I riu shqiptar vetëflijohet në burgun francez, lë letër për familjen
Transmetuar më 01-02-2020, 23:17

Fund i dhimbshëm për një djalë të ri shqiptar në Francë, i cili u gjet i vdekur në dhomat e izolimit të burgut.

Ngjarja ka ndodhur të mërkurën më 28 janar në burgun e Val-d’Oise, 42 kmlarg kryeqytetit francez, Paris, raporton noa.al duke cituar median lokale.

Viktima, një 27 vjeçar, i dha fund jetës në rrethana dhe shkaqe të paqarta.

Trupi i tij u gjet pas mesditës kur në burgpo shpërndahej ushqimi i drekës.

Ai kishte lënë një letër për familjen, njoftoi policia. /noa.al/