Meta publikon foto: Në një peizazh të bukur malor, midis Bizës dhe Martaneshit
Transmetuar më 19-08-2019, 12:12

Presidenti Ilir Meta vijon eksplorimin e natyrës së vendit tonë, në këto ditë të nxehta gushti.

Këtë të hënë ai ka zgjedhur zonën e Martaneshit për të parë bukuritë natyrore.

“Në një peizazh të bukur malor, midis Bizës dhe Martaneshit, ndodhen disa monumente natyrore, siç është edhe shpella e Valit.

Kënaqësi të takoja eksploratorë të huaj dhe vendas të shpellave, të cilët ashtu si edhe unë, ishin mrekulluar nga ky atraksion turistik”, shkruan Meta, teksa publikon dy fotografi. /a.y/noa.al

Meta nga teqeja në Martanesh, bën urime për pelegrinazhin në malin e Tomorrit

Loading...
Loading...