Kulla me pamje mahnitëse… por jo për ata që i’u merren mendtë
Transmetuar më 26-10-2019, 10:05

Kulla e Ambuluwawa është një prej vendeve më të pëlqyera nga vizitorët që zgjedhin të udhëtojnë drejt Sri Lanka.

Një kullë disa qindra metra e lartë, e ngritur në mes të gjelbërimit.

Kur planetet dhe yjet zhduken nga qielli dhe kur nektari bie nga lulet në majat e pemëve dhe kur dielli përhap rrezet në mal, atëherë mund të nisesh i lumtur drejt Ambuluwawa.

Janë këto disa nga vargjet e dedikuara në rrjetet sociale nga vizitorët e kullës mahnitëse.

Në fotografi dhe video mund të shihni pamje nga eksperienca unike e ngjitjes në lartësinë e kësaj kulle. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...