Zaptuesit e plazhit, Rama: Ligj i ri për vijën bregdetare! Askush s’do e sfidojë më qytetarin
Transmetuar më 06-08-2019, 11:31

Kryeministri Edi Rama komenton aksionin e policisë për lirimin e hapësirave të zaptuara në plazhe.

Ai publikon një video nga aksioni dhe paralajmëron ligj të ri për vijën bregdetare.

Po ashtu ai thotë se askush nuk do të guxojë që të sfidojë më qytetarin dhe shtetin.

“Zaptuesit e plazheve po përballen kudo me Policinë e Shtetit, por Ligji i Ri për vijën bregdetare, do të sigurojë që ata të mos guxojnë ta sfidojnë më qytetarin dhe shtetin”, shkruan Rama. /a.y/noa.al

“Plazh i lirë”, liron 4500 m2 plazh në Shëngjin dhe Velipojë, gjashtë persona nën hetim

Loading...
Loading...