Pret goditjen e këndit me gjoks, portieri gjen vdekjen në fushë
Transmetuar më 12-07-2019, 11:58

Priti goditjen e fundit të këndit të jetës së tij, një pritje e cila i shkaktoi vdekjen në fushë.

Një portier i ri 17 vjeç u rrëzua në tokë, pasi priti me kraharor një goditje të fuqishme topi.

Në fushë nuk kishte ambulancë dhe dërgimi drejt spitalit më të afërt, rezultoi e kotë.

Ramón Ismael Coronel, i etiketuar nga miqtë si “Piki”, pësoi arrest kardiak, duke gjetur vdekjen.

Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë një ndeshje mes dy skuadrave të reja të ligës rajonale në Buenos Aires, të Argjentinës.

Gjithçka ndodhi mbrëmjen e kësaj të marte në Colonia San Manuel, një qytet i vogël argjentinas, shkruan noa.al.

Futbollisti i ri u transferua me furgon në spitalin e Reconquista, rreth 50 kilometra larg fushës, por mjekët e deklaruan të vdekur. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...