Shkatërrohet banda e hajdutëve të shtëpive, në pranga shqiptarë dhe italianë
Transmetuar më 09-10-2019, 18:00

Një grup grabitësish, i përbërë nga shqiptarë dhe italianë është shkatërruar nga policia e vendit fqinj.

Ata vidhnin banesa në zona të ndryshme, kryesisht në Torino.

Raportohet se banda ishte e pajisur me thika dhe shkopinj.

Anëtarët e saj dyshohen se kanë kryer së paku 17 vjedhje në provincat e Torinos, Biella, Novara dhe Perugia. /k.k/noa.al

Loading...
Loading...