Autobusi bie në lumë, vdesin 24 persona dhe plagosen 9 të tjerë
Transmetuar më 31-08-2019, 15:19

Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen e 24 personave ka ndodhur në Pakistan.

Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur 9 persona.

Policia tha se autobusi me të cilin udhëtonin pasagjerët, ra në një lumë në veriperëndim të Pakistanit

Aksidenti ndodhi në orët e vona të 30 gushtit në zonën Kandian, që gjendet në provincën Khyber Pakhtunkëa.

Policia tha se të gjithë personat që po udhëtonin me autobus, i përkisnin një familjeje, të cilët po ktheheshin nga një dasmë.

Lidhur me këtë aksident, policia ka nisur hetimet./a.k/noa.al/

Loading...
Loading...