Parashikimi i motit për sot
Transmetuar më 03-05-2020, 02:56

Dita e shtunë që lamë pas ishte me mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura.

Pati reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet deri mesatar. Lokalisht reshjet ishin në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Dita e dielë pritet të ketë mot të kthjellët e vranësira në zhvillim në orët e mesditës.

Vranësirat hera–herës do të shoqërohen me reshje të dobta shiu të karakterit lokal.

Era nga veriperëndimi me shpejtësit mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10m/s.

Loading...