I nxehti ekstrem, edhe kafshët po shkojnë në pishinë!
Transmetuar më 28-07-2019, 18:46

Është e vështirë të përballosh vapën në këto ditë në nxehta.

Kafshët kudo nëpër Europë po gjejnë mënyra nga më të ndryshmet për t’u freskuar, ashtu si edhe njerëzit, nga i nxehti ekstrem që ka përfshirë kontinentin këto ditë.

Edhe ky ari, i ndodhur në një kopsht zoologjik, është futur në një pishinë dhe madje mban edhe një kupë me akull, duke u treguar njerëzve se vapa e këtyre ditëve është e papërballueshme.  Ariu është fotografuar në Hanover të Gjermanisë. /a.m/noa.al/

Loading...
Loading...