Gjendet trupi i studentes që u hodh nga aeroplani
Transmetuar më 06-08-2019, 23:33

Trupi i studentes Alana Cutland është gjetur nga fshatarët në Madagaskar.

Lajmi është konfirmuar nga policia lokale, njoftojnë mediat botërore.

Pasi përjetoi sulm paniku, adoleshentja hapi derën e aeroplanit dhe u hodh nga një lartësi mbi 1 mijë metra.

Policia pretendon se trupi i saj u gjet nga një fis lokal, të cilët u bënë pjesë e një përpjekjeje të madhe kërkimi.

Gjetja u bë vetëm disa ditë pasi zyrtarët në Madagaskar thanë se autoritetet britanike nuk po ofronin ndihmën e tyre.

Alana nisi një udhëtim hulumtues për specien e rrallë të gaforreve, por përjetoi pesë sulme paniku, gjë që i shkaktuan vdekjen më 25 korrik.

Loading...
Loading...