“Teatri”, Rama me fjalët e Spiro Dunit: Karakatina të shembet një orë e më parë
Transmetuar më 03-08-2019, 12:10

Kryeministri Edi Rama reagon sërish lidhur me çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, për të ndërtuar një godinë të re.

Këtë të shtunë ai ka zgjedhur fjalët e aktorit dhe regjisorit Spiro Duni.

Rama thotë se Spiro Duni, aktor dhe regjisor që është ngjitur vetë dhe ka ngjitur trupa aktorësh në skenën e Teatrit Kombëtar, duke krijuar vlera e promovuar talente, kërkon si shumica dërrmuese e komunitetit teatror, që karakatina e qerestesë, tanimë e kthyer në kështjellën prej tallashi të politikanëve aktorë e të aktorëve politikanë, të shembet një orë e më parë për t’ia lënë vendin godinës së re të Teatrit Kombëtar.

Kreu i qeverisë publikon fjalët e Dunit, duke cituar:

“Ndërtimi i Teatrit të ri është emergjencë kombëtare në këtë atdhe zhurmëmadh! Asnjë cm2 nuk cenohet nga ky truall dhe besoj që të zotët ndër vite do të kenë stendat e tyre të mirënjohjes në hollet e tempullit të ri!” /a.y/noa.al

Loading...
Loading...