Pasojat e Covid-19/ Klubi i njohur e kthen stadiumin në restorant (FOTO)
Transmetuar më 03-07-2020, 21:21

Kudo në Europë pandemia e koronavirusit ndërpreu aktivitetet sportive, mes tyre edhe futbollin.

Me rihapjen, në Holandë fubolli u ndërpre përfundimisht.

Për disa muaj nuk u luajt, teksa shumë shtete vendosën të rikthenin futbollin. Gjermania e para, e më pas e ndoqën Italia, Spanja dhe Anglia, sa për të përmendur ligat kryesore.

Feyenoord e mbylli Eredivisie në vend të tretë dhe sezonin e ardhshëm do të marrë pjesë në fazën e grupeve të Europa League.

Klubi i njohur holandez, ka marrë një nismë interesante. Feyenoord e ka kthyer stadiumin “De Kuip” në një “Bar-Restorant“ dhe tifozët e zjarrtë nga Roterdami do kenë mundësinë të kalojnë disa momente të bukura me të dashurit e tyre në fortesën e skuadrës së zemrës.

Një ide fantastike e Feyenoord, që ka lajmëruar në faqen zyrtare në “Tëitter” nisjen e rezervimeve. Një mundësi e mirë për të gëzuar tifozët.

/NOA.al

Loading...