentit ende nuk dihet, por sipas dyshimeve të para, automjeti me të cilin udhëtonte 46-vjeçari, ka qenë me shpejtësi të lartë, pasi ka kaluar përtej barrierave mbrojtëse, duke u rrokullisur disa herë.

Mësohet se shqiptari ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Hetimet për aksidentin janë ende në vijim./a.k/noa.al/

Loading...
Loading...