“Ekonomi primitive që varet nga shiu”, Vasili: Ja çfarë na bëri peshqesh ky “i çmenduri”
Transmetuar më 08-10-2019, 21:09

Pas deklaratës së sotme të Bankës Botërore, e cila deklaroi se pritet një ulje ekonomike për Shqipërinë për vitin 2019, nënkryetari i Levizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili akuzon kryeministrin Edi Rama si shkaktarin e kësaj gjendjeje.

Sipas tij, ‘po të kesh këte tëçmendurin që dërdellit haluçinacione ne vend të planeve e programeve ekonomike, këtu do të përfundojmë”.

“Ekonomi me sy nga shiu, këtë na bëri peshqesh ky i çmenduri

Banka Boterore deklaron se do te ulet rritja ekonomike se nuk ka rene shi.

Rilindja ndertoi ekonomi primitive qe varet nga shiu ngjan sikur jemi ne lashtesi 2000 vjet me pare dhe jo vend kandidat per ne BE. Po s’ra shi u tha ekonomia e Shqiperise se 2019. Po te kesh kete te cmendurit qe derdellit halucinacione ne vend te planeve e programeve ekonomike ketu do te perfundojme”, shkruan Vasili në një publikim në rrjetet sociale.

Vasili gjithashtu tregon edhe deklarataën e Bankes Boterore që vijon si më poshtë:

“Ritmi i rritjes ekonomike të Shqipërisë parashikohet të ngadalësohet në 2.9 për qind për shkak të uljes së prodhimit të energjisë elektrike nga pakësimi i rreshjeve” – thuhet në raportin e Bankës Botërore.

“Shikoni videon dhe e kuptoni se me duart e kujt është qeverisja”, shkruan Vasili në fund./a.k/noa.al/

Loading...
Loading...