I mbaron karburanti në fluturim. Rrëzohet avioni, pesë të vdekur
Transmetuar më 04-10-2019, 15:32

Një avion është rrëzuar në fluturim pasi i mbaroi karburanti.

“Antonov-12”, ra pranë aeroportit të Liviv në Ukrainën perëndimore, dhe raportohet se humbën jetën pesë persona.

Avioni kishte planifikuar të ulej por karburanti mbaroi gjatë fluturimit.

Mjeti fluturues  ishte programuar për t’u mbushur me karburant në Liviv, dhe u rrëzua 1.5 kilometra larg aeroportit, por nuk u përfshi nga flakët. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...