Horoskopi zbulon tre shenjat, që s’ju pushon goja kurrë!
Transmetuar më 24-07-2019, 20:43

Karakteri i njerëzve në lidhje edhe me faktin sesa të hapur dhe të lirshëm janë ato në të folur ka një rëndësi të veçantë në jetën e gjithsecilit nga ne.

Megjithatë duket se ky rregull nuk vlen për shenjat e mëposhtme të horoskopit, që  zbulojnë se personat që u përkasin atyre jo vetëm që kanë qejf të merren me llafe, por nuk u mbyllet goja kurrë:

Binjakët

Si mund të pushoj së foluri një shenjë e udhëhequr nga Mërkuri? Planeti i mendimit u jep atyre edhe një aftësi të madhe për ta shprehur gjithmonë atë që mendojnë, dhe për hir të së vërtetës Binjakët mendojnë shumë. Në çdo tavolinë ata janë personat që flasin më shumë, dhe ju mund ta dalloni lehtësisht një Binjak në bisedë e sipër.

Shigjetari

Personat e lindur në këtë shenjë janë të sinqertë dhe entuziastë. Në bisedë kërkojnë protagonizëm dhe janë plotë me humor. Mos prisni kurrë një Shigjetar të heshtur.

Peshqit

Për Peshqit çdo gjë është një shfaqje. Ata pëlqejnë të tregojnë histori, të bëjnë demonstrime madhështore dhe të kënaqin turmat. Impulsiv dhe elokuentë, të lindurit në shenjën e Peshqve do thonë çfarë ju vjen në mendje. Ata thjesht nuk i mbajnë dot gjërat përbrenda dhe kjo reflektohet më së miri në një bisedë. Prisni debate të forta dhe të gjata me ta sepse e kanë pasion. /a.m/noa.al/

Loading...
Loading...