Venat variçoze, ilaçi natyral në kushte shtëpie për t’i eliminuar
Transmetuar më 27-09-2019, 10:53

Kundër venave me variçe duket se nuk ka ndonjë metodë të shpejtë në gjendje të na rikthejë përsëri në normalitet. Por për fat të mirë nga Rusia vjen një metodë krejtësisht e natyrshme që ka treguar rezultate vërtet domethënëse në këtë drejtim.

Normalisht, për të kundërshtuar këtë fenomen të pakëndshëm që çon në papërsosmëritë e lëkurës që janë gjithashtu të rëndësishme, ne përdorim një pije e përgatitur në kushte shtëpie.

Dhe në fakt këto janë metoda të shkëlqyera për të lehtësuar sikletin dhe dhimbjen që lidhen me ngërçe, mpirje, ënjtje të kyçeve të këmbëve dhe gjunjëve, kruajtje dhe më shumë.

Por ne tani mund të përdorim një recetë të krijuar nga një specialist rus dhe falë së cilës mpiksja e gjakut, përgjegjëse për venat me variçe, largohen.

Ajo që ju nevojitet është 250 gram hudhër dhe 15 limonë. Filloni me qërimin dhe copëtoni hudhrat. Pastaj pastroni limonin, prijeni dhe përziejni bashkë. Disa sekonda do të jenë të mjaftueshme për të marrë një përbërje homogjene për ta hedhur më pas në një kavanoz qelqi.

Mbulo me garzë dhe më pas me kapak hermetik. Më pas vendoseni në frigorifer. Mund ta pini këtë pije origjinale shtëpiake një herë në ditë, duke e përzier mirë me ujë të ngrohtë, në sasinë që përmban një gotë.

Veprimi antioksidues dhe anti-inflamator i hudhrës dhe limonit do të japë rezultate të rëndësishme në një kohë të shkurtër. Por siç ndodh shpesh kundër shumë sëmundjeve, pjesa më e madhe e ndihmës do të vijë vetëm nga një dietë dhe ushqim i shëndetshëm dhe i ekuilibruar dhe lëvizja e duhur fizike./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...